Zmiana składu zarządu Wspólnoty - jaka uchwała?

Proszę o poradę.
W nawiązaniu do mojego pytania sprzed kilku tygodni...
Jest trzyosobowy zarząd Wspólnoty Mieszkaniowej. Dwoje członków nie chce już być w składzie, jeden z nich chce nadal.
W jaki sposób odbywać powinno się zebranie Członków Wspólnoty w tej sprawie? Głosować powinno się:
[1] nad nową uchwałą z nowymi nazwiskami - w tym z jednym członkiem, który nadal chce być w zarządzie - czy
[2] jako uchwała w sprawie zmiany uchwały nr .... z dnia ... i zmieniane byłyby nazwiska tych dwóch osób które zrezygnowały z funkcji członka zarządu?
Jak będzie lepiej?

Komentarze

  • Opcje
    dropsdrops Użytkownik
    Przeprowadzacie wybory uzupełniające, w związku z rezygnacją dwóch członków Zarządu i wybieracie dwie nowe osoby.
  • Opcje
    wojtekna102wojtekna102 Użytkownik
    drops: czyli jak rozumiem, uchwała w sprawie zmiany uchwały nr ... z dnia .... A czy w takim przypadku już po podjęciu tej uchwały należy sporządzić tekst jednolity? Tak jak sporządza się teksty jednolite aktów prawnych?
  • Opcje
    dropsdrops Użytkownik
    Moim zdaniem, w uzasadnieniu uchwały piszecie, że w związku ze złożeniem pisemnej rezygnacji z funkcji członków Zarządu Wspólnoty przez ... tu ich dane, podejmuje się uchwałę celem uzupełnienia składu Zarządu o ... tu dane. Pan/i tu dane osoby pozostajacej nadal pozostaje członkiem Zarządu Wspólnoty. Piszę w uzasadnieniu uchwały bo coś takiego wprowadziłam w swojej Wspólnocie, w ten sposób ludzie wiedzą o co chodzi i szybciej głosuja.
    Moim zdaniem, nie zmieniacie uchwały poprzedniej, bo w części ona nadal obowiązuje, ale podejmujecie nową uchwałę celem wyboru nowych członków Zarządu w miejsce osób które zrezygnowały.
  • Opcje
    dropsdrops Użytkownik
    Może być pomocne administrator24.info/artykul/opinie-i -analizy/171861,wybor-i-rezygnacja-czlonka-zarzadu-wspolnoty-mieszkaniowej
  • Opcje
    wojtekna102wojtekna102 Użytkownik
    drops napisał użytkownik: »
    Moim zdaniem, w uzasadnieniu uchwały piszecie, że w związku ze złożeniem pisemnej rezygnacji z funkcji członków Zarządu Wspólnoty przez ... tu ich dane, podejmuje się uchwałę celem uzupełnienia składu Zarządu o ... tu dane. Pan/i tu dane osoby pozostajacej nadal pozostaje członkiem Zarządu Wspólnoty. Piszę w uzasadnieniu uchwały bo coś takiego wprowadziłam w swojej Wspólnocie, w ten sposób ludzie wiedzą o co chodzi i szybciej głosuja.
    To jest mi jasne, chciałem tak zrobić.
    drops napisał użytkownik: »
    Moim zdaniem, nie zmieniacie uchwały poprzedniej, bo w części ona nadal obowiązuje, ale podejmujecie nową uchwałę celem wyboru nowych członków Zarządu w miejsce osób które zrezygnowały.
    Oczywiście że to jest prawdą co napisałaś. Zwróć tylko uwagę, że aby gdzieś na zewnątrz np. do zawarcia jakiegoś porozumienia czy umowy, aby przedstawić skład Zarządu, należy mieć ze sobą dwie uchwały, tą pierwotną oraz tą z uzupełnieniem składu. Gdy uchwalane są akty prawne (ustawa, rozporządzenie) robi się ich teksty jednolite, gdy zachodzą zmiany w treści. Z tych dwóch powodów zastanowiło mnie zredagowanie tekstu jednolitego uchwały w sprawie składu zarządu i stąd moje pytanie

  • Opcje
    wojtekna102wojtekna102 Użytkownik
    No a w przyszłości, gdy będą kolejne zmiany w zarządzie, gdy ktoś z poprzedniego składu zostanie, albo nawet z pierwotnego składu, to wymagane będzie przedstawiać każdą kolejną uchwałę o zmianie składu.
    Sytuacja podobna do kupowania samochodu. Jeśli nastąpiło 10 transakcji kupna-sprzedaży i jeśli poprzedni właściciele nie rejestrowali go w urzędzie, to tej 10 kupujący, który chce zarejestrować samochód, musi posiadać wszystkie 10 umów kupna-sprzedaży.
  • Opcje
    dropsdrops Użytkownik
    Nie spotkałam się z "tekstem jednolitym" uchwały.
  • Opcje
    blazej_hblazej_h Użytkownik
    Sformułuj w ten sposób nową uchwałę, żeby było jasne kto tworzy aktualnie zarząd wspólnoty.
    A poniżej, informację o rezygnacji dwóch poprzednich członków. Możesz nawet napisać kiedy zrezygnowali i w jakiej formie. Zwłaszcza jeśli zrezygnowali w formie pisemnej.
  • Opcje
    wojtekna102wojtekna102 Użytkownik
    Będzie uchwała o takiej treści:

    § 1.
    Ze składu zarządu odwołuje się:
    1/ …,
    2/ … .

    § 2.
    Skład Zarządu stanowią następujące osoby:
    1/ … ,
    2/ … ,
    3/ … .

    § 3.
    Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.
  • Opcje
    dropsdrops Użytkownik
    Nic z tego nie wynika. Nikogo się nie odwołuje jak sam złożył rezygnację.
  • Opcje
    dropsdrops Użytkownik
    Proponuję coś takiego:
    Uchwała nr...
    właścicieli lokali w nieruchomości położonej w.... podjęta w dniu...
    dotyczaca głosowania uzupełniajacego na członków Zarzadu Wspólnoty
    Działając na podstawie art 20 ustawy z dnia...o własnosci lokali (Dz. U ..) właściciele lokali postanawiaja:
    § 1.
    Po pisemnej rezygnacji z funkcji członków Zarzadu Wspólnoty przez .....
    właściciele lokali postanawiają uzupełnić skład Zarzadu wspólnoty o osoby...
    § 2.
    Po podjeciu niniejszej uchwały przez właścicieli lokali , w skład Zarzadu Wspólnoty będą
    wchodzić .....
    § 3.
    uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.