Brak zgody wspólnoty na wybicie drzwi

Witam.
Jestem w trakcie zmiany sposobu użytkowania lokalu użytkowego na mieszkalny. Póki co wejście jest bezpośrednio z chodnika. Pojawił się problem, wspólnota nie wyraża zgody na wybicie drzwi od strony klatki schodowej (były w tym miejscu jakieś 20 lat temu).
Co na to prawo budowlane? Standardowo jednak do mieszkań wchodzi się z klatki.
Co robić?
Argumentów nie mają żadnych.
W ostateczności powództwo cywilne...

Komentarze

  • Opcje
    Zmiany dokonał mój ojciec, wątpię, by starał się o jakieś pozwolenia... choć mogę być w błędzie. Też o tym pomyślałam... tylko co teraz, iść po nakaz przywrócenia lokalu do stanu pierwotnego?
  • Opcje
    HadrianHadrian Użytkownik
    MarzenaCz napisał użytkownik: »
    Witam.
    Jestem w trakcie zmiany sposobu użytkowania lokalu użytkowego na mieszkalny. Póki co wejście jest bezpośrednio z chodnika. Pojawił się problem, wspólnota nie wyraża zgody na wybicie drzwi od strony klatki schodowej (były w tym miejscu jakieś 20 lat temu).
    Co na to prawo budowlane? Standardowo jednak do mieszkań wchodzi się z klatki.
    Co robić?
    Argumentów nie mają żadnych.
    W ostateczności powództwo cywilne...
    Prawo budowlane, pewnie będzie wymagało pozwolenia na budowę, ale nim o takie wystąpisz, trzeba uzyskać od wspólnoty zgodę na otwór w ścianie stanowiącej element nieruchomości wspólnej. Jeżeli nie wyrazi zgody, lub nie podejmie decyzji, trzeba będzie się skarżyć ze wspólnotą, nie ma innej opcji.
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    Jeżeli Pana ojciec nie starał sie o pozwolenia, to mamy do czynienia z samowolą budowlaną.

    Jak opisano nieruchomość w księdze wieczystej?
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    Okazuje się, że zostało to zamurowane jeszcze przez wcześniejszego właściciela
    Jest to lokal niemieszkalny.
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    Czy są jakieś plany tego lokalu? Może dołączone do aktu notarialnego? Czy jest jakaś dokumentacja w archiwach? Na jakiej podstawie zostało zamurowane?

    Wspólnota mieszkaniowa, o ile nie będzie miała takiego obowiązku, może nie wyrazić zgody na wybicie drzwi, ale jeżeli była samowola poprzedniego właściciela być może będzie można to łatwiej przeprowadzić.
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.