Likwidacja miejsc postojowych

Witam, w mojej wspólnocie tworzony jest aktualnie projekt organizacji ruchu. Budynek ma kilka lat i został wybudowany na podstawie WZ (brak MPZP). Przed budynkiem znajdują się miejsca dla niepełnosprawnych, na których wspólnota chce w końcu ograniczyć parkowanie tylko dla osób uprawnionych. Dotychczas parkuje tam każdy również z powodu błędnego oznaczenia i wynikających z tego braku konsekwencji. W akcie notarialnym jest zapisana dokładna liczba miejsc postojowych naziemnych, nie wiem jak zostało to sprecyzowane w wydanych WZ.
Czy w związku z powyższymi istnieje możliwość likwidacji części miejsc dla niepełnosprawnych i nasadzeń zieleni w ich miejsce? Ewentualnie czy można w innej części nieruchomości zmienić przeznaczenie miejsc postojowych na dla osób niepełnosprawnych, by zachować ich sumę? Odbędzie się to jednak kosztem ,,zwykłych" miejsc. Nie wiem, czy informacja o ich liczbie w akcie notarialnym oraz warunkach zabudowy będą stać na przeszkodzie uchwały, która ma zmienić organizację ruchu.

Komentarze

  • Opcje
    adadadad Użytkownik
    W wielu przypadkach niezbędne jest zwrócenie się do odpowiedniego urzędu z wnioskiem o wydanie warunków zabudowy, bez których rozpoczęcie budowy jest niezgodne z prawem.
    Każda wydana decyzja o warunkach zabudowy w sposób szczegółowy określa rodzaj inwestycji – na przykład co można wybudować na danej działce, jakie są warunki zabudowy i zagospodarowania terenu, do jakich sieci ma być podłączony budynek czy jakie urządzenia należy zainstalować na działce.
    Co więcej – decyzja o warunkach zabudowy może regulować wysokość i kształt budynku, posadowienie na działce, a nawet kolor elewacji.
    Tak duża ingerencja w budowę wynika z tego, iż głównym celem urzędników jest dopilnowanie, aby dana inwestycja nie naruszała bezpieczeństwa, interesów osób trzecich czy ładu przestrzennego.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.