Plac zabaw - legalność bez atestu

Dzień dobry,
czy Wspólnota Mieszkaniowa może przestawić plac zabaw metalowy którzy nie ma atestu ale był postawiony kilkanaście lat temu w nowe miejsce? Jeśli tak to na kim wtedy spoczywa odpowiedzialność za wyrządzone krzywdy na jego terenie? Oraz czy można do takiego placu zabaw postawić regulamin i czy będzie on mieć jakąś moc prawną?

Komentarze

  • Opcje
    dropsdrops Użytkownik
    Co to jest "plac zabaw metalowy"? O jaki atest chodzi? Jakie krzywdy ?
  • Opcje
    micmicsochmicmicsoch Użytkownik
    Urządzenia do zabaw tj. huśtawka, kosz do piłki, itp.
    Chodzi mi o te wszystkie normy które muszą spełniać nowe place zabaw. Czy jeśli przenosi się ten stary w nowe miejsce to już tych norm nie musi spełniać?
    Jeśli chodzi o krzywdy to chodzi mi o to jak komuś się coś stanie to wtedy kto ponosi odpowiedzialność?
  • Opcje
    dropsdrops Użytkownik
    A poznałaś obecne przepisy, może wcale tak sie nie zmieniły. Teoretycznie odpowiedzialność za wypadek na placu zabaw ponosi jego właściciel, ale moim zdaniem, wszystko zależy od zdarzenia i kto lub co przyczyniło sie do wypadku. Jeśli urządzenia na placu spełniaja normy, plac będzie ogrodzony to o co właściwie chodzi. Może to Tobie nie podoba sie ta zmiana?
  • Opcje
    dropsdrops Użytkownik
    polecam inżynierbudownictwa.pl/place-zabaw-normy-i -przepisy/
  • Opcje
    micmicsochmicmicsoch Użytkownik
    Ja nie jestem przeciwny bo ja jestem członkiem zarządu. Tylko, że mam dziwnych sąsiadów którzy pewnie zaskarżą gdy coś będzie nie tak :wink:
  • Opcje
    micmicsochmicmicsoch Użytkownik
    Czyli kilkadziesiąt lat temu, powiedzmy w 2000 roku były mniej więcej te same normy co teraz?
  • Opcje
    dropsdrops Użytkownik
    Masz internet i masz stronę sprawdź
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.