Obsługa prawna wspólnoty finansowana z funduszu remontowego bez uchwały i wiedzy lokatorów???

Witam serdecznie, dziś się dowiedziałem, że mój zarząd 3 osobowy wydał dokładnie 4305zł na obsługę prawną, wydając pieniądze z funduszu remontowego, dodatkowo właściciele nie byli o tym poinformowani oraz nie było uchwały. Czy zarząd miał prawo tak zrobić? Co można z tym zrobić?

Komentarze

  • Opcje
    blazej_hblazej_h Użytkownik
    To jeszcze nie przestępstwo. Może zarząd traktuje ten wydatek jako rodzaj pożyczki?
    Wypadałoby zwrócić te środki z konta podstawowego. Najlepiej jeszcze w grudniu, czyli w tym samym roku obrachunkowym, w którym dokonano pożyczki.
  • Opcje
    Niestety nie jest to "pożyczka" jest to celowe działanie zarządu pieniądze wydane w lipcu 2021 niestety nie wróciły do kasy wspólnoty i raczej zarząd nie ma zamiaru ich zwracać. myślę, nawet że jest w stanie wydać kolejne gdyby doszło np. do umorzenia sprawy za którą zapłacili prawnikowi tylko po to aby ścigać dalej lokatora. jest jakieś rozwiązanie tej sytuacji??
  • Opcje
    blazej_hblazej_h Użytkownik
    Przyczyną braku zwrotu jest zapewne kiepska sytuacja finansowa wspólnoty. Tj. brak płynności.
    Jeśli macie budynek zasilany gazem, to spodziewaj się za niedługa chwilę kolejnych uszczupleń z funduszu.
    Takie uszczuplenie z FR, to jeszcze nie kradzież, ale już duża nieprawidłowość. Zwłaszcza jeśli te uszczuplenia wykonywane są regularnie. Jeśli z takich pożyczek robi się regułę.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.