Brak możliwości połączenia światłowodu

Witam wszystkich,
nie wiem, jak zacząć. Szukam pomocy związanej z brakiem możliwości podłączenia światłowodu. Mieszkam w bloku, w którym funkcjonuje Wspólnota Mieszkaniowa. Chciałam podłączyć światłowód UPC, z którego korzystają wszyscy mieszkańcy klatki za wyjątkiem mnie i jeszcze jednego mieszkania. Zamówiłam usługę podłączenia UPC i po wizycie technika, okazało się, że nie możliwości podłączenia ze względu na to, że "instalacja jest zapchana" i nie można przeciągnąć kabla z drugiego piętra do dołu. UPC dalej było chętne na podłączenie usługi, ale wiązałoby się to z kuciem ścian, na co zgody nie chce wyrazić zarządca budynku, gdyż blok jest kilka lat po remoncie. Sprawa stanęła w martwym punkcie. Obecnie posiadam Internet z Netii na kablu telefonicznym, płacę za niego więcej niż płaciłabym za światłowód. Internet z Netii jest wolny, niestety czasem przerywa. Córka potrzebuje teraz szybkiego, stabilnego łącza do nauki, ja do pracy i na studia. Niestety jest z tym problem. Bardzo chciałabym też grać w gry internetowo, niestety nie ma obecnie na to szans. Czy jest jakiekolwiek wyjście z tej sytuacji czy z góry jestem na straconej pozycji?
Pozdrawiam serdecznie
Alicja

Komentarze

  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano grudnia 2021
    Większość właścicieli lokali może swobodnie korzystać z nieruchomości wspólnej, bo starczyło dla nich miejsca, a Pani nie może, bo tego miejsca brak? To narusza zasady zarządu rzeczą wspólną, przysługuje roszczenie o dopuszczenie do współkorzystania. Obowiązkiem wspólnoty mieszkaniowej jako zarządcy nieruchomości wspólnej jest rozwiązanie tej sprawy. Proszę wezwać o wskazanie miejsca, w którym będzie można ułożyć kable.
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.