klimatyzcja

Witam,
Jestem współwłaścicielem małej bo 4 osobowej wspólnoty. Mam na dole dwa sklepy do których muszę założyć klimatyzację bo mam przekroczoną temperaturę o 2 stopnie czyli mam 27 stopni w sklepie. Gdyby mi wpadł sanepid albo nadzór farmaceutyczny to to co mam z temp. dopuszczalną 25 stopni idzie do utylizacji. Problem mam z tym że jeden z sąsiadów nie chce się zgodzić na zamontowanie na ścianie zewnętrznej od strony podwórka jednostki zewnętrznej. Może ktoś podsunie jakiś pomysł jak to wyprostować, żebym to mógł zamontować. Dzięki z góry

Komentarze

  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano sierpnia 2021
    Decyzję w tej sprawie podejmuje większość właścicieli, a nie jeden sąsiad, o ile nie jest właścicielem większościowym.
    Wspólnota mieszkaniowa (już nie taka mała po nowelizacji), tzn. ogół właścicieli głosuje nad uchwałą w tej sprawie, którą sąsiad, o ile zostanie podjęta, ma prawo zaskarżyć. Nie mniej jednak należałoby wyjaśnić w ramach stosunków dobrosąsiedzkich co sąsiadowi może przeszkadzać i wspólnie ten problem rozwiązać.
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    tattat Użytkownik
    Dziękuję bardzo, sąsiad jest taki że mu przeszkadza inna kilma zamontowana z drugiej strony budynku. :smile:
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    tat napisał użytkownik: »
    Jestem współwłaścicielem małej bo 4 osobowej wspólnoty.
    Zarządca napisał użytkownik: »
    Decyzję w tej sprawie podejmuje większość właścicieli, a nie jeden sąsiad, o ile nie jest właścicielem większościowym. .
    Wypalił Filip z konopi .... to jest mała WM do 4 lokali, więc wszyscy właściciele lokali muszą wyrazić zgodę . Jak takie zgody nie m,a to należy wystąpić do sądu .

    A tak na marginesie ... przecież jak powstały lokale użytkowe, to wtedy winny być zaprojektowane instalacje klimatyzacyjne . Widocznie lokal nie był projektowany do obecnej działalności gospodarczej
    Dziwi mnie notoryczny fakt , że właściciele lokali niemieszanych budzą się z ręką w nocniku po zakupie lokalu , w którym takiej instalacji brak .


  • Opcje
    MirekLMirekL Użytkownik
    Typowy wątek typu - opowieść o dobrym i zlym policjancie. Najpierw KubaP w postaci tat wprowadza temat a póżniej jako "znafca" wyjasnia i poucza.
    Facet ma dwa sklepy, chyba takie bardzo malutkie, skoro nie ma większości we WM. Oczywiście nie zna uowl, bo by nie zadawał idiotycznego pytania o pozwolenie na montaż klimatyzatora. Rady KubyP, który uważa ,że nawet zatrudnienie sprzątaczki wymaga uchwały należ zignorować.
    <<<Dziękuję bardzo, sąsiad jest taki że mu przeszkadza inna kilma zamontowana z drugiej strony budynku. >>>>
    A ta druga klima to do kogo należy???? Jak mu przeszkadzać będzie to żyjemy w państwie prawa , zgłosi sprawę do sądu i sąd rozstrzygnie.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.