Powiadamianie o uchwałach: nowych członków Wspólnoty i stary zarząd

Proszę o podpowiedź.
1. Czy każdego nowego członka Wspólnoty Mieszkaniowej (bo kupił mieszkanie od poprzedniego) należy informować o podjętych uchwałach i czy jednocześnie ma on prawo do ich zaskarżania w ciągu ustawowych 6 tygodni od powiadomienia go o tychże uchwałach?
2. W sytuacji gdy zmieniono sposób sprawowania zarządu z powierzonego (był nim deweloper) na właścicielski i wybrano skład zarządu, to tegoż dewelopera należy poinformować - tak samo jak członków Wspólnoty - o podjęciu tych uchwał? Nie zrobiliśmy tego formalnie, poprzedni zarząd nie brał udziału w zebraniu, ale deweloper wie, że już nie sprawuje zarządu, złożył korektę faktury za zarządzanie (fakturował z góry), nie wystawia kolejnych faktur, otrzymuje pisma od nowego zarządu i na nie odpowiada. Stało się to w sposób dorozumiany, a zastanawiam się, czy nie powinno również w sposób formalny.

Komentarze

 • Opcje
  ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
  edytowano 27 kwietnia
  1. Jeżeli w trakcie głosowania nad uchwałą doszło do zmiany właściciela lokalu to, jako że nabywca wchodzi w prawa poprzednika, należy go powiadomić o podjęciu uchwał. Nie powiadamia się natomiast nabywcy o uchwałach podjętych przed datą nabycia.
  Kwestie związane z przejęciem praw związanych z zarządem rzeczą wspólną w sytuacji zmiany właściciela lokalu omówiono w artykule:
  " Nowy właściciel wchodzi w prawa poprzednika". Artykuł na stronie czasopisma Zarządca Portal Informacyjny:

  https://zarzadca.pl/artykuly/nowy-wlasciciel-wchodzi-w-prawa-poprzednika
  2. Jeżeli deweloper złożył korektę faktury, to najwyraźniej ma wiedzę w zakresie dokonanych zmian.
  ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.