Notariusz w Krakowie

Czy ktoś ma może namiar na notariusza w Krakowie? Czy umowę przedwstępną dobrze podpisac notarialnie czy nie ma takiej potrzeby?

Komentarze

 • Opcje
  ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
  edytowano 19 lutego
  Umowa przedwstępna przeniesienia własności nieruchomości, bo rozumiem, że to miałoby być przedmiotem transakcji, dla swej ważności wymaga formy aktu notarialnego. Umowa zawarta w formie pisemnej (bez zachowania formy aktu notarialnego) nie zobowiązuje do przeniesienia własności (nie możemy "wymusić" zawarcia umowy przyrzeczonej na drodze sądowej).
  ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
 • Opcje
  WinogronaWinogrona Użytkownik
  Umowa przedwstępna w formie aktu notarialnego daje możliwość dochodzenia zawarcia umowy przyrzeczonej przed sądem (umowa w zwykłej formie pisemnej nie daje takiej możliwości, tylko możliwość zadania odszkodowania w granicach tzw. Negatywnego interesu umownego). Z kolei ta klauzula, o której Pan pisze, to jest jeszcze coś innego (art 777 par. 1 pkt 4 kpc) - ona rzeczywiście pozwala na ominięcie postępowania sądowego, które sprowadza się wtedy do nadania klauzuli wykonalności, natomiast to poddanie się egzekucji jest innym środkiem niż sama umowa przedwstępna.
  W Krakowie do podpisania umowy proponuję udać się do biura notarialnego https://notariuszkrakowski.pl/
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.