Czy stan prawny na dzień dzisiejszy zezwala na zwoływanie zebrania wspólnot mieszkaniowej

Od 2019 nie mieliśmy zebrania na początku roku otrzymujemy sprawozdanie, rozliczenie oraz plan gospodarczy na dany rok. Uchwały są głosowane internetowo tym nie mniej nie zgadzają się kwoty oraz (moim zdaniem) ilość udziałów przy przegłosowaniu uchwał. Chcę Zwołać zebranie mam ponad 11 % udziałów są zniesione pewne obostrzenia pandemii więc wydaje mi się że zebranie takie mogło by się odbyć a raczej powinno ( w ciągu 6-ciu tygodni od chwili zniesienia obostrzeń ). Jest tylko jedno ale czy obostrzenia które zostały zniesione zezwalają na chwilę obecną na zwołanie zebrania skoro zarząd tego nie robi .

Komentarze

  • Opcje
    MirekLMirekL Użytkownik
    Dyskusja jest fascynująca. Ta WM gdzie glosują internetowo to chyba na Wilanowie?
    Krzysztof - Ty jesteś gościem KubyP czy jego klonem? Piszesz tu bzdury, ale forum musi żyć.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    Krzysztof_cwikla napisał użytkownik: »
    Chcę Zwołać zebranie mam ponad 11 % udziałów są zniesione pewne obostrzenia pandemii więc wydaje mi się że zebranie takie mogło by się odbyć a raczej powinno ( w ciągu 6-ciu tygodni od chwili zniesienia obostrzeń ).
    Jest tylko jedno ale czy obostrzenia które zostały zniesione zezwalają na chwilę obecną na zwołanie zebrania skoro zarząd tego nie robi .
    Czy jako organizator weźmiesz odpowiedzialności za wszytko ?
    tych kilka udogodnień, które wprowadzono, nie znoszą obostrzeń związanych z zakazem zebrań powyżej 5 osób.
    Nie rozumiem, skąd taki pęd do zwoływania zebrań członków wspólnoty?
    Czy nie można tego okresu "wojny biologicznej" jakim jest pandemia, przeczekać do przyszłego roku ?

  • Opcje
    Krzysztof_cwiklaKrzysztof_cwikla Użytkownik
    edytowano sierpnia 2021
    KubaP słuchaj moja wspólnota to 12 lokali część to ludzie, którzy nie mieszkają tu na stale więc ilość osób na zebraniu nie będzie imponująca. Problem w tym że nasze opłaty miesięczne w ostatnim okresie wzrosły w znaczący sposób np :
    - za mieszkanie 39,88 m3 opłaty wynoszą 523,85 zł,
    - za mieszkanie 72,99 m3 opłaty wynoszą 1206,41zł.
    Chcę zwołania zebrania aby administrator wyjaśnił nam skąd się biorą tak wysokie koszty oraz podjąć chwały pozwalające zmniejszyć te koszta ( już na dzień dzisiejszy właściciele lokali mówią o tym że sami sobie wynajmują mieszkanie).
    Podwyżka weszła od stycznia tego roku. W czerwcu była podwyżka wody oraz CO , a co za tym idzie wzrost ceny kanalizy i wywozu śmieci. Od lipca płacimy w/w ceny wskazanych przykładowo lokali to ceny po ostatnich podwyżkach.
    Według rozliczenia za pół roku:
    np. różnica między ogólnym licznikiem wody ( na wejściu do budynku) a sumą odczytów liczników poszczególnych lokali to 17,69 m3 w przeliczeniu na miesiąc to 2,95 m3 co daje dziennie (30dni) to 0,098 m3, po odliczeniu sobót i niedziel (8 dni) to 0,134 m3 gdzie te 134 litry ucieka nie wiemy sprzątaczka myje schody i klatkę ale robi to dwa razy w tygodniu
    Na 12 lokali 5 lokali to własność emerytów czekanie na koniec pandemii to poważne obciążenie ich budżetu.
    Powyższe wskazuje że zwołanie zebrania jest jedyną szansą na ewentualne odciążenie wszystkich lokali i stąd moje pytanie czy w obecnej sytuacji prawnej możemy zwołać zebranie?
    Proszę o odpowiedź na to pytanie.

  • Opcje
    MirekLMirekL Użytkownik
    Ciekawe bajki tu opowiada KubaP vel Krzysztof.
    Opowiada o jakiejś patologicznej WM, w której właścicele zatrudniają durniów do zarządzania. Ale z miłą chęcią poczytam jakie rozwiązanie ma "geniusz zarządzania" na odciążenie wszystkich lokali. I prosilbym o wyszczególnienie składników oplat np. za lokal 72,99 m3. W mojej WM zarządzanej przeze mnie dyktatora ja za 74,19 płacę 305 zł.
    I przestań się wygłupiać z tym pytaniem o podstawę prawną zwołania zabrania. Odpowiedź jest prosta - nie ma możliwości do chwili odwqołania pandemii. I to nie zwykły czlonek WM zwoluje ale zarzad. Macie taki? A może macie jeszcze opiekuna WM i Radę własciceli??? KABARET.
  • Opcje
    blazej_hblazej_h Użytkownik
    Jest taka oficjalna stronka rządowa:
    https://www.gov.pl/web/koronawirus/aktualne-zasady-i-ograniczenia

    Sporo niejasności jest na tej stronce, ale może coś wyczytasz?
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    Krzysztof_cwikla napisał użytkownik: »
    Problem w tym że nasze opłaty miesięczne w ostatnim okresie wzrosły w znaczący sposób np :
    Chcę zwołania zebrania aby administrator wyjaśnił nam skąd się biorą tak wysokie koszty oraz podjąć chwały pozwalające zmniejszyć te koszta ( już na dzień dzisiejszy właściciele lokali mówią o tym że sami sobie wynajmują mieszkanie).
    a co to nie ma innych sposób uzyskania, jakie są KOSZTY utrzymania ?
    Wiem że koszty tworzą właściciele lokali.
    Czy pytałeś administratora, jakie są bieżące koszty utrzymania nieruchomości i porównałeś je z planem gospodarczy ?


  • Opcje
    gabgab Użytkownik
    "np. różnica między ogólnym licznikiem wody ( na wejściu do budynku) a sumą odczytów liczników poszczególnych lokali to 17,69 m3 w przeliczeniu na miesiąc to 2,95 m3 co daje dziennie (30dni) to 0,098 m3, po odliczeniu sobót i niedziel (8 dni) to 0,134 m3 gdzie te 134 litry ucieka nie wiemy sprzątaczka myje schody i klatkę ale robi to dwa razy w tygodniu".

    A mógłbyś napisać czemu odliczasz soboty i niedziele? :-)
    Nikt w soboty i niedziele nie używa u Was wody? :-)
    Poczytaj skąd biorą się różnice:
    https://www.zamg.klodzko.pl/przyczyny-roznic-wskazan-pomiedzy-wodomierzami-indywidualnymi-w-lokalach-a-wodomierzem-glownym-w-budynku.html







  • Opcje
    Krzysztof_cwiklaKrzysztof_cwikla Użytkownik
    edytowano sierpnia 2021
    Słuchajcie postaram się odpowiedzieć na Wasze pytania oraz ustosunkować się do Waszych wypowiedzi ogólnie
    MirekL napisał użytkownik: »
    Ta WM gdzie głosują internetowo to chyba na Wilanowie?
    MirekL można powiedzieć że takie głosowania odbywają się na Twoim podwórku bo w zachodniopomorskim inaczej u mnie we wspólnocie . W sprawie głosowania internetowego już w 2013 roku wypowiedział się Sąd tu masz tylko jedno zdanie
    Przykład: W wyroku Sądu Apelacyjnego w Gdańsku z dnia 27 marca 2013 r., sygn. akt V ACa 110/13, wspólnota mieszkaniowa podjęła uchwałę umożliwiającą jej członkom głosowanie nad uchwałami w formie elektronicznej – poprzez Internet drogą mailową, na konto e-mail zarządcy nieruchomości, po uprzednim złożeniu deklaracji o głosowaniu w ten sposób w formie papierowej z oryginalnym podpisem i podaniem adresu mailowego.
    A tu link w którym jest omówione jak głosować
    https://capitallegal.pl/wspolnota-mieszkaniowa-glosowanie-przez-internet/
    Odnośnie opłat ta opłata to jest opłata za moje mieszkanie.
    Ktoś kto chwali się wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu wspólnotą doskonale zdaje sobie sprawę z faktu że wysokość opłat zależna jest w dużym stopniu od iloczynu wielkości wspólnoty (ponad 600 m3 do ilości lokali (12 lokali). Ten wynik w Naszej wspólnocie jest bardzo znaczący. Na chwile obecną już dopatrzyłem się nieprawidłowości na 112 złotych więc na chwilę obecną jest to nie całe 1100zł.
    Ciekawe bajki tu opowiada KubaP vel Krzysztof.
    co do powyższej uwagi powiem Ci tak bardzo sobie cenię wiedzę KubyP i choć czasami nie bardzo zgadzam się z jego postami to i tak jest to dla mnie zaszczyt móc być porównywanym z Kubą.
  • Opcje
    MirekL dodam tylko że nie wiem skąd Wy wszyscy tu czerpiecie takie informacje dotyczące Naszych forumowiczów. Wasza wiedza na pewno wskazuję Wam w jakim regionie kraju zamieszkujecie. Nie wiem gdzie mieszka KubaP ale przypomnę Ci gdzie mieszkam Ja. Kiedyś przesłałem Ci orzeczenie sądowe w mojej sprawie Ty jako były ławnik podważałeś moją wiarygodność co do orzeczenia. Mieszkam w Zachodniopomorskim Twoje klimaty.
  • Opcje
    Krzysztof_cwiklaKrzysztof_cwikla Użytkownik
    edytowano sierpnia 2021
    a co to nie ma innych sposób uzyskania, jakie są KOSZTY utrzymania ?
    Wiem że koszty tworzą właściciele lokali.
    Czy pytałeś administratora, jakie są bieżące koszty utrzymania nieruchomości i porównałeś je z planem gospodarczy ?

  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano sierpnia 2021
    Krzysztof_cwikla napisał użytkownik: »
    MirekL dodam tylko że nie wiem skąd Wy wszyscy tu czerpiecie takie informacje dotyczące Naszych forumowiczów.
    To nie jest wiedza ... to są urojone wypociny chorego umysłowo użytkownika jakim jest MirekL kiedyś występował, jako Prezesod13lat , ale nie pamięta hasła i nie może już pod różnymi nickami hejtować. :D
  • Opcje
    MirekLMirekL Użytkownik
    Zabraklo argumentów, więc sięga się po inwektywy. Rozumiesz to słowo?
  • Opcje
    blazej#hblazej#h Użytkownik
    Krzysztof_cwikla napisał użytkownik: »
    MirekL dodam tylko że nie wiem skąd Wy wszyscy tu czerpiecie takie informacje dotyczące Naszych forumowiczów.

    Z głowy. :)
  • Opcje
    MirekLMirekL Użytkownik
    Wątek jak wiele innych wymyslonych przez Kubę P i jego klony jest IDIOTYCZNY. Kto zna się na zarządzaniu WM wie dlaczego.
    12 lokalowa WM z 5 emerytami i kilkoma właścicielami wynajmującymi swoje lokale więc ich adres jest nieznany. Krzysztof "wzorowy obywatel i czlonek WM" zamierza zwolać zebranie. Tak może napisać przedszkolak, który nie wie ,że należy przestrzegać przepisy prawne, a te jednoznacznie na to nie pozwalają. Krzysztof narzeka na zarządcę, że oplaty za wodę ,kanalizę, CO i wywóz śmieci podrożaały!!!??
    <<<<<<Chcę zwołania zebrania aby administrator wyjaśnił nam skąd się biorą tak wysokie koszty oraz podjąć chwały pozwalające zmniejszyć te koszta ( już na dzień dzisiejszy właściciele lokali mówią o tym że sami sobie wynajmują mieszkanie).>>>>>>
    To jest jeszcze i ADMINISTRATOR????? Rozumiem ,że właścicele są tylko od narzekania.
    zadalem proste pytanie w jaki sposób zamierza zmniejszyć te koszta???? Ale to pytanie chyba za trudne, więc posypaly się inwektywy.
    Oczywiście pytanie dlaczego krzysztof nie jest widziany na on=line lecz jako gość KubyP jest również za trudne.
    A co do zużycia wody. Ja DYKTATOR z zachodniopomorskiego na ujęciu wody gospodarczej kazałem zalożyć wodomierz za 50 zł, i to bez uchwaly .SKANDAL. Wyglupiajcie się dalej.
  • Opcje
    blazej_hblazej_h Użytkownik
    Je się trzymam tego co widzę na tej stronce rządowej co link podałem. I wynika mi, że zebrania w realu w pomieszczeniach zamkniętych odbywać jak najbardziej można. Skoro śluby się odbywają to zebrania tym bardziej.

    Z tym że obostrzenia tam wskazane mogą się zmienić od 1 września.
  • Opcje
    MirekLMirekL Użytkownik
    Judzenia ciąg dalszy.
  • Opcje
    Krzysztof_cwiklaKrzysztof_cwikla Użytkownik
    edytowano sierpnia 2021
    usunięto bo rysunek zrobiony przy pomocy znaków graficznych klawiatury jest całkowicie nieczytelny


  • Opcje
    Krzysztof_cwiklaKrzysztof_cwikla Użytkownik
    edytowano sierpnia 2021
    jak uzyskać podkreślenie wyrazów całych zdań kolory i inne znaki specjalne jak np symbol paragrafu
  • Opcje
    Krzysztof_cwiklaKrzysztof_cwikla Użytkownik
    edytowano sierpnia 2021
    blazej_h napisał użytkownik: »
    Je się trzymam tego co widzę na tej stronce rządowej co link podałem. I wynika mi, że zebrania w realu w pomieszczeniach zamkniętych odbywać jak najbardziej można. Skoro śluby się odbywają to zebrania tym bardziej.

    Z tym że obostrzenia tam wskazane mogą się zmienić od 1 września.



    Błażej zrobiłem to samo wysłałem 10 sierpnia z terminem na 20 sierpnia poniżej cały mój e-mail
    W dniu 10 sierpnia2021 Krzysztof Ćwikła napisał

    Dzień dobry .
    zgodnie z naszą telefoniczną przesyłam wniosek o zwołanie zebrania oraz projekt uchwały niezbędnej do przeprowadzenia zebrania .

    Zgodnie z art.31 b, oraz w związku ze złagodzeniem niektórych obostrzeń tzw. ustawy covidowej wnoszę o zwołanie na dzień 20-08-2021 godzina 17.00 (w pomieszczeniu suszarni) zebrania Naszej Wspólnoty (adres wspólnoty) z zastrzeżeniem przestrzegania reżimu sanitarnego.

    Wniosek o zwołanie zebrania podyktowany jest dużym wzrostem opłat "kosztów utrzymania nieruchomości wspólnej" i kosztów pochodnych.

    W rozmowie z członkiem zarządu dowiedziałem się że Zarząd planuje zwołać takie zebranie w miesiącu wrześniu.

    Rząd w miesiącu czerwcu br. wprowadził złagodzenie (niektórych obostrzeń) tzw. ustawy covidowej. Złagodzone obostrzenia w większości przypadków obowiązują do 31 sierpnia br.

    Aktualna sytuacja pozwala zakładać ponowne zaostrzenie złagodzonych obostrzeń (ciągły wzrost zakażeń - statystyka podana przez rząd - wzrost w ciągu dwóch tygodni o 100%) i wprowadzenie tzw nokdaunu.

    Wprowadzenie tzw nokdaunu zamyka nam możliwość spotkania się i uzyskania konkretnej informacji dotyczącej kosztów utrzymania jak też przedyskutowania ewentualnych projektów uchwał.

    Porządek zebrania

    1. Otworzenie zebrania

    2. Wybór przewodniczącego i sekretarza zebrania

    3. Dyskusja w sprawie w jaki sposób została wygenerowana wysokość "kosztów utrzymania nieruchomości wspólnej": dotychczas 2,49zł obecnie 3,38zł

    4. Dyskusja i podjęcie uchwały w sprawie obniżenia stawki na fundusz remontowy

    Wspólnota mieszkaniowa, podejmując uchwały powinna mieć na uwadze, że jej uprawnienia ograniczają się do zarządzania nieruchomością wspólną i nie ma prawa wykraczać poza te granice. Nie można, więc realizować remontów np. na sąsiedniej nieruchomości. (.........)
    oraz z uwagi na wysoką stawkę funduszu remontowego 3,42 zł za m2 (przypomnę ustaloną w okresie kiedy to Wspólnota spłacała kredyt na ocieplenie budynku)

    wnoszę o

    podjęcie uchwały o zmniejszeniu stawki Funduszu Remontowego do wielkości 1 zł za m2

    5. Wolne wnioski
    6. Zamknięcie zebrania



    Wniosek o podjęcie uchwał pozwalających na przeprowadzenie zebrania

    W związku z wnioskiem o zwołanie na dzień 20-08-2021 roku zebrania wnoszę o przyjęcie uchwały w sprawie :

    § 1 uznaniu pomieszczenia suszarni dodatkowo jako pomieszczenie do zebrań Wspólnoty

    § 2 zakupu 12 sztuk krzeseł ogrodowych potrzebnych do obsługi zebrań (12 lokali)

    § 3 zakupu płynu dezynfekującego oraz jednorazowych maseczek.

    z poważaniem Krzysztof Ćwikła


    i taką uzyskałem odpowiedź Członka Zarządu




    Dzień dobry Panie Krzysztofie, 17 sierpnia 2021r
    poniżej przekazuję e-mail od Pana (imię i nazwisko członka zarządu )
    pozdrawiam,
    (imię i nazwisko pracownika firmy administrującej)
    (nazwa firmy administrującej )

    Witam

    Po ustaleniach z pozostałymi Członkami Zarządu Wspólnoty
    Mieszkaniowej (ul.) 2-4 doszliśmy do wniosku, że termin zebrania
    wspólnoty ustalamy na 10.09.2021 (piątek) godzina 17 : 00 Zarząd
    Wspólnoty swą decyzję uzasadnia:
    - termin proponowany przez Pana Ćwikłę jest krótszy niż 7 dni,
    - jest jeszcze sezon urlopowy,
    - następny weekend jest ostatni w wakacje, będzie wzmożony ruch na
    drogach ( mamy tu na względzie dobro i bezpieczeństwo właścicieli,
    którzy na zebranie będą musieli dojechać z innych
    miejscowości ) dlatego Zarząd ustalił w/w termin.
    - zakres uchwał, które mają być przygotowane na zebranie wymaga
    więcej czasu.
    - ustalając termin 10.09.2021 Zarząd konsultował się z
    właścicielami lokali nie mieszkającymi w Świnoujściu.

    Pozdrawiam

    ( imię i nazwisko członka zarządu)
    Termin w jakim otrzymałem wiadomość był bezskuteczny odniesieniu do wyznaczonego w moim wniosku terminu zebrania
  • Opcje
    MirekLMirekL Użytkownik
    Lubie to forum jest lepsze od kabaretu.
    <<<zgodnie z naszą telefoniczną przesyłam wniosek o zwołanie zebrania oraz projekt uchwały niezbędnej do przeprowadzenia zebrania >>>>>
    Czy Ty KubaP vel krzysztof wiesz co piszesz?
    Jeżeli jednak taka WM jaką opisuje krzysztof cwikła istniewje prawo powinno was pozbawić prawa wlasności, wy na to nie zaslugujecie., Złóz wniosek o obniżenie zaliczki do 10 groszy za m2 , murowana 100% frekwencja . Proponowane uchwaly mógl wymyślić tylko KubaP, zakup 12 krzeseł i maseczek. SATYRA I POEZJA.
    wyglupiajcie się dalej.
  • Opcje
    Krzysztof_cwiklaKrzysztof_cwikla Użytkownik
    edytowano sierpnia 2021
    Mirek a co powiesz na to
    Wykonawca docieplenia do rachunku doliczył sobie odszkodowanie za przestój (sąd wstrzymał wykonanie uchwały) w kwocie 9.900 z groszami można powiedzieć 10 tysięcy. Zebranie w trakcie dyskusji na ten temat mówimy że nie zapłacimy niech nas pozwie do Sądu.
    Co na to zarząd?
    Zarząd mówi Nam że nie możemy bo myśmy już wypłacili te pieniądze ( bez zwołania zebrania i podjęcia jakiejkolwiek uchwały w tej sprawie).
    Mirek zastanawiasz się czy taka wspólnota istnieje hehe helo tu jestem toi moja wspólnota . Odkąd jestem na Tym forum piszę Wam o tych sprawach nikt mi nie wierzy , a tak na prawdę walczę z wiatrakami.
    Stąd moje pytania i poruszane tu tematy o których żadnemu z Was się nie śniło . Przecież ja sobie tych tematów z rękawa nie wyciągam. Można powiedzieć że u mnie to normalka samo życie - odwołać zarząd niby takie proste, ale głosowanie i co się okazuje jeden lokal w trakcie sprzedaży głosowanie nie rozstrzygnięte. Staram się jak mogę .
    Dzięki Waszym podpowiedziom można powiedzieć że sam wygrałem sprawę o uchylenie uchwały. Dla czego sam było nas trzech właścicieli ale cały pozew pismo, przygotowawcze (odpowiedź na pismo mecenasa) sam napisałem pozostali się tylko podpisali . Mecenas który reprezentował Naszą wspólnotę (po raz drugi już z rzędu przegrał sprawę).
    Za zeszły rok skasował Nas 2400 złotych nie wiem ile zażyczy sobie za ten rok bo przecież razem ze świadkiem (członkiem zarządu) reprezentował Nas w Sądzie podczas rozprawy. Ręce opadają, a najbardziej (przepraszam za to że klnę) wkurwiają mnie takie głupie Twoje teksty . Żadnej porady tylko głupie Twoje uwagi do bogu ducha winnego KubyP.
    Kiedyś napisałem Ci na forum jak wrzucić np zdjęcie czy wyrok tutaj na forum . Zmienił się wystrój wiele starych tematów zostało wyrzuconych . Na nowo pod tym samym nickiem musiałem się zalogować. Szukam starych wątków, artykułów wklejonych na tym forum i nadał nie mogę się odnaleźć w nowej rzeczywistości tej strony. Najgłupsze jest to że przez Twoje Mirku wpisy nie mogę najzwyczajniej w świecie przedstawić swoje problemy i prosić Was o pomoc, bo jakiś upierdliwy gości nie dopuszcza do swojej świadomości że takie wspólnoty jak moja istnieją. Żeby nie być gołosłowny podajcie mi jak mogę wrzucić tutaj wyrok w mojej sprawie żeby niedowiarkowi udowodnić że KubaP nie ma nic z tym wspólnego. 10-tego września mam zebranie zamiast prosić Was o pomoc co mogę zrobić w tej sprawie to muszę niedowiarkowi udowadniać oczywista oczywistość.
  • Opcje
    MirekLMirekL Użytkownik
    Zacznę z Tobą powaźnie rozmawiać jak mi wytlumaczysz, co przeszkadza Ci występować na tym forum ,tak jak ja jedyny on-line.
    Czy Ty rozumiesz to co piszesz?
    <<<<<Odnośnie opłat ta opłata to jest opłata za moje mieszkanie.
    Ktoś kto chwali się wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu wspólnotą doskonale zdaje sobie sprawę z faktu że wysokość opłat zależna jest w dużym stopniu od iloczynu wielkości wspólnoty (ponad 600 m3 do ilości lokali (12 lokali).>>>>>>>
    Większej BZDURY dawno nie czytalem.
    <<<zgodnie z naszą telefoniczną przesyłam wniosek o zwołanie zebrania oraz projekt uchwały niezbędnej do przeprowadzenia zebrania >>>>>
    A ta uchwała jak będzie glosowana? Przez Internet? Przez Internet uchwalicie zwołanie zebrania, zebranie odbędzie się w suszarnii tam przeglosujecie resztę uchwał.
    Reasumując, jest WM 12-lokalowa, macie kilkuosobowy Zarząd, zarządcę/administratora i Mecenasa. Kto bogatemu zabroni.
    Zadajesz idiotyczne pytania, które Cię kompromitują. Czy możesz zwolać zebranie, NIE nie możesz, a jak zwolasz, np. zaprosisz tych 5 emerytów do siebie do mieszkania iuchwalicie co będziecie chcieli to co z tym papierkiem dalej zrobisz? Zaniesiesz do zarządcy? Ja po otrzymaniu takiego papierka wsadzilbym go do niszczarki. Nudzisz się i wymyślasz bajki. Baw się tak dalej. To forum powoli dogania PUDELKA.
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    Stan prawny pozwala na to, aby zorganizować zebranie po zakończeniu pandemii, o czym stanowi wprost art. 90 ustawy covidowej:

    „Jeżeli ustawowy termin zwołania zebrania właścicieli lokali przypada w okresie obowiązywania stanu epidemii, ulega on przedłużeniu o 6 tygodni od dnia odwołania stanu zagrożenia epidemicznego albo stanu epidemii. Z uwagi na to, że stan ten cały czas obowiązuje, to jeżeli osoby pełniące stanowiska w organach spółdzielni mieszkaniowej będą chciały utrudnić powstanie wspólnoty, zapewne skorzystają z tego przepisu i nie zwołają zebrania do czasu odwołania stanu epidemii, czyli, jak się wydaje przez kilka najbliższych lat.
    Z drugiej jednak strony obecnie obowiązujące przepisy covidowe (wg stanu do dnia 31 sierpnia 2021 roku) dopuszczają organizowanie spotkań z udziałem 150 osób (limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19), o ile tylko zachowane są odległości 1,5 m odległości od innych osób, przy czym zasłanianie ust i nosa w przestrzeniach zamkniętych jest obowiązkowe w całym kraju. Nic zatem nie stoi na przeszkodzie, aby zorganizować spotkanie w dużej, bo aż 150 osobowej niezaszczepionych w pełni osób, grupie, lecz mimo to bierni zarządcy wspólnot mieszkaniowych, czy organy spółdzielni mogą w nieskończoność odwlekać termin zwołania zebrania."

    Więcej na ten temat w artykule: "Przepisy covidowe to prezent dla prezesów spółdzielni" na stronie czasopisma Zarządca Portal Informacyjny:
    https://zarzadca.pl/artykuly/przepisy-covidowe-to-prezent-dla-prezesow-spoldzielni
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    Nikt nie chce wynająć sali . 10 m2 powierzchni sali na osobę obecną na zebraniu, takie jest prawo . Przy 50 osobowej frekwencji .... to nie realne sala by musiałaby mieć 500 m2 i jakie to są koszty ....
  • Opcje
    blazej_hblazej_h Użytkownik
    Jeśli chodzi o stan prawny dot. zebrań to przepisy są w oczywisty sposób sprzeczne.
    Ten art. 90 ustawy covidowej powstał na etapie powszechnej paniki pandemią i dziś powinien być uchylony jako bezużyteczny.
    Można zrobić zebranie w zgodzie z obostrzeniami. Zacząć w wersji okrojonej do części właścicieli, jeśli wspólnota duża, a uchwały dozbierać obiegiem.
    Wielkiej dyskusji o opłatach i działaniach zarządu pewnie nie uskutecznisz, ale uchwały w końcu przegłosujecie.
  • Opcje
    MirekLMirekL Użytkownik
    No to teraz możecie swobodnie sobie podyskutować na temat łamania prawa we WM.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano września 2021
    blazej_h napisał użytkownik: »
    Jeśli chodzi o stan prawny dot. zebrań to przepisy są w oczywisty sposób sprzeczne.
    Ten art. 90 ustawy covidowej powstał na etapie powszechnej paniki pandemią i dziś powinien być uchylony jako bezużyteczny.
    Można zrobić zebranie w zgodzie z obostrzeniami. Zacząć w wersji okrojonej do części właścicieli, jeśli wspólnota duża, a uchwały dozbierać obiegiem.
    Wielkiej dyskusji o opłatach i działaniach zarządu pewnie nie uskutecznisz, ale uchwały w końcu przegłosujecie.
    zwłaszcza, gdy w zebraniu udział bierze notariusz .... może mniej klepania w klawiaturę, a więcej rozsądnego myślenia

    Nie wiem skąd taki pęd do zebrań w czasie pandemii covid19 ?
    aby móc sobie jałowo pogadać ?
    opluć - pomówić kilku właścicieli lokali?

    bo tak się zwłaszcza kończą takie zebrania WM; bicie piany


  • Opcje
    dropsdrops Użytkownik
    Nie masz racji, my czekamy na zebranie, aby rozliczyć obecny Zarząd. Papier wszystko przyjmie, ale bezpośrednia konfrontacja moze dużo zmienić. Mam wrażenie, że cały czas nie wiesz jak działa duża wspólnota, duża!
  • Opcje
    MirekLMirekL Użytkownik
    KubaP vel drops pomyliły Ci się nicki, teraz mial wystapić krzysztof.
  • Opcje
    blazej_hblazej_h Użytkownik
    Jak ktoś uprawia biurokrację regulaminową i zarządzanie odgórne ponad głowami właścicieli, to oczywiście zrobi wszystko, żeby nie odbyć w pandemii żadnego zebrania.
    Wystarczy tylko przekonanie, że się samemu wszystkie rozumy zjadło i sprokurować raz w roku jakąś broszurkę na koniec marca.
    Wyłożyć ją, dajmy na to u notariusza (sic!), albo w jakieś gablotce wywieść na końcu korytarza.
    I nich ludzie sobie czytają te wypociny.
    Żadnych dyskusji. Żadnych, Boże broń!, zebrań.
  • Opcje
    MirekLMirekL Użytkownik
    blazej wstań od tego komputera, Ty żyjesz w wirtualnym swiecie.
    <<<<Jeśli chodzi o stan prawny dot. zebrań to przepisy są w oczywisty sposób sprzeczne.>>>>>
    Czy Tu chcesz zwolać zebranie czy zorganizować ślub lub chrzciny? Jeżeli zebranie WM to prawo tu jest PRECYZYJNE. NAPISZ DO SWOJEGO SENATORA Z PROŚBĄ O ZMIANĘ USTAWY.
    Odnoszę wrażenie ,że Ty nigdy nie byłeś na zebraniu. Żarliwa dyskusja, wymiana poglądów i takie inne bzdury, to chyba u Ciebie w tej wyimaginowanej WM. Ty teraz robisz za dropsa?
    <<<< Zacząć w wersji okrojonej do części właścicieli, jeśli wspólnota duża, a uchwały dozbierać obiegiem.
    Wielkiej dyskusji o opłatach i działaniach zarządu pewnie nie uskutecznisz, ale uchwały w końcu przegłosujecie.>>>>>
    w tej okrojonej części właścicieli niech będą jedynie blondyni.
    Wątek zaczął KubaP od 12 lokalowej WM a później dodal "wodotryski"
    >>>Nikt nie chce wynająć sali . 10 m2 powierzchni sali na osobę obecną na zebraniu, takie jest prawo . Przy 50 osobowej frekwencji .... to nie realne sala by musiałaby mieć 500 m2 i jakie to są koszty ....>>>>
    Osmieszacie to forum.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.