szantaż mieszkańców wspólnoty, podpiszą moją uchwałę, gdy ja zgodzę się na ich. Proszę o pomoc

Witam,
mieszkańcy wspólnoty szantażują mnie, że wyrażą zgodę na intalację w moim mieszkaniu ogrzewania gazowego w tym ciągów wentylacyjnych na budynku oraz wyodrębnienie z pokoju łazienki. W przypadku montażu kanalizy potrzebne byłoby poprowadzenie hydrauliki przez piwnice należące do sąsiadów. Aktualnie stawiają mi warunek, że podpiszą uchwałę na moją korzyść jeżeli, wyraę zgody na ich uchwały, w tym remont klatki schodowej, przyszłościowo zaciągnięcie kredytu i postawienie ogrodzenia. Na jedną z uchwał się zgodziłam, teraz sąsiad wnioskuje o to, aby wyrazić mu zgodę na podział łazienki, która jest na korytarzu części w spólnej. W tym wypadku drugi lokator, ten który łazienkę z nim dzieli się nie zgadza, Ja nie chcę zajmować stanowiska w tej sprawie. Nie chcę mieć sąsiada za wroga, ale osoba, która dopuszcza się szantażu ma większość udziałów. Nie wiem, co w tym wypadku mam zrobić.

Komentarze

  • Opcje
    blazej_hblazej_h Użytkownik
    Odpowiedz sobie na pytanie: czy szantażyści mają rację. Jeśli jej nie mają - nie ulegaj szantażowi.
    Lepszej rady ogólnie nie znajduję.

    Natomiast jeżeli ta łazienka, która ma byś ewentualnie podzielona pomiędzy dwóch sąsiadów, jest pomieszczeniem formalnie wspólnym (jest częścią nieruchomości wspólnej), to jako właścicielka jednego z lokali zdanie mieć powinnaś. I powinnaś je wyrażać.

    W sensie prawnym jest to także Twoja łazienka, w podobnym stopniu jak tych panów którzy ją faktycznie użytkują.
  • Opcje
    ElizabetElizabet Użytkownik
    Dziękuję za pomoc i odpowiedź.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.