Remont awaryjny

Witam, mam wątpliwość dotyczącą remontu obróbki blacharskiej na dachu naszego bloku. Zarząd potraktował to jako naprawa w trybie awaryjnym, bez zebrania, bez uchwały, wybrał wykonawcę sam za 150 tysięcy. Czy nie jest to przekroczenie zarządu zwykłego?

Komentarze

  • Opcje
    Grafen2Grafen2 Użytkownik
    D'Artagnan napisał użytkownik: »
    Witam, mam wątpliwość dotyczącą remontu obróbki blacharskiej na dachu naszego bloku. Zarząd potraktował to jako naprawa w trybie awaryjnym, bez zebrania, bez uchwały, wybrał wykonawcę sam za 150 tysięcy. Czy nie jest to przekroczenie zarządu zwykłego?
    Hmm... I tak i nie. Ocenią to właściciele lokali .... jak zagrażało to niszczeniu NW to taka naprawa awaryjna była konieczna , jak mogło poczekać do zebrania właścicieli lokali to nie i należało do wpisać do "Planu remontu i inwestycji NW na ten rok".
  • Opcje
    D'ArtagnanD'Artagnan Użytkownik
    Według mnie było to celowe działanie. Tuż przed tym jak ta "naprawa awaryjna" wyszła, Wspólnota napisała wniosek o zwołanie zebrania pod którym podpisała się ponad połowa Właścicieli, zarząd wniosek zignorował. zarząd na własną rękę wybrał firmę o 30 tysięcy droższą od firmy którą podesłali mieszkańcy (firma podesłana przez właścicieli to firma typowo dekarska z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem).
  • Opcje
    adm015adm015 Użytkownik
    Moim zdaniem Zarządca był zobowiązany w trybie pilnym napisać Uchwałę i podpisać w trybie bez zebrania w drodze indywidualnego zbierania głosów (tzw. droga obiegowa). Powinien uzyskać zgodę właścicieli. Opisany sposób załatwienia sprawy jest dla mnie nielegalny i ma znamiona podejrzanej działalności. Ja bym zmienił Zarząd.
  • Opcje
    D'ArtagnanD'Artagnan Użytkownik
    Zmiana zarządu zdejmie z nich odpowiedzialność. Czy pracę zarządu może skontrolować jakaś zewnętrzna instytucja?
  • Opcje
    Grafen2Grafen2 Użytkownik
    D'Artagnan napisał użytkownik: »
    Czy pracę zarządu może skontrolować jakaś zewnętrzna instytucja?
    :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D tak. to jest Sąd ....

  • Opcje
    blazej_hblazej_h Użytkownik
    Samo odwołanie zarządu nie zdejmuje odpowiedzialności i nie naprawi sytuacji wstecz.
    Członkowie zarządu są odpowiedzialni za swoje przeszłe decyzje podjęte w swojej kadencji. Upływ kadencji niczego tu nie zmienia, ...co najwyżej upływ przedawnienia karalności.
  • Opcje
    Grafen2Grafen2 Użytkownik
    blazej_h napisał użytkownik: »
    Samo odwołanie zarządu nie zdejmuje odpowiedzialności i nie naprawi sytuacji wstecz.
    Członkowie zarządu są odpowiedzialni za swoje przeszłe decyzje podjęte w swojej kadencji. Upływ kadencji niczego tu nie zmienia, ...co najwyżej upływ przedawnienia karalności.
    We wspólnotach mieszkaniowych nie ma kadencyjności Zarządu WM . Ustawa o własności lokali nie przewiduje tego.

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.