Czy możemy domagaćsię zwrotu pieniędzy

ulaula Użytkownik
Mam pytanie otóż razem z dwojgiem mieszkańców i mała klasą która należy do szkoły (mieszkam w domu nauczyciela) ogrzewamy się sami centralnym ogrzewaniem w ubiegłym roku zakupilismy wspólnie nowy piec lecz nie możemy dogacac sie z jednym z sasiadów w kwesti palenia gdyż sasiadka jest przesadnie oszczędna i nie liczy sie z nikim tak jak ona zadecyduje tak ma być ,piec zakupiony jest na miał i powinno się go zasypywac opałem całego zeby trzymał ciepło 24 godziny niestety nie spełnia swej funkcji bo pani każe oszczedzac wiec zasypywany był do połowy gdzie nie jest to raczej oszczędne.Więc czy po odcięciu się od tych naszych sąsiadów (bo taki mamy plan samemu sie opalac jak bedzie to możliwe)czy mamy prawo domagac sie zwrotu naszej cześci pieniedzy włożonej w ten nowy piec czy raczej nie -proszę o szybką podpowiedz jeśli jest to możliwe z góry dziekuję .

Komentarze

  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    Do odpowiedzi na pytanie konieczne jest wyjaśnienie jaki jest Państwa status prawny - tzn. czy tworzycie wspólnotę mieszkaniową, czyją własnością są lokale, ile lokali znajduje się w nieruchomości.
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    ulaula Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Tworzymy wspólnote mieszkaniową lokale są własnością prywatną oprócz lokalu gdzie znajduję się klasa gdyż należy do gminy a a lokali ogólnie wszystkich w budynku znajduje sie 7 lecz trzy z nich nie sa przez nas ogrzewane-ponieważ "docieli "sie juz za nim wprowadzilismy sie do tego budynku .
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    Z przedstawionego stanu faktycznego wynika, że piec stanowi przedmiot współwłasności tych właścicieli mieszkań, którzy go wspólnie zakupili. Zastosowanie mają tutaj przepisy k.c. o współwłasności. Możecie Państwo zrezygnowac ze wspolnego ogrzewania i znieśc współwłasnośc. Jeżeli sąsiadka nie zechce przejąc pieca możecie wspólnie (wszyscy) zadecydowac o jego sprzedaży i podzielic otrzymane pieniądze między siebie, może jednak sąsiadka będzie zainteresowana zatrzymaniem pieca dla siebie i spłaci Państwa. Jeżeli nie dojdzie do porozumienia pozostanie postępowanie sądowe.
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    ulaula Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Dziękuję bardzo za poradę, (ogólnie sąsiadka jest zainteresowana zatrzymaniem pieca dla siebie tylko niezbyt chętna do spłacenia) ,ale wszystko wskazuje na to że mamy prawo domagać się zwrotu pieniędzy poniesionych za ten piec ,jeszcze raz bardzo dziękuję .
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.