Współwłaściciel budynku z spółdzielnią m mieszkaniową

W zw ze zmianą usm z 2017 r. myślę, że admin pozwoli na taką dyskusję i porady tych, którzy coś wskórali, np obniżyli swoje koszty za zarządzanie cz. wspólnymi

Komentarze

  • Opcje
    NowNow Użytkownik
    Przepraszam, sam podbijamy z nadzieją, że ktoś coś doradzi tutaj w sprawach dotyczących spółdzielców. Zauważyłem, że fora SM leżą totalnie, tam płacą inni ludzie, to dlaczego płaczą, że jest żle.
  • Opcje
    Grafen2Grafen2 Użytkownik
    Wszystkie małe SM teraz idą po kosztach . A, że statut SM i WM są nieco inne, to i koszty utrzymania są nieco inne . Trudno coś wycisnąć, aby obniżyć koszty utrzymania NW
  • Opcje
    NowNow Użytkownik
    Grafen2 napisał użytkownik: »
    Wszystkie małe SM teraz idą po kosztach . A, że statut SM i WM są nieco inne, to i koszty utrzymania są nieco inne . Trudno coś wycisnąć, aby obniżyć koszty utrzymania NW
    Wszystkie, chyba śnisz? Zobacz komentarze dzisiaj na monety o SM
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    A jakie konkretnie problemy występują w tej spółdzielni mieszkaniowej?
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    NowNow Użytkownik
    Oooo..... Tego rozum świadomej swoich praw osoby nie przyjmie. Zarząd stoi na stanowisku, że nie członek ale właściciel lokalu czyli współwł cz wsp nie ma praw. Po zmianie usm z 2017 r zarząd SM jest ustawowy, stosuje się art 22 i 29 uwl a w zw z tym też art 23 usm a u nas właściciel, nie członek o sprawach przekraczających zakr zwykły dowiaduje się jak są realizowane. Nadwyżki z gzm, ta SM nie ma innej Dz gosp ostatnio walne przeznaczyło na fundusz zasobowy tzn. zabrali mi moją nadpłatę, a wlaścicielowi nie czł. tego nie ujawniają, odmawiają dostarczenia regulaminów dotyczących nie tylko czł. np porządkowy, rozl. strat na wodzie, f. remontowego no i oczywiści uchwał, w których nie członek właściciel lokalu ma interes prawny. O wstępie na walne zapomnij, wzywają policję pod fałszywym pretekstem np że ten niepożądany przeklina. Taka sytuacja miała miejsce jak jeszcze miałem prawo uczestniczyć w walnym sprawozdawczym za rok, w którym byłem jeszcze członkiem i miałem prawo uczestniczyć. To tak wstępnie, mogę to uszczegółowić. Z ciekawostek to tzw biuro s nie jest czynne 1 h w miesiącu, tak jedna godzina na miesiąc, a tam i tak jest spotkanie zarządu z RN. O spółdzielcach z tej SM to nie chcę nawet wspominać.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.