Wynajem długoterminowy samochodu zamiast zakupu

Mam obecnie niejaki dylemat. Związany jest z kupnem samochodu za ok 80 tys. złotych. Zastanawiam się czy nie wziąć sobie jakiegoś auta na wynajem. Zorientowałem się, że raczej żadnego sensownego samochodu obecnie wśród nowych w tej cenie nie kupię, z kolei trochę obawiam się kupować używane. Co o tym sądzicie?
Ewentualnie czy macie jakieś opinie na temat Masterlease?

Komentarze

  • Opcje
    Marcin43Marcin43 Użytkownik
    Masterlease to spora firma. Procedura zamówienia oraz odbioru auta u nich jest szybka, nie powinieneś mieć też problemu z obsługą serwisową, wymianą opon, czy zgłoszeniem awarii.
    Co do pierwszej części pytania, wynajem jest na pewno wygodniejszy niż kupno samochodu, bo praktycznie nic Cię nie obchodzi. Czy bardziej opłacalny? Zależy w jakich sytuacjach.
  • Opcje
    MentorMentor Użytkownik
    To co mnie martwi w przypadku kupna samochodu za gotówkę to spadek wartości auta, szczegolnie, ze samochód traci od razu po wyjeździe z salonu. A po kilku latach jest wart jakieś 60% tego co się na niego wyłożyło.
    Orientujesz się jak w przypadku wynajmu wygląda sytuacja ze zdaniem samochodu?
  • Opcje
    Marcin43Marcin43 Użytkownik
    Przy zdawaniu maja swoje procedury, wejdź sobie na ich stronę, wszystko jest tam dokładnie opisane. Jeśli nie będzie żadnych większych szkód ale jedynie ślady wynikające z normalnej eksploatacji samochodu, to nie musisz się martwić o zadne dopłaty.
    Bierzesz samochód na firmę?
  • Opcje
    MentorMentor Użytkownik
    Tak i dlatego też zastanawiam się nad wynajmem. Bo bym sobie ratę wrzucał w koszty.
  • Opcje
    Marcin43Marcin43 Użytkownik
    W takim przypadku faktycznie najem może byc bardziej opłacalny. W ostatnim czasie wynajem samochodów zamiast kupna jest coraz częstszą praktyką w firmach, również w tych dużych które na kasę nie narzekają.
    Sam sobie konfigurujesz samochód, jak kończy się umowa, nie bawisz się w jakieś problematyczne odsprzedaże, ale po prostu wymieniasz sobie samochód na nowy. Rata jest również stała przez cały okres wynajmu, tak więc możesz sobie rozplanować w firmie wydatki.
  • Opcje
    brakarbrakar Użytkownik
    A Waszym zdaniem która marka najbardziej ściąga spodnie? Nie odrzucam żadnej możliwości, zastanawiałem się nad elektrykiem ale to nie mus. Grunt żeby dało się bezpiecznie jechać więc 200KM to minimum.
  • Opcje
    Marcin43Marcin43 Użytkownik
    O czymś konkretnym myślałeś? Albo może jaki budżet?
  • Opcje
    brakarbrakar Użytkownik
    Hmm sumie to nie miałem konkretów. Rozglądam się. Jakieś pojedyncze auta typu x1 patrzyłem ale może jest dużo innych ciekawych opcji. Poza tymi min 200km to wiadomo że rzeczy typu android auto, grzane fotele czy jakieś światła ledowe to podstawa którą ma już chyba większość marek.
  • Opcje
    Marcin43Marcin43 Użytkownik
    To bierz audi A4
    Albo Q5 ;) Z tego co wiem to w Master1 obie opcje są możliwe w wynajmie
  • Opcje
    borowskiborowski Użytkownik
    Sam podpinam się pod pytanie tylko diesel myślałem o A7
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.