Upadłosć firmy

Czy ktoś z Was miał te nieprzyjemność, że musial ogłosić upadłość swojej firmy ? Jak wygląda postępowanie upadłościowe?

Komentarze

  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    Postępowanie upadłościowe to proces, który ma na celu zaspokojenie wierzycieli upadłego przedsiębiorstwa. Zazwyczaj rozpoczyna się ono od ogłoszenia upadłości przez sąd. Następnie powoływany jest syndyk, który odpowiada za zarządzanie majątkiem upadłego przedsiębiorstwa i likwidację jego majątku.

    Syndyk przeprowadza spis wierzycieli i ustala kolejność ich zaspokojenia. Wierzyciele mają prawo zgłaszać swoje wierzytelności do syndyka, a następnie otrzymują z tego tytułu wypłatę z masy upadłościowej. Jeśli masy upadłościowej nie wystarcza na zaspokojenie wszystkich wierzycieli, to wierzyciele ci otrzymują zaspokojenie proporcjonalne do swoich wierzytelności.

    Postępowanie upadłościowe może też zakończyć się układem z wierzycielami, który jest porozumieniem między upadłym przedsiębiorstwem a jego wierzycielami dotyczącym spłaty wierzytelności w sposób określony w umowie. Układ taki musi być zatwierdzony przez sąd.
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    natalia99natalia99 Użytkownik
    Właśnie ja też szukałam ostatnio na ten temat informacji. Mój mąż prowadzi firmę, ale nie ma co ukrywać sytuacja jest coraz gorsza, też myślimy o upadłości firmy...
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.