Czy jest możliwe odłączenie się od C.O. we wspólnocie?

Mam pytanie o możliwości prawne odłączenia się od instalacji C.O. w dużej wspólnocie i zastosowanie alternatywnego źródła ogrzewania. Mieszkanie na 3 piętrze 5 kondygnacyjnego budynku z kilkoma pionami C.O. Technicznie piony miałyby być zaizolowane termicznie i zamknięte za ściankami GK. Pytanie czy taka operacja jest prawnie możliwa?

Odpowiedzi

  • Opcje
    Grafen2Grafen2 Użytkownik
    Znając życie, to powiem tak ...jest możliwe po wydaniu zgody przez pozostałych właścicieli lokali , ale i tak, taki właściciel lokalu będzie ponosił pewne koszty związane z EC dostarczaną ze wspólnego źródła dla pozostałych członków WM .
    Za przenikanie ciepła pomiędzy lokalami , za ogrzewanie części wspólnej czy bieżącą konserwacje rurażu EC , ect.
  • Opcje
    bufetowabufetowa Użytkownik
    Co to znaczy przenikanie ciepła między lokalami? Części wspólne są nieogrzewane (brak grzejników). Jeśli chodzi o koszty konserwacji urządzeń to nie jest to o ile mi wiadomo wliczane do kosztu CO.
  • Opcje
    Grafen2Grafen2 Użytkownik
    bufetowa napisał użytkownik: »
    Co to znaczy przenikanie ciepła między lokalami?
    przechodzenie ciepła z lokalu grzanego do lokalu i niższej temperaturze
    bufetowa napisał użytkownik: »
    Części wspólne są nieogrzewane (brak grzejników)..
    a rury rozprowadzające EC po nieruchomości do poszczególnych lokali, jak przechodzą ?


  • Opcje
    bufetowabufetowa Użytkownik
    Grafen2 napisał użytkownik: »
    przechodzenie ciepła z lokalu grzanego do lokalu i niższej temperaturze
    Chodzi o straty ciepła ogółem czy stosunek powierzchni lokali do wspólnych nieogrzewanych? Jakiś wzór, przyjęte rozwiązanie, cokolwek konkretnego?

  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    Kwestie związane z rozliczeniem ciepła powinny być zawarte w regulaminie rozliczeń. Powinna Pani sie z nim zapoznać przed podjeciem decyzji.
    Zgodę na odłączenie wyraża wspólnota mieszkaniowa. Proszę mieć na uwadze, że niekoniecznie to będzie tańsze rozwiązanie, ponieważ, jak to zauważył poprzednik, poza kosztami ogrzewania lokalu, dochodzą jeszcze dodatkowe koszty.
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    Grafen2Grafen2 Użytkownik
    bufetowa napisał użytkownik: »
    Grafen2 napisał użytkownik: »
    przechodzenie ciepła z lokalu grzanego do lokalu i niższej temperaturze
    Chodzi o straty ciepła ogółem czy stosunek powierzchni lokali do wspólnych nieogrzewanych? Jakiś wzór, przyjęte rozwiązanie, cokolwek konkretnego?
    A co macie zapisane w Regulaminie rozliczania kosztów EC? czy w ogóle macie taki regulamin?

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.