Dojazd do garażu za szlabanem

Witam mam taki problem iż chciałbym zakupić garaż murowany naziemny, garaż jest bez spółdzielni z własną księgą wieczystą. Mój problem polega na tym że jedyny dojazd do garażu jest przez szlaban który postawiła spółdzielnia i spółdzielnia nie chce wydać indywidualnego pilota dla tego garażu co blokuje możliwość użytkowania tego garażu jako miejsca przechowywania samochodu oraz dojazd do garażu. Czy dobrze myślę że w takim przypadku mają obowiązek udostępnić mi dojazd do garażu?

Komentarze

  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano czerwca 2023
    Ten garaż jest murowany, zatem stanowi część składową nieruchomości gruntowej. W jaki sposób z niego korzysta obecny właściciel?
    Teoretycznie powinni udostępnić dojazd, ale czy zbadał Pan dokładnie stan prawny?
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    gabgab Użytkownik
    Spółdzielnia postawiła szlaban, by chronić swój grunt. Jeśli nie ma ustanowionej służebności przejazdu, spółdzielnia nie ma obowiązku udostępniać dojazdu.
    Możesz wystąpić do spółdzielni o ustanowienie słùżebności przejazdu. Umowa notarialna, z wpisem do KW, pewnie będzie jakaś odpłatnosć za korzystanie z drogi.
    Jeśli spółdzielnia się nie zgodzi możesz wystąpić do sądu o ustanowienie drogi koniecznej.
  • Opcje
    Grafen2Grafen2 Użytkownik
    albatros napisał użytkownik: »
    chciałbym zakupić garaż murowany naziemny, garaż jest bez spółdzielni z własną księgą wieczystą.
    nie rozumiem .... Co to znaczy bez spółdzielni ?
    Garaż został przekształcony w odrębną własność jako poprzednie spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu ?
    Czy kiedykolwiek był w zarządzie spółdzielni ?

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.