Odmowa udostępnienia kopi faktury (xera)

MarekMarek Użytkownik
edytowano sierpnia 2010 w Zarządzanie Nieruchomościami
Dziś Zarządca nieruchomości/administrator odmówił mi jako członkowi Wspólnoty Mieszkaniowe wydania xera faktury wystawionej na rzecz Wspólnoty.
Powołał się na jakiś wyrok sądowy.

Czy można tak robić?

Komentarze

  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano sierpnia 2010
    Powołać się na wyrok Sądu Apelacyjnego w Warszawie w wyroku z dnia 26.06.2008 roku (sygn. akt: I Aca 1382/07 )

    "Realizacja ustawowego prawa kontroli działalności zarządu polega również na udostępnianiu właścicielom, na ich żądanie, kserokopii dokumentacji wspólnoty mieszkaniowej. Właściciele lokali mogą w drodze uchwały określić organizacyjne zasady wykonywanie tego uprawnienia."
    Więcej w artykule na stronie czasopisma Zarządca Portal Informacyjny:

    http://zarzadca.pl/komentarze/612-zarzad-ma-obowiazek-sporzadzac-kserokopie-dokumentacji.html

    Pomocne orzecznictwo:

    z uzasadnienia wyroku Sądu Apelacyjnego Sąd Apelacyjny w Warszawie w wyroku z dnia 26.06.2008 roku (sygn. akt: I Aca 1382/07 ):

    „przepisy ustawy z dnia 24 czerwca 1994 r. o własności lokali nie dają podstawy do całkowitego i bezwarunkowego pozbawienia członka wspólnoty prawa do otrzymania kserokopii dokumentacji związanej ze sprawowaniem zarządu nieruchomością wspólną".


    Treść orzeczenia na stronie czasopisma Zarządca Portal Informacyjny:
    http://zarzadca.pl/prawo/orzecznictwo-sadowe/611.html?task=view
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    MarekMarek Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Firma (...) zarządza i administruje moją Wspólnotą i to pracownicy tej firmy mi odmówili wydania ksero faktur (dokładnie 2 sztuk).
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Ci?
    http://www.zarzadca.pl/katalog-ofert/zarzadcy-nieruchomosci-administratorzy-nieruchomosci/mazowieckie/warszawa/holc-i-wspolnicy-sp.j.html
    Kolejny raz potwierdzam się w przekonaniu, że firma zarządzająca więcej niż 20 budynkami to nie jest (dla mnie) dobra firma
  • Opcje
    wartawarta Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Kolejny raz potwierdzam się w przekonaniu, że firma zarządzająca więcej niż 20 budynkami to nie jest (dla mnie) dobra firma
    Nasz zarzadca posiada 12-13 wspolnot.Prawie kazda to ok.60-100 lokali(nie ilosc budynkow ale lokali jest istotna!).Pomimo tego uwazamy-i to nie tylko my-ze to naprawde super pracujaca firma(oczywiscie prywatna,rodzinna).Swietni fachowcy,dobrze wyszkoleni pracownicy,nowy sprzet biurowy,dbre programy ,dbaja o nas jak o swoje itp.Czyli nie zawsze tak musi byc jak piszesz.:smile:
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    warta - kilkanascie wspolnot to nie dziesci, wiec potwierdzasz moje slowa :)
    Tez mam administratora firme rodzinna (nascie duzych budynkow) i tez uwazam, ze sa dobrzy, choc pod niebiosa nie wynosze, bo rogata ze mnie istota
  • Opcje
    wartawarta Użytkownik
    edytowano listopada -1
    tez uwazam, ze sa dobrzy, choc pod niebiosa nie wynosze,

    Jak ktos jest dobry nalezy pochwalic.Niektorzy uwazaja,ze jak sie chwali to ten chwalony wpada w samozadowolenie.Ja uwazam-i zycie mnie tego nauczyla-,ze uzasadniona pochwala motywuje i to bardzo!!!
  • Opcje
    ownerowner Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] warta:[/cite]Ja uwazam-i zycie mnie tego nauczyla-,ze uzasadniona pochwala motywuje i to bardzo!!!
    Zgadza się. W realnym życiu to działa, ale w Internecie wzbudza tylko niechęć i agresję wobec chwalących.
  • Opcje
    wartawarta Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Masz chyba racje.Dziekuje za dobra rade.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.