przegląd instalacji gazowej w mieszkaniu bez gazu

Dzień dobry,
mieszkam w bloku z instalacją gazową, ale w moim lokalu mieszkalnym jest odcięty gaz i instalacja gazowa jest wyłączona z eksploatacji. Licznik jest zdjęty i nie jest opłacany czynsz za korzystanie z gazu. Korzystam z płyty indukcyjnej. Mieszkanie kupiłam rok temu od poprzedniej właścicielki, ktora 10 lat temu robiła remont i zamurowała dojście do instalacji gazowej po wcześniejszej rezygnacji z gazu, zaspawaniu intalacji przez gazownika itp itd. Także musialabym rozwalać calą ścianę żeby dostep do niej byl.

Spółdzielnia mieszkaniowa wymusza przegląd okresowy instalacji gazowej pismami i karami.

Czy jestem zobowiązana do niej skoro instalacja jest przeze mnie nieżytkowana, bez licznika gazu?

Komentarze

  • Opcje
    Grafen2Grafen2 Użytkownik
    ewelina90 napisał użytkownik: »
    Spółdzielnia mieszkaniowa wymusza przegląd okresowy instalacji gazowej pismami i karami.
    Czy jestem zobowiązana do niej skoro instalacja jest przeze mnie nieżytkowana, bez licznika gazu?
    Tak się dzieje, gdy użytkownik lokalu dokonał zmian na własną rękę, bez powiadamiania zarządcy nieruchomości, tu SM . Te sprawę należy wyjaśnić w biurze SM . Na pewno problem zostanie rozwiązany pozytywnie dla Ciebie.

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.