Ubezpieczenie budynku Wspólnoty - przeciekający dach

Ostatnio znalazłem pomoc na forum to może i dzisiaj ktoś pomoże :)
Budynek wspólnoty ma Ubezpieczone mury, płacimy składkę roczną 785 zł. W dniu dzisiejszym sąsiadka z ostatniego piętra zgłosiła, że po ostatniej ulewie pojawił się u niej mały zaciek. Co w takiej sytuacji, czy wybrać się do ubezpieczyciela i to oni powinni najpierw obejrzeć, czy już jutro znaleźć firmę, która wejdzie na dach i sprawdzi co mogło być przyczyną? A późniejszym etapem powinno być znalezienie firmy, która naprawi szkodę w zalanym mieszkaniu?
Jak to wygląda u Państwa we Wspólnotach?

Komentarze

 • Opcje
  ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
  W pierwszej kolejności trzeba ustalić przyczynę tego zacieku, aby ją usunąć. Oczywiście zgłosić sprawę do ubezpieczyciela. Skoro to przeciekający dach, to trzeba działać szybko, aby nie dopuścić do dalszych szkód, m.in. uszkodzenia stropu.
  ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
 • Opcje
  ure1972ure1972 Użytkownik
  U mnie na przestrzeni ostatnich 4 lat poprzedni zarząd nie odbierał korespondencji związanej z przeciekającym dachem (okazanie polisy, wezwanie do naprawy itp.). Nowy zarząd po kolejnym zalaniu odebrał ale nie odpowiedział. W marcu lub kwietniu zapłacę dekarzowi za naprawę dachu nad moim mieszkaniem a potem wezwę wspólnotę do zwrotu kasy za usługę.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.