Sprzedaz mieszkania a dlug we wspolnocie

Jestesmy w trakcie przygotowywania dokumentow pod glosowanie, m.in. regulamin rozliczania mediow. Jeden z punktow ma brzmienie :Gdy w ciągu okresu obliczeniowego nastąpiła zmiana właściciela lokalu koszty mediów obciążają poprzedniego właściciela do stanu zgodnego z protokołem przekazania lokalu. Stany te są jednocześnie stanami początkowymi urządzeń pomiarowych dla nowego właściciela Czy jest mozliwosc, zeby Wspolnota sie zabezpieczyla przed sytuacja, ze nie odzyska ewentualnego dlugu od poprzedniego wlasciciela? Mozna zalozyc, ze po sprzedazy mieszkania , poprzedni wlasciciel moze zniknac lub w przypadku duzego zadluzenia po prostu sprzedac fikcyjnie mieszkanie czlonkowi rodziny

Komentarze

  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada 2022
    Moim zdaniem to w interesie nabywcy leży kwestia spisania stanu liczników, ponieważ ostatecznie, przy braku protokołu wspólnota mieszkaniowa obciąży kosztami aktualnego właściciela lokalu, tj. osobę, która jest właścicielem w dniu dokonania odczytu końcowego.
    Proponowany zapis, choć użyteczny, to jednak wydaje się naruszać prawo, uchwałą nie można nakazać właścicielom spisywania protokołów.
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    etraetra Użytkownik
    Z licznikami mozna sobie poradzic, w przypadku braku protokolu przyjmuje sie poprzedni znany zapis , wiec w interesie nabywcy lezy zeby to zalatwic. Ja mam obawy, co zrobic jesli ktos bedzie mial dlug 5000 we wspolnocie , sprzeda mieszkanie i szukaj wiatru w polu . Nowy wlasciciel nie zaplaci przeciez.
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    Nowy właściciel nie zapłaci, jak ktoś ma dług, to trzeba go szybko windykować. Proponowany zapis regulaminu nie będzie wiążący.
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.