Pomieszczenie Smietnika

Deweloper podzielil inwestycje -3 budynki na 2 wspolnoty. Jedna to budynek 155 mieszkan i 58 mieszkan , druga wspolnota 38 mieszkan. W aktach notarialnych jest zalacznik - rzut poziomu ktory okresla korzystanie z dwoch pomieszczen smietnikow . Klatka z 58 mieszkaniami miala korzystac ze smietnika w innej wspolnocie. PO zmianie administratora, ten poprzedni wymienil zamki w pomieszczeniu , mowiac ze to inna wspolnota. To jest tez fakt. Deweloper przespal wpisanie sluzebnosci w KW. Inne pomieszczenie jest dosyc male i jest daleko. Mowia ze mozna isc do niego przez hale garazowa. Czy znacie jakies normy, ktore mowia jak duze musi byc pomieszczenie smietnika na 212 mieszkan ?

Komentarze

 • Opcje
  ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
  Pomieszczenie w budynku powinno spełniać warunki:
  1) posadzka powyżej poziomu nawierzchni dojazdu środka transportowego odbierającego odpady, lecz nie wyżej niż 0,15 m,
  w tym także dolne komory zsypu z bezpośrednim wyjściem na zewnątrz, zaopatrzonym w daszek o wysięgu co najmniej 1 m i przedłużony na boki po co najmniej 0,8 m, mające ściany i podłogi zmywalne, punkt czerpalny wody, kratkę ściekową, wentylację oraz sztuczne oświetlenie;

  2) maksymalna odległość od tego pomieszczenia do obsługiwanego budynku to 80 m,

  3) powinno mieć takie parametry, aby zmieścić w nim wszystkie pojemniki (zgodnie z normami).


  ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
 • Opcje
  etraetra Użytkownik
  dziekuje, zanim postawie pytanie sprawdzam wszystkie dostepne informacje. Wlasnie chodzi mi o te normy , jakie pojemniki powinny sie zmiescic na 212 lokali ? Pomieszczenia byly planowane bardzo oszczednie i male , wiec jak doszlo 56 mieszkan to moze jest za male ? Obecnie trzeba przejsc do smietnika przez hale garazowa i wejsc przez sasiednia klatke po schodach z garazu. Ni ejest wiec dostepne dla osob niepelnosprawnych. Reklamacja u dewelopera oczywiscie odrzucona.
 • Opcje
  ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
  Nie ma takich przepisów, które podają wprost wymiary, jednak pomieszczenie powinno być na tyle obszerne, aby te pojemniki się zmieściły. Powinno być też dostępne dla osób niepełnosprawnych. Deweloper nie wywiązał się zatem z umowy.
  ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.