audyt firmy zarządzającej nieruchomością

Hej, przychodzę z zapytaniem do kogo zgłosić się ze zleceniem audytu we wspólnocie mieszkaniowej? Chodzi mi o kogoś z miasta Poznań. Problem z zarządcą, brakiem zebrań zgodnie z UWL, nieudolni przedstawiciele zarządu i przede wszystkim zawsze minus ujemny w rozliczeniu rocznym, gdy zarządca oczywiście je wykona. Może ktoś ma kogoś do polecenia, orientuje się jak koszty wyglądają ( w przybliżeniu oczywiście), może ktoś taki audyt przeprowadzał?

Z góry dziękuję za odpowiedzi

Komentarze

  • Opcje
    Grafen2Grafen2 Użytkownik
    Lena_95_ napisał użytkownik: »
    Hej, przychodzę z zapytaniem do kogo zgłosić się ze zleceniem audytu we wspólnocie mieszkaniowej?

    A po ci audyt ? w oparciu o jakie prawo miałby być zrobiony i co miałby udowodnić? . Koszt takiego audytu to ok 8000 zł
    Najlepszymi audytoriami są właściciele lokali.

    Lena_95_ napisał użytkownik: »
    przede wszystkim zawsze minus ujemny w rozliczeniu rocznym, gdy zarządca oczywiście je wykona.
    To chyba dobrze .... bo macie małe/ niskie zaliczki, a koszty są wyższe ... widocznie taka politykę przyjął Wasz Zarząd WM zaoszczędza się od podatku CIT od lokali użytkowych .... Macie lokale użytkowe i Ile ?
    Aha.... Jak jest Zarząd WM to nie ma ZARZĄDCY, jest natomiast Administrator NW.
  • Opcje
    Lena_95_Lena_95_ Użytkownik
    po co audyt? a po to, żeby skontrolować przychody i koszty, bo w bilansie rocznym, wychodzi wspólnota na minus 40tyś zł, przy średnim czynszu 850zł ( z czego ok 400 zł to zaliczki na części wspólne) za 100 lokali mieszkalnych i 5 usługowych. Informacja od zarządcy dt CIT jest taka, że wspólnota jest z niego zwolniona. i pisze zarządca, bo to firma zewnętrzna, która prowadzi działalność gospodarczą, nie osoba prywatna.
  • Opcje
    Grafen2Grafen2 Użytkownik
    Lena_95_ napisał użytkownik: »
    po co audyt? a po to, żeby skontrolować przychody i koszty,
    a sam tego nie potrafisz zrobić ?

  • Opcje
    Grafen2Grafen2 Użytkownik
    Lena_95_ napisał użytkownik: »
    po co audyt? a po to, żeby skontrolować przychody i koszty, bo w bilansie rocznym, wychodzi wspólnota na minus 40tyś zł,
    A na czym to zadłużenie 40 tyś powstało:
    1 Utrzymanie loku + media
    2 Utrzymanie nieruchomości wspólnej
    3 Pozostałe w tym FR NW ?
  • Opcje
    Lena_95_Lena_95_ Użytkownik
    zadłużenie powstało na częsciach wspólnych. gdyby z firmą która obsługuje naszą nieruchomość, można by było normalnie rozmawiać i by nie kręciła "fv się zagubiły", "bilans za rok 2022 nie zostanie wykonany, bo nie" to by można było to samemu skontrolować. Ale nikt z właścicieli nie będzie się z nimi szarpać. wolimy zapłacić za audyt przez osobę z zewnatrz.
  • Opcje
    Grafen2Grafen2 Użytkownik
    Lena_95_ napisał użytkownik: »
    Ale nikt z właścicieli nie będzie się z nimi szarpać. wolimy zapłacić za audyt przez osobę z zewnatrz.
    a Ty uważasz, że tego z zewnątrz za dużą za kasę nie oleje i nie wyśle na Berdyczów .... :smiley: :blush:
    Poza tym wg jakiego prawa ma sprawdzać ewidencję pozaksięgową WM ?

  • Opcje
    Lena_95_Lena_95_ Użytkownik
    a Ty myślisz, że przy zlecaniu audytów firmom nie podpisuje się umów? poczytaj wg jakiego prawa, wszystko jest ogólnodostępne- nie musze tu wklejać przepisów, to raz; dwa- nie wiem po co dyskutujesz, jeśli wiedzy w temacie, o który pytam, nie masz. Dzięki. bez odbioru :).
  • Opcje
    Grafen2Grafen2 Użytkownik
    Lena_95_ napisał użytkownik: »
    a Ty myślisz, że przy zlecaniu audytów firmom nie podpisuje się umów? poczytaj wg jakiego prawa, wszystko jest ogólnodostępne- nie musze tu wklejać przepisów, to raz; dwa- .
    starałem się poszukać w necie, ale nigdzie takiej umowy na audyt WM nie znalazłem . Może podeślesz mi link, a ja ja ocenię ?.

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.