Wycinka drzewa i podcięcie na terenie wspólnoty

Witam! Piszę z takim problemem na terenie naszej Wspólnoty znajduje się jedno mniejsze drzewko, które zagraża samochodom stojącym na parkingu podczas wiatru bardzo się przechyla i drugie większe, które też podczas dużego wiatru jest bardzo nachylone. Postanowiliśmy we Wspólnocie, aby to mniejsze całkowicie wyciąć, a większe skrócić. Dzwoniłem wczoraj do gminy sprawdzili naszą działkę i dostałem informację, że to jest sprawa Wspólnoty i wystarczy uchwała, aby zacząć działać, że nie potrzebujemy od nich żadnego pozwolenia. Jak to jest, czy faktycznie nie muszę składać żadnych dokumentów do Urzędu Gminy związanych z wycinką drzewa? Niby jest ten przepis odnośnie tego, że nie jest to wycinka w celu gospodarczym, ale tak naprawdę boję się, że po wycięciu nagle w gminie ktoś się obudzi z pretensjami.
Pozdrawiam

Komentarze

  • Opcje
    dropsdrops Użytkownik
    Wiem, że nasz Zarząd aby wyciąć i podciąć drzewa występował do Urzędu Miasta o zgodę. Otrzymał ją , ale w przypadku wycięcia drzewa miał obowiazek posadzenia nowego. Przed wydaniem zgody była wizja lokalna urzędników.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.