Docieplenie budynku 3-rodzinnego

Mam udział w budynku ponad 50%, są łącznie 3 lokale, dwa na dole i mój na piętrze.
Chciałabym docieplić budynek, zrobić elewację, jednak sąsiedzi na dole nie są zainteresowani, jeden z nich kilka lat temu coś tam w swojej częsci docieplil, pomalował i uwaza, że on ma super i nie będzie się
godzil na remont.
Czy mogę podjąć decyzję, że robię sobie docieplenie tylko piętra (całe jest moje), a aprter pozostaje bez ruszenia. Oczywiście robię to z własnych środków i własną pracą. Czy muszę miec jakieś zgody, pozwolenia?

Komentarze

  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano września 2022
    Docieplenie budynku to czynność przekraczająca zakres zwykłego zarządu, zatem jeżeli ma to wszystko przebiegać zgodnie z prawem, to zgodę powinni wyrazić wszyscy właściciele, jako że to tzw. mała wspólnota mieszkaniowa. Należałoby porozmawiać z sąsiadami i ustalić tę kwestię, najlepiej mieć zgodę na piśmie. W razie jej braku, jako właściciel "większościowy" może Pan złożyć do sądu wniosek o jej wyrażenie.

    Odnośnie formalności administracyjno - budowlanych, to jeżeli wysokość obiektu nie przekracza 12 m, nie ma obowiązku zgłoszenia, ani obowiązku uzyskania pozwolenia na budowę.
    Art. 29 ust. 4 lit. c ustawy Prawo budowlane:

    Nie wymaga decyzji o pozwoleniu na budowę oraz zgłoszenia, o którym mowa w art. 30, wykonywanie robót budowlanych polegającej na dociepleniu budynków o wysokości nieprzekraczającej 12 m,
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    DeirulaDeirula Użytkownik
    Dziękuję :)
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    :)
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.