Taryfa za gaz - lokale użytkowe i mieszkalne

Witam!
Proszę o poradę, ponieważ sam się gubię już w tych przepisach dotyczących składania przez Wspólnoty Mieszkaniowe wniosków o niższe opłaty za gaz. Jesteśmy Wspólnotą Mieszkaniową w której niektóre lokale są "użytkowe", ale normalnie w nich ludzie sobie mieszkają - oczywiście spełniają warunki lokali mieszkalnych. Cała Wspólnota jest podłączona do sieci miejskiej ciepłowni i większość jest ogrzewana przez ciepłownię, ale są 3 lokale mieszkalne, które indywidualnie się odłączyły i przeszły na gaz oraz 3 lokale użytkowe, które również przeszły na ogrzewanie indywidualne na gaz.
Jak aktualnie wygląda sytuacja, czy jako zarząd powinniśmy składać, jakieś dokumenty na to, aby lokale miały lepsze taryfy na gaz? Oraz czy w ogóle lokale użytkowe mogą ubiegać się o niższe opłaty?
Bardzo dziękuję za pomoc i wyjaśnienie tej sytuacji, ponieważ nie mogę się dodzwonić na żadną z infolinii.

Komentarze

  • Opcje
    gabgab Użytkownik
    Skoro się odłaczyły, to niech właściciele tych lokali się martwią. Przecież wspólnota nie ma podpisanej umowy z gazownią, wiec jakie wnioski i na jakiej podstawie ma składać?
  • Opcje
    gab napisał użytkownik: »
    Skoro się odłaczyły, to niech właściciele tych lokali się martwią. Przecież wspólnota nie ma podpisanej umowy z gazownią, wiec jakie wnioski i na jakiej podstawie ma składać?

    No właśnie tak mi się wydaje, że przecież my jako Wspólnota z gazownią nic nie mamy podpisane to, jaki cudem zarząd ma coś składać w imię indywidualnych odbiorców, ale wolę się upewnić, ponieważ wczoraj przyszedł do mnie jeden z mieszkańców i mówił o tym, że Zarząd Wspólnoty ma składać jakieś wnioski.
  • Opcje
    gabgab Użytkownik
    Usłyszał ktoś coś, piąte przez dziesiąte. Są wspólnoty, które mają jeden piec gazowy do ogrzania budynku w tym poszczególnych lokali. Te wspólnoty mają podpisane umowy z gazownią. I w takich wspólnotach trzeba złożyc wniosek, by być rozliczanym, jak klient prywatny a nie przedsiębiorca.
    U Was, ci się co się odłączyli, mają własne umowy. I niech oni się martwią.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.