coroczne zebranie wspólnoty mieszkaniowej

Proszę o informację, czy w 2022 roku Zarządca wspólnoty mieszkaniowej ma obowiązek zorganizować do końca marca coroczne zebrane członków wspólnoty. Moje pytanie dotyczy kwestii związanych z covidem. Tzn. Czy na podstawie jakiś przepisów Zarządca może zorganizować samo głosowanie nad uchwałami, bez organizacji zebrania.

Komentarze

  • Opcje
    dropsdrops Użytkownik
    Moim zdaniem, można organizować zebrania, ale kwestią pozostaje czy ludzie na nie przyjdą. Ja osobiście nie pójdę nawet jeśli Zarzad zdecyduje sie na organizację. Covid dalej grozi.
  • Opcje
    Mr_JacekMr_Jacek Użytkownik
    W WM w której działam już drugi raz z rzędu glosowanie uchwał odbywa się korespondencyjnie zw zwględu na covid. Projekty uchwał są wcześniej przygotowane, udostępnione mieszkańcom oczywiście każdy z członków WM miał prawo zgłosić swój projekt uchwały w wyznaczonym (wcześniejszym) terminie. Tak przygotowane projekty są przekazywane mieszkańcom i prosimy o oddanie głosu za lub przeciw pod każdą uchwałą, podpisanie + data i oddanie do zarządcy. Przekazać można za pomocą skrzynki administracyjnej, mailowo lub za pośrednictwem poczty polskiej. O sposobie przeprowadzenia zebrania i głosowaniu uchwał decyduje Zarząd. Co do frekwencji to ok 60% udziałów.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.