Zamienione układy pomiarowe CO

Przez przypadek odkryliśmy, że mamy zamienione układy pomiarowe CO z innym mieszkaniem na tym samym piętrze. Koszty CO rozlicza administrator wspólnoty. Jesteśmy właścicielami mieszkania od 7lat. Odwrotne podłączenie istnieje prawdopodobnie od początku istnienia budynku (około 20lat). Drugie mieszkanie jest znacznie większe i z 3 ścianami zewnętrznymi, więc pobór ciepła jest tam prawie 2,5x większy i to my za to płaciliśmy.
W kwestii zwrotu błędnie naliczonych opłat wydaje mi się, że stroną dla mnie jest wspólnota reprezentowana przez administratora. Ale dlaczego inni członkowie wspólnoty mieliby za to płacić? To nie ich wina. Czy jest to wystarczający powód by otrzymać środki z ubezpieczenia (wspólnoty? administratora?).
Czy ktoś z Was przerabiał taki temat?
Jestem w szoku, że taka sytuacja w ogóle jest możliwa. U sąsiada remonty były latem, więc nikt nie musiał odcinać CO by zdjąć grzejniki.

Komentarze

  • Opcje
    gabgab Użytkownik
    edytowano 3 lutego
    Potrzebna jest dokładna kontrola w obu mieszkaniach i dokładny protokół. Potem występujesz do wspólnoty o ponowne przeliczenie ciepła ale tylko dla Was obu. Jeśli nie ma niespodzianek typu, że jeden pokój jest podpięty pod inny układ a drugi pod inny, to wystarczy zamienić naliczone płatności.
  • Opcje
    gabgab Użytkownik
    edytowano 3 lutego
    A kto wie czy to sąsiad się nie przyczynił do tego, by zamienić układy? Polak potrafi cwaniakować i okradać sąsiadów. Sprawdżcie to dokładnie.
  • Opcje
    robertsroberts Użytkownik
    Zrobiono testy i mamy potwierdzenie, że układy pomiarowe są zamienione w całości (nic na krzyż). Na razie czekam na ruchy administratora. Wygląda na to, że kiedyś była świadomość, że liczniki są zamienione, bo pod izolacją na rurach były podpisane właściwe numery mieszkań, ale na rachunkach są niepoprawne. Może ktoś się przyczynił, nigdy do tego nie dojdziemy. Mam jednak wątpliwości czy wystarczy przeliczenie dla tych 2 mieszkań. Mają one zapewne inne współczynniki, jedno z nich jest w szczycie budynku i ma wszystkie ściany zewnętrzne. Przy różnych współczynnikach może być konieczność przeliczenia dla całej wspólnoty, ale nie znam szczegółów. Mam nadzieje, ze nie będą robić problemów z przeliczeniem kilku lat. I czy należą się nam odsetki, bo jednak inflacja była spora. Powinniśmy mieć spory zwrot.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.