Zakaz parkowania poza miejscami prywatnymi

Hej, nie zakupilam miejsca parkingowego zewnetrznego ani wewnetrznego, bo nie bylo mnie na niego stac. Na terenie wspolnoty jednak sa takie miejsca gdzie parkujac auto nie przeszkadzam innym mieszkancom. Ale niektorzy z mieszkancow nie moga tego przebolec ze ja nie majac wykopionego miejsca parkingowego parkuje na terenie wspolnoty. Czy moga mi zabronic wjazdu moim autem na teren wspolnoty?

Komentarze

  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    Nie mogą zabronić, ponieważ jest Pani współwłaścicielem terenu, chyba że właściciele lokali podjęli jakąś uchwałę w przedmiocie sposobu korzystania z nieruchomości wspólnej. Może ten sposób został ujawniony w księdze wieczystej. Czy sprawdzała to Pani?
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    ja mam znajomych, którym mówiłem by miejsce wykupili, bo jak tylko inwestycja się skończy to na bank miasto zakazy parkowania na drodze publicznej zrobi. nie posłuchali, dziś parkują po nocach na miejscach dla inwalidów, i na zakrętach. niby nie utrudniają , ale śmieciarka już nie wiedzie.
  • Opcje
    MicziMiczi Użytkownik
    Tak uchwala o zakazie parkowania poza miejscami prywatnymi. Tylko co dalej? Co moga najgorszego zrobic jak ja dalej tam bede parkowac nie zagrazajac i nie stwarzajac problemu (ktory nie wynika z checi utrudniania zycia)?
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano grudnia 2022
    Wspólnota może podjąć uchwałę o naliczeniu opłat za korzystanie, sądzę, że w tej sytuacji, gdy nie stosuje się Pan do zasad to rozsądne rozwiązanie.

    Ponadto, skoro jest podział quoad usum, można wystąpić do sądu o wydanie zakazów. Możliwości jest wiele.
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.