Dojazd do prywatnej posesji przez teren wspólnoty

Dzień dobry. Jestem właścicielem nieruchomości do której mogę dojechać tylko drogami należącymi do kilku wspólnot. Sam również mam udział na podstawie księgi wieczystej w drodze dojazdowej . Nie należę do żadnej wspólnoty. Nie ma służebności dojazdu. Czy muszę płacić za kontrolę wjazdu (pracownik portierni podnosi szlaban) na drogi wspólnoty żeby dojechać do swojej posesji ? Wspólnoty nie wydają pilotów do bramy a koszty podniesienia szlabanu ciągle rosną.

Komentarze

 • Opcje
  Grafen2Grafen2 Użytkownik
  MariuszS napisał użytkownik: »
  Jestem właścicielem nieruchomości do której mogę dojechać tylko drogami należącymi do kilku wspólnot. Sam również mam udział na podstawie księgi wieczystej w drodze dojazdowej . Nie należę do żadnej wspólnoty. Nie ma służebności dojazdu.

  To błąd, że nie ma służebności.
  Czy na tę drogę dojazdową jest odrębna KW ?


  MariuszS napisał użytkownik: »
  Czy muszę płacić za kontrolę wjazdu (pracownik portierni podnosi szlaban) na drogi wspólnoty żeby dojechać do swojej posesji ? Wspólnoty nie wydają pilotów do bramy a koszty podniesienia szlabanu ciągle rosną.

  Jak jest to odrębna nieruchomość gruntowa i masz w niej udział, to masz obowiązek uczestniczenia w kosztach utrzymania tej drogi (np. odśnieżanie , utrzymanie czystości , naprawa nawierzchni , ubezpieczenie OC, ect) do wysokości posiadanego udziału w tej drodze dojazdowej.
  To, że tam stoi budka z ochroniarzem, który otwiera wjazd , nie oznacza, że masz w tym partycypować; w jego utrzymaniu, Ta sprawa winna być uregulowana w umowie z wszystkimi podmiotami władającymi tą drogą dojazdową ws podziału kosztów .

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.