Naruszenie miru domowego

w ktorym miejscu zaczyna sie naruszenie miru domowego? Czy osoba obca moze przebywac na klatce schodowej zamykanej na domofon, nalezacej do wspolnoty mieszkaniowej wbrew woli mieszkanca po wyraznej prosbie, nakazaniu opuszczenia tego miejsca?

Komentarze

 • Opcje
  Grafen2Grafen2 Użytkownik
  edytowano 11 czerwca
  Zgodnie z kodeksem karnym, a dokładnie przepisem art. 193 kk, zakłócenie miru domowego polega na tym, że ktoś wdziera się do cudzego domu, mieszkania, lokalu, pomieszczenia albo ogrodzonego terenu, bądź wbrew żądaniu osoby uprawnionej miejsca takiego nie opuszcza.
  Komentarz edytowany Grafen2
 • Opcje
  Kaja12Kaja12 Użytkownik
  Tak, osoba obca przebywająca na klatce schodowej zamykanej na domofon, należącej do wspólnoty mieszkaniowej, wbrew wyraźnemu żądaniu mieszkańca o opuszczenie tego miejsca, dopuszcza się naruszenia miru domowego. Przebywanie w takim miejscu wbrew woli uprawnionego mieszkańca spełnia kryteria wdzierania się lub nieopuszczania miejsca wbrew wyraźnemu żądaniu osoby uprawnionej, co jest podstawą do podjęcia odpowiednich działań prawnych zgodnie z art. 193 Kodeksu karnego. Mam nadzieję, że pomogłam 😁
 • Opcje
  Grafen2Grafen2 Użytkownik
  edytowano 11 czerwca
  borowski napisał użytkownik: »
  Czy osoba obca moze przebywac na klatce schodowej zamykanej na domofon, nalezacej do wspolnoty mieszkaniowej wbrew woli mieszkanca po wyraznej prosbie, nakazaniu opuszczenia tego miejsca?

  A kto go tam WPUSZCZA? (to jest nieważne ) , pewnie inny MIESZKANIEC.
  Klatka schodowa to cześć ogólnie dostępna / publiczna i o naruszaniu miru domowego nie może być mowy.

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.