zobowiązanie zarządu do ustalenia ceny usługi

Cześć, Mam problem z moim zarządem we wspólnocie. Od dwóch lat proszę o postawienie dwóch koszy na śmieci na naszym terenie i słyszę odmowę. Ostatnio usłyszałam, że po postawieniu tych dwóch koszy koszt usługi oczyszczania terenu wzrośnie o 1000 zł. Zapoznałam się z umową, obecny koszt to ok 8.500 zł miesięcznie, więc absurdem wydaje się być podwyżka o 1000 zł z powodu postawienia dwóch koszy. Rozmawiałam z właścicielem firmy, która świadczy usługę oczyszczania nieruchomości ale wiadomo - nie jestem uprawniona do negocjowania ceny. Co ciekawe zarząd w tej sprawie nie rozmawiał z firmą, więc ta kwota 1000 zł została wzięta z sufitu. Chcę przygotować projekt uchwały na zebranie wspólnoty, zobowiązującej zarząd do postawienia tych koszy. Uważam, że warto byłoby wskazać z jakimi kosztami wiązać się będzie podjęcie pozytywnej decyzji, dlatego chciałabym w jakiś sposób przymusić zarząd do podjęcia negocjacji w sprawie ceny.
Macie jakiś pomysł jak to zrobić, na co się powołać aby wymusić działanie zarządu w kierunku ustalenia przynajmniej przybliżonej ceny? Ewentualnie jak wybrnąć z tej sytuacji aby jednak zobowiązać zarząd do postawienia tych koszy?

Komentarze

  • Opcje
    Czy samo posiłkowanie się art. 27 uowl nie pozwala Tobie do zapytania o ofertę - oczywiście bez dalszych wiążących ustaleń dla wspólnoty, bo te zarezerwowane są Zarządowi? Ja bym chyba zapytała.
  • Opcje
    AniśAniś Użytkownik
    Dzięki, doczytam ;)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.