Zmiana zarzadu powierzonego

Witam
Mam skomplikowany temat.
Uchwala powierzajaca zarzad firmie podjeta u notariusza zostala zaskarzona i jest obecnie zawieszona przez sad. Spraw w toku. Czy wspolnota moze oglosic zebranie i zmienic zarzad powierzony na wlascicielski podczas gdy uchwala jest zawieszona a sprawa sadowa w toku?. Jesli tak to czy da sie to zrobic bez notariusza?

Komentarze

  • Opcje
    Zastosowałeś pewien skrót myślowy: w jaki sposób podjęto uchwałę "u notariusza". Nie było zebrania, albo zebranie zorganizowano w kancelarii notarialnej?
  • Opcje
    perkiperki Użytkownik
    Zebranie w kancelari
  • Opcje
    Przydałby się prawnik. Czy można podjąć nową uchwałę w sprawie sposobu zarządu, aby był zarząd właścicielski - moim zdaniem tak, bo przecież nie piszesz w nowej uchwale, że uchylasz uchwałę nr (numer zaskarżonej uchwały), co mogłoby stanowić problem, gdyby sąd stwierdził, że uchyla tą uchwałę i jest ona niebyła. Ale ja nie jestem prawnikiem.
    Czy można podjąć uchwałę w sprawie zmiany sposobu zarządu bez notariusza - nie.
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    perki napisał użytkownik: »
    Witam
    Mam skomplikowany temat.
    Uchwala powierzajaca zarzad firmie podjeta u notariusza zostala zaskarzona i jest obecnie zawieszona przez sad. Spraw w toku. Czy wspolnota moze oglosic zebranie i zmienic zarzad powierzony na wlascicielski podczas gdy uchwala jest zawieszona a sprawa sadowa w toku?. Jesli tak to czy da sie to zrobic bez notariusza?

    Można podjąć uchwałę uchylającą uchwałę poprzednią, następnie podjąć kolejną uchwałę. W tamtej sprawie, wobec uchylenia uchwały, sąd oddali powództwo jako bezprzedmiotowe, jednak może obciążyć wspólnotę mieszkaniową kosztami. Z jakiej przyczyny ta uchwała została zaskarżona, dlaczego sąd wstrzymał jej wykonanie?
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.