Odmowa montażu klimatyzator

Cezary9Cezary9 Użytkownik
edytowano sierpnia 2018 w Zarządzanie Nieruchomościami
Szanowni Państwo
Posiadam mieszkanie , udział w Nieruchomości Wspólnej.
Moje mieszkanie nie posiada balkonu, wobec występujących długotrwałych wysokich temperatur u mnie w lokalu 35/36 stopni , choroby mojej żony astma , alergia napisałem do Wspólnoty o zgodę na montaż klimatyzatora.
Warunki , miejsce montażu po prostu idealne miejsce postojowe w garażu czyli nikomu nie przeszkadzałaby praca jednostki zew
Po ok 2 miesiącach dostałem mailowo odmowę
z argumentacją że w przyszłości rozważą moje pismo i że będzie konieczna Uchwała Wszystkich Współwłaścicieli.
Ciekawostką w mojej sprawie jest fakt, że w tym samym garażu działa już
Klimatyzator obsługujący 2 lokale.
Oczywiście poruszyłem ten temat i uzyskałem odpowiedz że został on zainstalowany nielegalnie w czasie kadencji poprzedniego Zarządu.
Szukając furtki napisałem pismo o zalegalizowanie nielegalnie działającego klimatyzatora - bez odpowiedzi
Może ktoś z Państwa miałby dla mnie jakąś podpowiedź i przy okazji ile dni Wspólnota ma na odpowiedz
Z góry dziękuję
Cezary

Komentarze

  • Opcje
    blazejhblazejh Użytkownik
    edytowano sierpnia 2018
    Jak rozumiem chcesz od administracji dowiedzieć się:

    1. Dlaczego w garażu wielostanowiskowym pod budynkiem wielorodzinnym (pomieszczeniu zamkniętym, wentylowanym) toleruje się dwie jednostki zewnętrzne klimatyzatorów typu "split" obsługujące jakieś lokale powyżej hali?

    2. Jednocześnie sam ubiegasz się o zainstalowanie takiego samego urządzenia dla swojego mieszkania, tuż obok w tej hali i ktoś to nawet "rozważy w przyszłości"??

    Moja pierwsza rada - uciekaj natychmiast z tego budynku. Tam jest niebezpiecznie.
    Komentarz edytowany blazejh
  • Opcje
    Cezary9Cezary9 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Nawiązując do tematu pani Administratorka odpisała mailowo że przejmując Nieruchomość był to stan zastany że
    Montaż klimatyzatora był nielegalny i wykonany z okresu funkcjonowania poprzedniego Zarządu
    Oczywiście że się ubiegam o zgodę a swoją drogą to żałuję że nie wykonałem montażu bez zgody i mieli by wtedy problem - 2 nielegalnie działające klimatyzatory.
    Na chwilę obecną czekam na odpowiedź w kwestii zalegalizowania tego klimatyzatora - tu ewentualne być może byłaby dla mnie furtka .
    Może ktoś się orientuje jaki urzędowy tryb ma Wspólnota ?
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] Cezary9:[/cite]Może ktoś się orientuje jaki urzędowy tryb ma Wspólnota ?
    nie ma takiego terminu ... :sad:
  • Opcje
    Cezary9Cezary9 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Taka dygresja odnośnie rady p.Blażeja
    Ja w tej Nieruchomości mieszkam od niedawna i tak naprawdę
    To kolejnym nietrafionym ruchem był zakup garażu wielostanowiskowe go którym rządzi inna Wspólnota ( 1 budynek ) i koszty utrzymania tego garażu są tzw. z powietrza ponieważ płacę tak jakby na utrzymanie całej ich Wspólnoty ( koszty idą do jednego worka ) a miejsce postojowe jest moja własnością notarialna nie udziałem.
  • Opcje
    Cezary9Cezary9 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Wracając do mojego pierwszego wątku jestem prawdopodobnie zdany na
    zebranie i uchwałę Współwłaścicieli.
    A czy ktoś może mi odpowiedzieć czy mogę się
    domagać legalizacji tego działającego klimatyzatora ??
    Czy raczej jestem na przegranej pozycji?
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano sierpnia 2018
    [cite] Cezary9:[/cite]Ja w tej Nieruchomości mieszkam od niedawna i tak naprawdę
    To kolejnym nietrafionym ruchem był zakup b][color=#f00]MP w[/color][/b garażu wielostanowiskowe go którym rządzi inna Wspólnota ( 1 budynek ) i koszty utrzymania tego garażu są tzw. z powietrza ponieważ płacę tak jakby na utrzymanie całej ich Wspólnoty ( koszty idą do jednego worka ) a miejsce postojowe jest moja własnością notarialna nie udziałem.
    zdaje się masz niewielką wiedzę na temat funkcjonowania wspólnoty mieszkaniowej, a ustawę o własnosci lokali znasz ze słyszenia .

    Garaż wielostanowiskowy jest odrębnym lokalem tak jak np twój lokal mieszkalnych , który ma wielu współwłaścicieli lokali .
    Zarządzany jest przez tychże współwłaścicieli na podstawie kodeksu cywilnego; dział współwłasność.
    To oni (większością - każdy ma 1 głos) wydają zgodę na montaż klimatyzatora w garażu wielostanowiskowym.

    Masz w nim (garażu) wykupiony udział jak każdy z współwłaścicieli MP .
    Z tym garażem jest zwilżany udział w częściach wspólnych .
    Może to być 1/ilość MP X udział przypisany do garażu lub udział % w udziale garażu wielostanowiskowego.

    Zgodnie z ustawą o własności lokali każdy z właścicieli jest zobowiązany do utrzymania lokalu, jaki do utrzymania cześć wspólnej . Powinna być prowadzona odrębna ewidencja pozaksięgowa kosztów utrzymania dla tego garażu. a odrębna dla pozostałej cześć NW.

    Właściciele ponoszą koszty utrzymania zgodnie z udziałem jaki wykupili . Im większy udział ( więcej posiadają lokali,MP) tym większe koszty ponoszą.
    [cite] Cezary9:[/cite] koszty utrzymania tego garażu są tzw. z powietrza ponieważ płacę tak jakby na utrzymanie całej ich Wspólnoty ( koszty idą do jednego worka )
    Piszesz ogólnikami więc nie można się odnieść czy to co napisałeś jest prawdą czy pochodzi z twojej wyobraźni, ego prawa.

    Czy dostałeś już sprawozdanie finansowe Wspólnoty za ostatni 2017 rok?

    Czy byleś u administratora i zapoznałeś się z dokumentami Wspólnoty z ostatnich 3 lat ?
  • Opcje
    Cezary9Cezary9 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Panie Jakubie
    Bardzo dziękuję za info dotyczące kosztów związanych z m.post.w garażu - potwierdzam na temat funkcjonowania Wspólnoty wiem niewiele
    Oczywiście płaciłem do tej pory bez zapoznania się ze Sprawozdaniem .Mieszkam ok.1,5 poprzednie moje mieszkanie - Spółdzielnia Mieszkaniowa.
    Korzystając z kontaktu z Panem miałbym do Pana pytanie odnośnie mojego 1 tematu tzn. montażu klimatyzatora - bo nie ukrywam że w chwili obecnej jest on najważniejszy jak Pan sądzi jakie są realne szanse ?

    Nowy doklejony: 07.08.18 07:17
    Czy mój argument że nielegalnie działający klimatyzator powinien być zalegalizowany będzie miał jakikolwiek odzew czy Zarząd Wspólnoty może w ogóle nie odpowiedzieć ?
  • Opcje
    blazejhblazejh Użytkownik
    edytowano sierpnia 2018
    Te dwie jednostki już wiszące powiszą do czasu prawdziwego przeglądu budowlanego. Lub do czasu gdy administracja się ogarnie.

    Powieś jeszcze trzecią, czwartą i możecie zapomnieć o sprawnej wentylacji mechanicznej nawiewno-wywiewnej hali garażowej. Zdajesz sobie sprawę chyba, że chodzi o odprowadzanie takich produktów spalania paliw jak: tlenek węgla, tlenek i dwutlenek azotu, ołów oraz benzo[a]piren? Czy nie zdajesz?

    Tu normy są stale zaostrzone, czujniki coraz bardziej czułe, instalacje mechaniczne coraz bardziej skomplikowane (i coraz częściej kontrolowane).

    ps. 1. W okresie przerw w pracy wentylacji mechanicznej, należy w każdej hali zapewnić prawidłową wentylację grawitacyjną (lub dodatkową wentylację mechaniczną) obliczoną co najmniej na półkrotną (stara norma?) wymianę powietrza w ciągu godziny.

    ps. 2. Instalacja wywiewna ma ileś tam czerpni powietrza rozmieszczonych równomiernie po całej hali. Każda z nich z reguły ma własne ustawienia osobnym zaworem. Te ustawienia są stopniowane w zależności od usytuowania czerpni od wentylotra(ów) głównych hali. Powieś split tuż obok na jednym końcu hali, powieś następny na drugim i polowę kubatury masz faktycznie wyłączoną z wentylowania.

    ps. 3. Pomijam już, że jednostka zewnętrzna Twojego split nie ma prawa sprawnie funkcjonować w warunkach, jakie daje hala garażowa i po prostu szkoda urządzenia i pieniędzy włożonych.

    ps. 4 Jeśli eksperci z administracji i zarządu nie wiedzą tych rzeczy, co powyżej, to i tak nie pozwolą ci na przebijanie się przez strop hali do mieszkania. Nawet kompletni idioci na to ci nie pozwolą.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] Cezary9:[/cite]Panie Jakubie
    Bardzo dziękuję za info dotyczące kosztów związanych z m.post.w garażu - potwierdzam na temat funkcjonowania Wspólnoty wiem niewiele
    Oczywiście płaciłem do tej pory bez zapoznania się ze Sprawozdaniem .Mieszkam ok.1,5 poprzednie moje mieszkanie - Spółdzielnia Mieszkaniowa.
    Korzystając z kontaktu z Panem miałbym do Pana pytanie odnośnie mojego 1 tematu tzn. montażu klimatyzatora - bo nie ukrywam że w chwili obecnej jest on najważniejszy jak Pan sądzi jakie są realne szanse ?
    Czy mój argument że nielegalnie działający klimatyzator powinien być zalegalizowany będzie miał jakikolwiek odzew czy Zarząd Wspólnoty może w ogóle nie odpowiedzieć ?
    Panie Kolego ..... SM a WM to dwa odrębne światy ... jak mieszkasz we WM to zapomnij o zasadach, jakie panowały w SM .

    Poczytaj sobie ustawę o własności lokali (link masz w mojej stopce - UoWL) , odwiedź administratora i zapoznaj się z uchwałami WM i innymi dokumentami WM z 3 ostaniach lat. W dobrym tonie jest najpierw zadzwonić i umówić się na konkretny termin.

    W spawie klimatyzatora .... to uważam, że masz niewielki szanse zrealizować ten pomysł.
  • Opcje
    Cezary9Cezary9 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Poruszę.jeszcze raz wątek klimatyzatora
    Otrzymałem 1 negatywną odpowiedź - że Wspólnota w garażu miejsca na
    Klimatyzatory ma zarezerwowane dla lokali użytkowych ( których w tej części budynku nie ma )
    Mam pytanie może ktoś mi odpowie jak później otrzymałem informację od administratora że nielegalnie funkcjonujacy klimatyzator był dla nich stanem zastanym czyli jest to równoznaczne z jego zalegalizowaniem ?
  • Opcje
    HaneczkaHaneczka Użytkownik
    edytowano sierpnia 2018
    Cezary9: Po ok 2 miesiącach dostałem mailowo odmowę z argumentacją że w przyszłości rozważą moje pismo
    Skoro rozpoczęła się walka na pisma odpisz im, że jutro może nigdy nie nadejść. W związku z powyższym prosisz o sprecyzowanie terminu "przyszłość" .
    Cezary9: Ciekawostką w mojej sprawie jest fakt, że w tym samym garażu działa już Klimatyzator obsługujący 2 lokale.
    W takim razie, przystąp do działania i zamontuj swój. W takich cudownych strukturach jak wspólnoty mieszkaniowe nie ma opcji na równych i równiejszych. Tego się trzymaj!
    Cezary9: Oczywiście poruszyłem ten temat i uzyskałem odpowiedz że został on zainstalowany nielegalnie w czasie kadencji poprzedniego Zarządu.
    Nie widzę żadnego problemu by w czasie kadencji obecnego zarządu zainstalowano nielegalnie następny klimatyzator. Wszak zaakceptowano stan nielegalności przez aklamację i adorację wszystkich członków. :bigsmile:

    Śmiało! Śmiało,Cezary... Zrób czary na ochłodzenie pieczary. :wink:
  • Opcje
    Cezary9Cezary9 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Błażej
    Dziękuję za info
    A teraz więcej szczegółów
    Jest to część górna hali garażowej czyli tzw część naziemna garażu
    Nie zabudowana z wjazdem tzw otwartym także w okresie zimy jak i jesieni także jeśli chodzi o temat wentylacji chyba nie istnieje.
    Nie uscislilem poprzednio w chwili obecnej funkcjonuje 1 agregat klimatyzatora z wyprowadzeniem na 2 lokale
    Myślę że temat montażu kolejnych klimatyzatorów byłby nierealny
    Z prostej przyczyny ze względu na odległość jednostka zew a wewnętrzna oczywiście przez założeniu zgody Wspólnoty.
    Póki co dla mnie temat nie istnieje - w dalszym ciągu brak odpowiedzi
    Zarządu Wspólnoty mija 3 tydzień.
    Dziękuję wszystkim za cenne uwagi
    Pozdrawiam
    Cezary

    Nowy doklejony: 08.08.18 09:04
    Haneczka
    Dziękuję również, ponieważ skupiłem się na dłuższych odpowiedziach
    a twoje naprawdę były pełne optymizmu ale z drugiej strony mój montaż
    Klimatyzatora bez ich zgody byłby ryzykowny .
    Nie orientuję się jak to by wyglądało z perspektywy prawa - który z dwóch nielegalnie działających klimatyzatorów byłby według Wspólnoty
    legalny.
    Dlaczego między innymi napisałem o legalizację
    Tego który administracja potwierdza że działa nielegalnie - a kolejnym piśmie poproszę o zgodę na mój.
    Ale póki co na razie Zarząd Wspólnoty przeprowadza burzę mózgów lub też inna wersja ad.akta
    Cezary
    Ps.
    Twoja uwaga odnośnie przyszłości byłaby bardzo cenna w przypadku obustronnej korespondencji z Wspólnotą ale tej brak
  • Opcje
    blazejhblazejh Użytkownik
    edytowano sierpnia 2018
    Od razu dopytywałem czy chodzi o przypadek zamkniętej hali garażowej. Bezskutecznie.:cry:

    Każdy poziom garażu, przy zachowaniu reguł/obliczeń, o których wspominałem dot. wentylacji tego poziomu. może mieć zaprojektowaną jakąś ilość miejsc na jednostki zewnętrzne split.

    Nie wiem co nazywasz "legalizacją" w Twoim garażu, ale pewnie dwa warunki musiałby być spełnione łącznie:
    1. wentylator wisi w miejscu, które przewiduje projekt
    2. + zgoda wspólnoty na zajęcie tego miejsca, (pierwszeństwo dla lokali użytkowych???)

    Nie dopełnisz jednego z nich i samowolka gotowa. Nawet na poziomie, gdzie wentylacja mechanicznie tylko wspomaga wentylację naturalną.
    Nadal sadzę, że kwestia stropu byłaby raczej nie do przejścia, zwłaszcza że jak rozumiem, planowałeś sobie powiesić jednostkę w miejscu do tego prawdopodobnie nie przeznaczonym.
    Pomijam odległość między jednostkami (bo pisałeś że mieszkanie masz tuż nad miejscem), kwestię hałasu i sprawę odprowadzenia skroplin na tym poziomie garażu. Bo te sprawy teoretycznie może były jakoś do pokonania.

    Cała impreza, tak na oko, gdyby przeszła, mogła Ciebie kosztować mniej więcej tyle, co to miejsce parkingowe...
  • Opcje
    Cezary9Cezary9 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Uzupełnienie
    Pisząc do Wspólnoty o legalizację nielegalnie funkcjonujacego klimatyzatora miałem nadzieję, że przy okazji musieliby mi wyrazić zgodę na mój.
    A wracając do kwestii stropu pozostałby nienaruszony , przebicie u góry pod sufitem
    W moim przypadku jeśli wyraziliby zgodę jest to odległość do panela 12 m
    w linii prostej .
    Ich argument o zostawieniu miejsca dla klimatyzatorow dla lokali użytkowych odbiłem bo w tej części budynku ich nie ma.
  • Opcje
    wp44wp44 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Haneczka: W takim razie, przystąp do działania i zamontuj swój. W takich cudownych strukturach jak wspólnoty mieszkaniowe nie ma opcji na równych i równiejszych. Tego się trzymaj!
    To właśnie chciałem napisać, ale widzę, że uprzedziła mnie Haneczka. Jeśli będą Cię zmuszać do demontażu, to tak na prawdę będą musieli kazać usunąć wszystkie trzy. Jestem przekonany, że pozostali dwaj użytkownicy Cię obronią. : )

    Blazejh - nie przesadzaj z tym zakłócaniem wentylacji, czy skomplikowaniem aparatury sterującej. W garażu wielostanowiskowym musi być wentylacja mechaniczna wywiewna, sterowana poziomem stężenia CO, a jeśli jest dopuszczone parkowanie pojazdów z instalacją LPG, to również propanu/butanu. Nie ma mowy o wentylacji grawitacyjnej.

    Klimatyzator typu split, a konkretnie ta jednostka zewnętrzna, nie pobiera powietrza z zewnątrz, ani nie usuwa go na zewnątrz. Pracuje w 100 % na powietrzu recyrkulacyjnym. To jest po prostu chłodnica/nagrzewnica z wentylatorem, jak w samochodzie. Różnica jest tylko taka, że w klimatyzatorze następuje odparowanie/skraplanie czynnika, a w samochodzie nie (o ile się nie przegrzeje) ale to nie ma znaczenia dla wentylacji pomieszczenia, co się dzieje wewnątrz rurek wymiennika ciepła.

    Trzeba też dodać, że klimatyzator nie wprowadza do powietrza żadnych substancji chemicznych/zanieczyszczeń, no chyba że się rozszczelni i wycieknie czynnik ziębniczy. Jedynym istotnym problemem jest to, że klimatyzator wprowadza do pomieszczenia dodatkowe ciepło w lecie, a w zimie dodatkowo wychładza, kiedy pracuje w trybie pompy ciepła.
  • Opcje
    Cezary9Cezary9 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Dzień dobry,
    Chciałbym wrócić ponownie do mojego tematu t.j montażu klimatyzatora.
    Napisałem do Zarządu Wspólnoty kolejne pismo powołując się na :
    1. Zarządzanie Ministra Infrastruktury z dnia 12.04.2002 r. w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie - powołałem się na paragraf 51, oraz paragraf 147 ust.3
    2. Art.21.1 oraz art.27 Ustawy o własności lokali.
    Do pisma załączyłem kopie zaświadczenia lekarskiego
    potwierdzenie astmy i alergii - dotyczy punktu 1
    oraz kopie pisma z dnia 7.06.2018 r.
    Planuję w przypadku braku odpowiedzi, po ok. 2 tygodniach
    napisać ostatnie pismo informujące o montażu klimatyzatora.
    Miałbym pytanie do Państwa czy w dalszym ciągu ciągu byłaby to samowolka ??
    Nie jestem prawnikiem, ale wydaje mi się że wykazałem się cierpliwością

    Cezary
  • Opcje
    wp44wp44 Użytkownik
    edytowano sierpnia 2018
    Cezary9: Do pisma załączyłem kopie zaświadczenia lekarskiego potwierdzenie astmy i alergii
    Ale faza. Ciekawi mnie, jak jeszcze nisko może upaść właściciel w kundleniu się wobec kogoś, kogo sam wynajął do zarządzania/administrowania.

    Zaświadczenie lekarskie - to naprawdę dobre. Ciekawe, co będzie następne w przypadku odmowy.
  • Opcje
    Cezary9Cezary9 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    sorry,
    Ja ich nie wynająłem do zarzadzania - ja nabyłem ten udział w nieruchomości rok temu

    Myśle, że pora na zakończenie tego tematu na tym forum
  • Opcje
    wp44wp44 Użytkownik
    edytowano sierpnia 2018
    Termin samowola odnosi się co do zasady do budowy, lub wykonywania robót budowlanych, bez wymaganego pozwolenia na budowę lub bez zgłoszenia do właściwego miejscowo organu administracji architektoniczno-budowlanej.

    Montaż urządzenia na ścianie nie jest budową, ani wykonywaniem robót budowlanych, dlatego pojęcie samowoli nie ma do tej czynności zastosowania. Tu w grę wchodzą jedynie przepisy prawa cywilnego, a szczególnie te dotyczące współwłasności.

    Pamiętaj o jednej rzeczy: nie zgodzić się na montaż klimatyzatora może tylko i wyłącznie ogół właścicieli. Sam zarząd, a tym bardziej administrator, nie ma nic w tej sprawie do powiedzenia, ponieważ decydowanie o montażu lub odmowie montażu nie mieści się w ramach zarządu zwykłego nieruchomością wspólną,

    Jeśli tak bardzo chcesz być w prawie, to w przypadku odmowy montażu zawsze możesz wystąpić do sądu i uzyskać ją na drodze prawnej. Nic prostszego.
    A propos - co tu ma astma albo alergia do braku klimatyzacji? Wg mnie to klimatyzacja może tylko wywołać, albo pogłębić alergię, np. na grzyby i pleśnie.
    Jeśli chodzi o astmę, to najwyższy czas, żebyś się Cezary zainteresował normobarią i komorą normobaryczną. Możesz też przeczytać tę książkę:
    https://www.buteykoclinic.pl/produkty/Zamknij-usta---podrecznik-oddychania,2.html
    Ja ich nie wynająłem do zarzadzania - ja nabyłem ten udział w nieruchomości rok temu
    Miałem na myśli zasadę ogólną, a nie to, że Ty fizycznie wybierałeś zarząd. Chodzi o to, że zarząd ma działać w interesie właścicieli, a nie przeciw nim, albo ponad nimi, niczym prezes spółdzielni mieszkaniowej w Alternatywy 4.

    :smoking:
  • Opcje
    Cezary9Cezary9 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    wp44

    Dziękuję za c.d
    Tak jak napisałeś przy odpowiedzi na moje pismo - negatywnej ( nie raczyli odpowiedzieć pisemnie - mailowo administratorka odpisała) - otrzymałem odpowiedź
    negatywną cytuję - Zarząd Wspólnoty działa w interesie wszystkich współwłaścicieli i konieczna będzie Uchwała w sprawie zgody na montaż klimatyzatora .
    Oczywiście napisałem prośbę o ww. Uchwałę razem z pismem poruszającym Art.21.1 oraz art.27 Ustawy o własności lokal plus Zarządzanie Ministra Infrastruktury z dnia 12.04.2002 r.
    Tradycyjnie zero odpowiedzi - poczekam równy miesiąc i sam sobie wyrażę zgodę.
    Odnosząc się do kwestii klimatyzatora, może masz racje odnośnie pleśni, grzybów - ale sądzę że jeśli w ciągu roku są dokonywane przeglądy i wymiana filtrów to ich nie ma.
    Dzięki za załącznik dot książki, ale w przypadku mojej żony jest astma praktycznie od urodzenia ( 1 płuco ma 41 % wydolności )

    Nowy doklejony: 03.09.18 19:02
    wp44
    P.s
    A w kwestii klimatyzatora zależy mi na utrzymaniu stałej temperatury w mieszkaniu z poziomu 39 stopni na 26-27
  • Opcje
    wp44wp44 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Dla Ciebie, oprócz klimatyzatora, widziałbym również oczyszczacz powietrza z funkcją nawilżania i z filtrem tytanowo-apatytowym fotokatalitycznym. Poza tym, weź żonę do komory normobarycznej (Nowy Sącz/Wielogłowy, Kłodzko, Orzesze lub inne), niech trochę pooddycha prawdziwym powietrzem.

    To jest dobry kierunek - trzeba wymusić na zarządzie uchwałę w sprawie zgody na montaż klimatyzatora. Pamiętaj, decydujesz Ty i Twoi sąsiedzi, czyli ogół właścicieli, a nie zarząd. W przypadku odmowy zawsze możesz uzyskać zgodę na drodze prawnej. To do sądu zanoś ewentualnie zaświadczenia lekarskie, a nie do zarządu wspólnoty mieszkaniowej. Taki obrót sprawy ma pewne korzyści - możesz być jedynym, który będzie miał legalnie zamontowany klimatyzator. : )
  • Opcje
    Cezary9Cezary9 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    wp44

    Dziękuję za odpowiedź

    Odnoszę wrażenie, że Zarząd Wspólnoty jest tylko zainteresowany Uchwałami dot. wyłącznie Sprawozdań finansowych ( których przegłosowanie trwa ok. 2-3 miesiące )
    Jest to spowodowane faktem że ok. 60 % właścicieli jest spoza Warszawy ( mieszkania wynajmują jest to dla nich inwestycja)
    Oczywiście kupiłem oprócz oczyszczacza powietrza, 2 wentylatory ale wiadomo jest to tzw. środek na przetrwanie.
    Jakie jest twoje zdanie czy czekać w dalszym ciągu na odpowiedź z Wspólnoty ?
    Póki co mijają 2 tygodnie - ja jestem gotów nie czekać dłużej niż miesiąc i zaryzykować montaż
  • Opcje
    wp44wp44 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Nie wiem, czy powinieneś czekać. Ty podejmiesz decyzję. Mogę tylko napisać, co ja zrobiłbym, będąc na Twoim miejscu. Otóż ja na 99 % nie doczekawszy się rozwiązania sprawy w wyznaczonym terminie, zamontowałbym swoje urządzenie obok dwóch nielegalnych, już wcześniej zamontowanych.

    Pozdrawiam.
  • Opcje
    Cezary9Cezary9 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    wp44

    Dzięki za odpowiedź
    Jesteś podobnego zdania jak Haneczka , i to mnie utwierdza, że czas działał na moją niekorzyść

    Pozdrawiam
  • Opcje
    Opcji tutaj jest wiele. Wiele osób montuje sobie jednostkę klimatyzacji na balkonie. Opcja jest wygodna ponieważ dzięki temu jest dobre dojście do jednostki zewnętrznej. Można taką jednostkę bez większych problemów potem naprawić ;)
    Możesz skontaktować się również z tą firmą https://klimatyzator.net.pl/ Zajmują się montażem klimatyzacji w Lublinie, może oni mogą podpowiedzieć Ci jakie tutaj będzie optymalne rozwiązanie.
  • Opcje
    Grafen2Grafen2 Użytkownik
    Januszkarpaty napisał użytkownik: »
    Opcji tutaj jest wiele. Wiele osób montuje sobie jednostkę klimatyzacji na balkonie.
    Hmm... najpierw ten balkon trzeba posiadać

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.