Gromadzenie odpadów na terenie nieruchomości - co zrobić?

Drodzy Forumowicze,
Na terenie nieruchomości, którą zamieszkuję, dość regularnie są gromadzone odpady budowlane - bezpośrednio na ziemi, nie w kontenerze / workach. Ma to miejsce zawsze, gdy w którymś z mieszkań odbywa się remont. Odpady "leżakują" przez co najmniej kilka tygodni. Generuje je firma remontowa, która współpracuje z zarządcą, jednak nie wiem, czy jest on tego świadomy (odrębny temat). Zasugerowałam dozorcy nieruchomości, że warto byłoby porozmawiać z ekipą, aby to usunęła, bo takie gromadzenie odpadów nie powinno mieć miejsca, jednak nic z tym nie zrobił.
Mam więc pytanie - czy na podwórku mogą być składowane odpady budowlane w taki sposób? Czy jako najemca mogę zgłosić to bezpośrednio do zarządcy nieruchomości (choć niechętnie), skoro dozorca niezbyt interesują się tym, co dzieje się na terenie kamienicy? Czy może powinnam uderzyć do firmy remontowej? Będę wdzięczna za podpowiedź.

Komentarze

  • Opcje
    dropsdrops Użytkownik
    U nas praktyką jest, że gdy ktoś robi remont wynajmuje prywatnie kontener. Ostatnio włąściciel zgromadził odpady budowlane w skrzyni na palecie, poinformowałam o sprawie Zarząd Wspólnoty - na drugi dzień ten sam człowiek miał już kontener i tam sprzatnął to co nagromadził.
  • Opcje
    paniodnieruchomosci napisał użytkownik: »
    Czy jako najemca mogę zgłosić to bezpośrednio do zarządcy nieruchomości (choć niechętnie), skoro dozorca niezbyt interesują się tym, co dzieje się na terenie kamienicy? Czy może powinnam uderzyć do firmy remontowej? Będę wdzięczna za podpowiedź.

    Masz to zgłosić właścicielowi lokalu, od który najmujesz lokal.

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.