Rozliczenie za centralne - regulamin

Witam, potrzebuje pomocy w rozliczeniu czynszu za centralne ogrzewanie przy podzielnikach.
Czy macie może jakiś przykładowy regulamin rozliczeniowy ogrzewania dla bloku? U mnie sprawa wyglada tak.

Stary blok ceglany, w ścianach suprema (wyremontowane, u mnie już tynki i wylewka z styropianem), 2 klatki po 9 mieszkań. Lokatorzy to średnia emerytalna. Mieszkanie 58m, parter (poniżej piwnica) 2 pokojowe, 3 ściany zewnętrzne.

3 lata temu w okresie grzewczym (przy temperaturach od 5 stopni w dół) włączałem kaloryfer na przysłowiową „3” od około 17 do około 7 rano w pomieszczeniach ze ścianami zewnętrznymi + w łazience na chwilkę by wysuszyć ręczniki - dopłata 3000zł (2,80zł za jednostkę)

Rok później zakupiłem termometry do każdego z pomieszczeń i podobna sytuacja czyli wieczorem odkręcanie kaloryferów na „3” bez łazienki - temperatura w pomieszczeniach 19/20 stopni - dopłata 2000zł (3,20zł za jednostkę)

W zeszłym roku było już niekomfortowo grzejniki na „2” w sypialni 17-18 stopni, salonie 16-17 stopni, w kuchni i łazience zakręcony ( ale dalej nabijało ) - dopłata 1500zł (3,80zł za jednostkę, a zużyłem ich 675)

Co miesiąc do czynszu „opłata zmienna za co. eks. miesz. około 200zł

Sąsiedzi mieszkający wewnątrz maja nadpłaty od 700-1500zł (po poproszeniu spółdzielnie o dane ile jednostek zużyli to wychodziło im „5”, a czasami „0” jednostek przez cały sezon), a ci z zewnętrznych mieszkań chodzą po mieszkaniu w kufajkach i dopłacają (400-1000zł)

Czy macie może jakiś regulamin by wyprostować sytuacje. W niektórych spółdzielniach za nieogrzewane płaca kary do wspólnoty.

Komentarze

  • Opcje
    t66t66 Użytkownik
    https://irkom.org.pl/opinie
    Stowarzyszenie przedstawiło projekt regulaminu rozliczenia
  • Opcje
    Grafen2Grafen2 Użytkownik
    edytowano października 2023
    GrzechU napisał użytkownik: »
    Sąsiedzi mieszkający wewnątrz maja nadpłaty od 700-1500zł (po poproszeniu spółdzielnie o dane ile jednostek zużyli to wychodziło im „5”, a czasami „0” jednostek przez cały sezon), a ci z zewnętrznych mieszkań chodzą po mieszkaniu w kufajkach i dopłacają (400-1000zł)


    A co ze współczynnikami LAF ? Dlaczego nie ma ich w rozliczeniu ?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.