Adaptacja pomieszczenia przynależnego na pokój

Witajcie!
Jakiś czas temu nabyłem mieszkanie z pomieszczeniem przynależnym (strychem) - w akcie notarialnym mam mieszkanie + pomieszczenie przynależne. Mieszkanie wraz z pomieszczeniem leży na ostatniej kondygnacji, wejście do tego pomieszczenia jest bezpośrednio tylko z mojego mieszkania, w akcie nie ma żadnej wzmianki że jest to pomieszczenie wspólne etc., Mieszkanie jest w dużej wspólnocie (11 mieszkań w budynku), zarządzanej przez administrację domów mieszkalnych w moim mieście.
Chciałbym zaadaptować to pomieszczenie jako dodatkowy pokój. Jak tego dokonać? Do kogo najpierw się udać? Czy jest to jakkolwiek wykonalne i z czym to się wiąże? Dodam iż chciałbym tam podciągnąć ogrzewanie z mojego mieszkania (wystarczy przez ścianę z kuchni lub salonu puścić grzejnik), oraz wstawić okno dachowe (aktualnie brak okien w w/w pomieszczeniu) i oczywiście ocieplić skosy.

Komentarze

  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    Przebudowa związana jest z ingerencją w nieruchomość wspólną (wykucie okien, doprowadzenie c.o.), dlatego konieczna będzie zgoda wspólnoty mieszkaniowej (musi być uchwała). W pierwszej kolejności należałoby zacząć od projektu, przedstawić go zarządowi i zawnioskować o przeprowadzenie głosowania.
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    Ok super. Mam natomiast jeszcze jedną wątpliwość/problem otóż. Jak już pisałem jest to pomieszczenie przynależne (strych), taki wpis mam w akcie notarialnym oraz księdze wieczystej, na tym strychu jest wejście na dach oraz strych który jest jeszcze nade mną (oczywiście jestem świadom że muszę te wejścia zostawić, nie mam zamiaru ich usuwać). Natomiast babka w administracji mówiła mi coś że ten strych jest częścią wspólną i najpierw musiałbym go wykupić od wspólnoty czy coś?
    Poniżej wrzucam screen z księgi. Czy rzeczywiście musiałbym to wykupić zanim zechcę tam zaadaptować sobie pokój?
  • Opcje
    fff4c1c054d80.jpg.html
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    Wygląda na to, że to Pana własność. Proszę jeszcze podać następujące dane:
    metraż mieszkania (bez pomieszczeń przynależnych)
    metraż powierzchni użytkowej budynku
    wielkość udziału w nieruchomości wspólnej

    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    Z metrażem użytkowej budynku będzie ciężko. Nigdzie nie znalazłem takich informacji.
    Jeśli chodzi o udział w nieruchomości wspólnej to jest 896 / 10000 - nieruchomość gruntowa (jest to najmniejsza ilość ze wszystkich wyodrębnionych mieszkań - pozostałe powyżej 900 lub powyżej 1000.
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    Pomieszczenie przynależne to część składowa lokalu. To Pana własność, co znajduje odzwierciedlenie w księdze wieczystej.
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.