faktury

w jaki sposób powinno wyglądać rozliczenie i wystawienie faktury na np montaż słupków drogowych przez konserwatora? czy ma opiewać tylko montaż czy i zakup potrzebnych elementów?

Komentarze

 • Opcje
  t66t66 Użytkownik
  Może to być w dwojaki sposób:
  1) faktura wystawiona przez firmę konserwującą obejmująca zakup słupków drogowych i ich montaż
  2) WM dokonuje zakupu stojaków (faktura wystawiona bezpośrednio na wspólnotę) - zakupu może dokonać konserwator, wykonawca prac fakturuje jedynie usługę - montaż.
 • Opcje
  dorocicadorocica Użytkownik
  ok a tutaj mam tylko fakture na montaz słupków. nie ma nigdzie zakupu. przy mnie administrator napisał na odwrocie faktury opis ze zakup słupków plus montaz.co w takiej sytuacji??
 • Opcje
  t66t66 Użytkownik
  Prawdopodobnie wartość faktury opiewa zakup i montaż przedmiotowych słupków.
 • Opcje
  dorocicadorocica Użytkownik
  być może ale czy my jako mieszkańcy nie powinniśmy znać szczegółów? czy na fakturze nie powinien byc zapisa zakup słupków i ilość oraz montaż?
 • Opcje
  t66t66 Użytkownik
  Teoretycznie winien być taki zapis, ale życie pokazuje że każdy sprzedawca wystawiający fakturę ogranicza zapis informacyjny dotyczący rodzaju sprzedaży, a my kupujący wyrażamy na to zgodę. Organy nadzoru typu US czy MF dopiero jak zrobi się koło tego szum, łaskawie wkraczają.
 • Opcje
  ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
  edytowano 9 sierpnia
  Faktury powinny być prawidłowo opisane przez sprzedawcę, ponieważ są wątpliwości, proponuję zwrócić się do zarządcy, aby wystąpił o fakturę korygującą.


  Z uzasadnienia interpretacji podatkowej z dia 22 maja 2017 r., nr 2461-IBPP3.4512.200.2017.2.AW, podkreśla:

  "(...) sprzedawca jest obowiązany opisać na fakturze każdy towar (usługę) i podać jego nazwę. Umieszczona na fakturze nazwa towaru (usługi) winna być zgodna z będącym przedmiotem sprzedaży towarem (usługą), a nadto powiązanie tej nazwy z ceną ma pozwolić na indywidualne określenie sprzedawanego towaru (usługi). (…) Im większy jest zakres towarów i usług w danej grupie, tym bardziej wymaga on szczegółowego określenia nazwy towaru lub usługi w celu jego prawidłowej identyfikacji. (…) usługodawca, dokumentując wyświadczoną usługę, powinien podać taką nazwę usługi, by użyta nazwa była, co do istoty zgodna z będącym przedmiotem sprzedaży świadczeniem. Nazwa usługi na fakturze powinna być tak skonstruowana, aby nabywca na tej podstawie w połączeniu z ceną mógł dokładnie określić, jakiego rodzaju usługę zakupił."
  ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.