Pełnomocnictwa dla zarządu

Na zebraniu wspólnoty mieszkaniowej jeden z dwóch członków zarządu posiadał 27 pełnomocnictw od właścicieli mieszkań i na tym zebraniu było tyle samo osób (27), natomiast 8 osób nie uczestniczyło w zebraniu. Przewodniczący zebrania ogłosił, że jest kworum i możemy przejść do głosowania poszczególnych uchwał. Członek zarządu dysponował większym udziałem, bo miał te pełnomocnictwa od właścicieli większych mieszkań. Każda uchwała była przegłosowana i nie mieliśmy szans na odrzucenie. Po zebraniu prosiłam o podanie ilości pełnomocnictw jakie posiadał członek zarządu, ale mi odmówił (pisemnie mailem). Dopiero po osobistej wizycie w administracji mogłam ustalić te ilości. Czas na zaskarżenie uchwał minął, bo nie mieliśmy wiedzy, że tak było. Obecnie zarząd przekroczył budżet, który miał do realizacji inwestycji wokół nieruchomości, na którą właśnie nie chcieliśmy się zgodzić, ale nie mieliśmy na to wpływu. Czy mamy jakieś możliwości zatrzymania tego procesu?

Komentarze

  • Opcje
    B.Maria napisał użytkownik: »
    Na zebraniu wspólnoty mieszkaniowej jeden z dwóch członków zarządu posiadał 27 pełnomocnictw od właścicieli mieszkań


    No i co w tym niezgodnego z prawem ? Pani też może zbierać pełnomocnictwa od właścicieli lokali , którzy nie chodzą na zebrania....
    Czy zna Pani treść ustawy o własności lokali , bo podejrzewam, że nie ...

    B.Maria napisał użytkownik: »
    Obecnie zarząd przekroczył budżet, który miał do realizacji inwestycji wokół nieruchomości, na którą właśnie nie chcieliśmy się zgodzić, ale nie mieliśmy na to wpływu. Czy mamy jakieś możliwości zatrzymania tego procesu?

    Tak na zebraniu sprawozdawczym nie udzielać absolutorium i nie głosować za przyjęciem sprawozdania finansowego za rok 2023 ,

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.