Anteny TV

wartawarta Użytkownik
Wnaszej wspolnocie nie mamy do teraz uregulowanej sprawy anten TV.Jest co prawda antena zbiorcza ale dosyc stara i czesto sie psuje.Od paru miesiecy nastapila epidemia montazu anten na balkonach,oknach nawet na murze budynku.Obecnie "antenowcy" doterli do dachu i tam montuja.Skutek jest taki.ze budynek wyglada paskudnie,mury sa uszkodzone i powstaja zacieki a na dachu zupelny chaos.W czasie ostatnich wichur nawet jedna antena spadla z dachu, cale szczescie nikomu nic sie nie stalo ale uszkodzila miejska lawke.Za miesiac mamy zebranie .Chcemy to jako zarzad opanowac czy uchwala w tej sprawie wystacza?Wezwalismy juz wielokrotnie do demontazu i...nic!
Zapomnialem dodac,ze w planie gospodarczym przewidujemy montaz nowej anteny pod koniec 2010 niestety tylko warunkowo :jezli pozostanie odpow.kwota po remoncie dachu.
«1

Komentarze

  • Opcje
    a-za-z Użytkownik
    edytowano lutego 2010
    Jak widać poniżej: wszystko przed Wami.
    montaz-anten-satelitarnych-i-naziemnych-wroclaw-4jkyNzYzNj_o.jpg
  • Opcje
    wartawarta Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Jak widać poniżej: wszystko przed Wami.
    Az tak zle nie jest,ale kto wie za rok,dwa bez uregulowania tego problemu moze tak wygladac.
    A moze masz jakies rozwizanie tej "plagi"
  • Opcje
    a-za-z Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Nie mam. :cry:
    Właśnie w innym wątku przeczytałem, że sąd twierdzi, że każdy współwłaściciel może wieszać m.in. anteny praktycznie jak chce i gdzie chce i się załamałem. :cry:
    Po co remontować dach, skoro zniszczą Wam jakimiś dziurami i nawet nie będziecie wiedzieć kto.

    Jedno co wiem, to na pewno nie może być tak, żeby sprawiały one zagrożenie.
  • Opcje
    ownerowner Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] a-z:[/cite]sąd twierdzi, że każdy współwłaściciel może wieszać m.in. anteny praktycznie jak chce i gdzie chce
    Tego sąd nie twierdzi.
  • Opcje
    a-za-z Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Napisałem "praktycznie" i tu zawarłem wyjątki, bo dla mnie to są wyjątki.
  • Opcje
    ajor3ajor3 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Nasza WM też ma z tym problem. Chcemy ocieplić blok i pozbyć się tych wszystkich anten. Gdzie szukać kogoś kto by zamontował antenę zbiorczą? Czy można zrobić to samemu? Jakie są koszty zakupu i montażu takiej anteny? Pewnie trzeba podjąć uchwałę.Czy wystarczy większość głosów czy muszą zgodzić się wszyscy?(duża wspólnota)Niektórzy mają anteny przy balkonach od strony południowej i ich nie interesuje zakup zbiorczej bo i tak mają dobry odbiór.
  • Opcje
    a-za-z Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Do uchwały wystarczy większość.
    Ale jak ktoś chce mieć antenę to i tak ją będzie mieć i pewnie legalnie to nic nie zrobicie.
  • Opcje
    ownerowner Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Jeżeli dotychczas nie było instalacji anteny zbiorczej i na inwestycję nie zgadzają się wszyscy właściciele lokali, to nie jest to inwestycja wspólnoty, lecz grupy właścicieli. Podobnie, jak w przypadku budowy jednolitego systemu centralnego ogrzewania (którego wcześniej nie było) lub budowy windy.

    Zatem uchwała wspólnoty nie ma tu zastosowania - nie można uchwałą zmusić właścicieli do ponoszenia kosztów tej inwestycji. To jest problem i koszt grupy inwestorów. Instalacja będzie ich wyłączną własnością. Powinni oni zadbać o zgodę wspólnoty na przeprowadzenie swoich prac w nieruchomości wspólnej, ale do tego wystarczy zgoda zarządu.
  • Opcje
    ajor3ajor3 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Dzękuję!
  • Opcje
    a-za-z Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Czyli tak jak z c.o.?
  • Opcje
    jafjaf Użytkownik
    edytowano listopada -1
    w naszej wspólnocie przed remontem dachu zobligowaliśmy właścicieli do demontażu anten te anteny co pozostały zostały zdemontowane i mamy spokój ale mamy telewizję kablową
  • Opcje
    wartawarta Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Jeżeli dotychczas nie było instalacji anteny zbiorczej i na inwestycję nie zgadzają się wszyscy właściciele lokali, to nie jest to inwestycja wspólnoty,

    Jak pisalem u nas jest stara antena zbiorcza,ktora dziala..ale czesto sie psuje i odbiera podstawowe polskie programy.Dodac musze,ze wszyscy placimy za ta antene
    uk. 5 zl m-nie(koszty serwisu i napraw i cos tam jeszcze).Chcemy zalozyc nowa antene i z tym zgadza sie chyba(okaze sie na zebraniu!) ponad 50%.Jest jednak grupa osob,ktora co prawda nadal placi stare oplaty ale jest przeciwna nowej antenie ..bo maja swoje na dziko zamontowane na dachu,murach i balkonach.Szczegolnie te na dachu uwazam za niebezpieczne bo dziurawia kominy i dach(wierca bezmyslnie otwory tam gdzie im pasuje!) no i powstaje niebezpieczenstwo powstania duzych szkod m
    ajatkowych i osobowych, za ktore majatkowoodpowiadac bedzie wspolnota.Co prawda wg. zarzadcy mamy podobno odszkodowanie OC dla budynkuale nie wiem czy akurat taka szkoda jest nim objeta(nie czytalem jeszcze polisy i OWU.
    Zatem uchwała wspólnoty nie ma tu zastosowania - nie można uchwałą zmusić właścicieli do ponoszenia kosztów tej inwestycji.
    A dlaczego tak uwazasz? Skoro uchwala sie inne wydatki nawet o wiele wyzsze to dlaczego takiej inwestycji nie mozna uchwalic?Pamietaj o tym ,ze my juz mamy stara
    antene.
    Ja mysle,ze ta uchwale przeglosujemy a jezeli beda skarzyc to niech roztrzyga sad.
    Mnie jednak najbardziej chodzi o mozliwosc uchwalenia zakazu montowania indywidualnych anten.A moze odpowiednia zmiana statutu lub porzadku domowego by wystarczyla?
    No i jeszcze jedna kwestia: czy takie dzikie montowanie anten nie prowadzi do ubstancji wsplonej nieruchomosci?
  • Opcje
    ownerowner Użytkownik
    edytowano listopada -1
    A dlaczego tak uwazasz?
    Moje uwagi nie odnosiły się do Twojej wspólnoty, lecz do innej sytuacji, o której pisał ajor3:
    Jeżeli dotychczas nie było instalacji anteny zbiorczej
    W Waszej sytuacji chodzi o remont nieruchomości wspólnej (istniejąca antena zbiorcza jest jej częścią).
    Zatem decydujecie uchwałą, jak najbardziej.
  • Opcje
    wartawarta Użytkownik
    edytowano listopada -1
    A co myslisz o ewnt. uchwale lub wzmiance w statucie lub porzadku domowym dot. zakazu montowania indywidualnych antenTV?
    Oczywiscie powstaje pytanie jak to w praktyce egzekwowac?Te na dachu mozna ewent. zlecic demontaz na ich koszt, ale te na balkonach i murach?
  • Opcje
    ownerowner Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] warta:[/cite]A co myslisz o ewnt. uchwale lub wzmiance w statucie lub porzadku domowym dot. zakazu montowania indywidualnych antenTV?
    Źle myślę. Wspólnota nie może zabronić właścicielom lokali ani korzystania z indywidualnej anteny (czy to naziemnej, czy satelitarnej), ani korzystania (w celu zamontowania anteny) z jego nieruchomości, np. dachu - w końcu jest jego współwłaścicielem!

    Wspólnota może natomiast określić warunki montażu: że nie bezpośrednio do kominów, lecz przy zastosowaniu np. opaski kominowej itp.
    Ma też prawo sprawdzić trwałość mocowania masztu dla celów bezpieczeństwa.
  • Opcje
    wartawarta Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Tak to jest wyjatkowo trudny temat.Czytalem na innym forum(chyba www.zarzadcy.com.pl),ze niektore wspolnoty niby nie zabraniaja montowania anten TV ale..wymagaja aby byla zamontowana przez fachowa firme(szkody wynikle z niewlasciwego montazu ponosi wtedy ta firma) oraz wlasciciel musi ja dodatkowo objac ubezpieczeniem OC.To oczywiscie troche zniecheca.Ale czy taki regulamin by sie utrzymal gdyby go zaskarzono?Nie wiem.My chyba tez sprobujemy jakos to regulaminem przynajmniej ograniczyc.Moze wyjdzie.
  • Opcje
    HaneczkaHaneczka Użytkownik
    edytowano lutego 2010
    [cite] warta:[/cite]A co myslisz o ewnt. uchwale lub wzmiance w statucie lub porzadku domowym dot. zakazu montowania indywidualnych antenTV?
    Wspólnota nie ma prawa wydawać takich zakazów.
    [cite] warta:[/cite]Oczywiscie powstaje pytanie jak to w praktyce egzekwowac?
    Pozostaje nadal pytaniem, które w ogóle nie powinno powstać.
    [cite] warta:[/cite]Te na dachu mozna ewent. zlecic demontaz na ich koszt, ale te na balkonach i murach?
    Niestety nie można. :cool:
    Spróbuj, a każdy zdeterminowany właściciel wygra tę sprawę przed sądem.
    [cite] warta:[/cite]My chyba tez sprobujemy jakos to regulaminem przynajmniej ograniczyc.
    No i na chyba się skończy.
    Nikt z właścicieli nie musi i nie będzie respektował regulaminów naruszających jego prawa i wolności osobiste. :tongue:
  • Opcje
    wartawarta Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Spróbuj, a każdy zdeterminowany właściciel wygra tę sprawę przed sądem.
    Wlasnie to zrobilismy poniewaz powaznie zagrazaly bezpieczenstwu innych
    Nikt z właścicieli nie musi i nie będzie respektował regulaminów naruszających jego prawa i wolności osobiste. :tongue:
    Nie strzelaj z takich duzych dzial.Ja uwazam,ze art.13uwl daje podstawe do tego.Natomiast prawa i wolnosci osobiste jednego nie moga prowadzic do narazania zycia innyvh osob oraz nie upowazniaja do niszczenia wspolwlasnosci.
    Korzystanie ze swoich praw musi byc wykonywane rozsadnie oraz przy uwzglednieniu pozostalych wspolwlascicieli.Takie ogolnikowe powolywanie sie na swoje prawa i wolnosc osobista to ulubiony chwyt tych ,ktorzy poza koncem wlasnego nosa nie widza niczego innego.Poinformuje Cie z pewnoscia jak sie nasze proby z uregulowaniem tego problemu(a wlasciwie plagi) skonczylo
  • Opcje
    HaneczkaHaneczka Użytkownik
    edytowano lutego 2010
    [cite] warta:[/cite]Wlasnie to zrobilismy poniewaz powaznie zagrazaly bezpieczenstwu innych
    Zdajesz sobie sprawę, że w razie sporu, będziesz to musiał udowodnić przed sądem i posiadać w tym zakresie opinię inspektora nadzoru budowlanego.
    [cite] warta:[/cite]Nie strzelaj z takich duzych dzial.
    A dlaczego, nie mogę? :shocked:
    Mają zardzewieć, tylko po to, abyś mógł wprowadzić swój regulamin i zastosować we wspólnocie zamordyzm?
    [cite] warta:[/cite]Ja uwazam,ze art.13uwl daje podstawe do tego.
    Słusznie zauważyłeś, że to Ty uważasz.
    Teraz wskaż, czego ta podstawa dotyczy.
    [cite] warta:[/cite]Natomiast prawa i wolnosci osobiste jednego nie moga prowadzic do narazania zycia innyvh osob oraz nie upowazniaja do niszczenia wspolwlasnosci.
    Tutaj stawiasz już zarzuty, które musisz umieć udowodnić.
    Nie zapominaj jednak nigdy o tym, że Twoje prawa kończą się tam, gdzie zaczynają się prawa innych.
    [cite] warta:[/cite]Korzystanie ze swoich praw musi byc wykonywane rozsadnie oraz przy uwzglednieniu pozostalych wspolwlascicieli.
    Kto ustala granicę owego rozsądku?
    Nikt nie musi uwzględniać pozostałych współwłaścicieli w korzystaniu ze swoich praw, o ile w żaden sposób nie narusza ich praw.
    [cite] warta:[/cite]Takie ogolnikowe powolywanie sie na swoje prawa i wolnosc osobista to ulubiony chwyt tych ,ktorzy poza koncem wlasnego nosa nie widza niczego innego.
    Ograniczanie tych praw przez innych jest właśnie skupianiem się na końcu własnego nosa, nie mówiąc już o ogólnikowej opinii na ten temat.
  • Opcje
    grzcie2083grzcie2083 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Witam
    Mieszkam w budynku który administruje zarządca.Mam nie wykupione mieszkanie.Czy na zarządca budynku na założenie anteny satelitarnej na dachu budynku musi wyrazić dla mnie zgodę na jej założenie?
    Grzegorz
  • Opcje
    ownerowner Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Czy to jest wspólnota mieszkaniowa?
    Zapytaj o to właściciela lokalu - on powinien znać obowiązujące w nieruchomości regulaminy.
  • Opcje
    grzcie2083grzcie2083 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Tak to jest wspólnota mieszkaniowa.Najemcą lokalu jestem ja sam.Administrator oświadczył mi dziś iż muszę wystąpić do zarządcy o zgodę na założenie anteny sat. na dachu.Pytałem mieszkańców ze wspólnoty czy również występowali o taką zgodę.Nikt nie występował o zgodę ,każdy sam zakładał antenę.nie ma też na ten temat we wspólnocie żadnej uchwały.
    Grzegorz
  • Opcje
    ownerowner Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Jako najemca masz prawo korzystać z nieruchomości wspólnej na tych samych zasadach, co właściciele lokali.
    Chyba, że umowa najmu zawiera jakieś ograniczenia. Jeżeli nie, to zarządca nie ma prawa Ci tego zabronić.
    Jeśli stawia takie warunki, niech poda podstawę prawną. Jeśli nie ma w tej sprawie uchwał wspólnoty, to takiej podstawy nie ma.
  • Opcje
    grzcie2083grzcie2083 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Bardzo dziękuje.
    Pozdrawiam
    Grzegorz.
  • Opcje
    ownerowner Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Powinieneś zamontować antenę tak, żeby nie utrudniała dostępu kominiarzowi do przewodów kominowych ani właścicielom lokali korzystania ze swoich anten na dachu.
    Nie możesz też uszkodzić komina ani pokrycia dachowego. Zabezpiecz antenę przed zerwaniem przez silne wiatry.
    Zrób wszystko tak, żeby zarządca nie mógł się do niczego "przyczepić".
  • Opcje
    grzcie2083grzcie2083 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Bardzo dziękuje.
    Pozdrawiam.
    Grzegorz
  • Opcje
    wartawarta Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Nie zapominaj jednak nigdy o tym, że Twoje prawa kończą się tam, gdzie zaczynają się prawa innych.
    Jezeli uwaznie czytalas moje wypowiedzi to pisalem,ze juz jedna antena juz spadla(wysok 9 pietra).Cale szczescie zniszczyla "tylko "lawke nalezaca do miasta.A gdyby ta antena zranila albo co gorzej zabila czlowieka to dalej bys argumentowala"wolnoscia osbista" i "zamordyzmem"?
    Kto ustala granicę owego rozsądku?
    Radze zajrzec do art.140 kc
    Zdajesz sobie sprawę, że w razie sporu, będziesz to musiał udowodnić przed sądem i posiadać w tym zakresie opinię inspektora nadzoru budowlanego.
    Mysle,ze protokol policyjny oraz zrobione zdjecia jak opinia dekarza ktory naprawial uszkodzony dach wystarczy.Zreszta wlasciciele usunietych anten o dziwo sami dojrzeli zagrozenie po tym co sie stalo.Cala sprawe roztrzygniemy na zebraniu za miesiac.Przy uchwalaniu regulaminu z pewnoscia uwzglednimy prawa wlascicieli jak rowniez okolicznosc,iz czlonek wspolnoty moze korzystac z prawa wlasnosci lokalu z poszanowaniem interesow osobistych i majatkowych pozostalych wlascicieli lokali!!!!
  • Opcje
    HaneczkaHaneczka Użytkownik
    edytowano lutego 2010
    [cite] warta:[/cite]Jezeli uwaznie czytalas moje wypowiedzi to pisalem,ze juz jedna antena juz spadla(wysok 9 pietra).Cale szczescie zniszczyla "tylko "lawke nalezaca do miasta.A gdyby ta antena zranila albo co gorzej zabila czlowieka to dalej bys argumentowala"wolnoscia osbista" i "zamordyzmem"?
    Wygląda na to, że nie zrozumiałeś o czym pisałam, a stan patologiczny uznajesz za podstawę do ingerecji w prawa i wolności osobiste.
    [cite] warta:[/cite]
    Przy uchwalaniu regulaminu z pewnoscia uwzglednimy prawa wlascicieli jak rowniez okolicznosc,iz czlonek wspolnoty moze korzystac z prawa wlasnosci lokalu z poszanowaniem interesow osobistych i majatkowych pozostalych wlascicieli lokali!!!!
    I to jest pocieszające.....
    Jednak nadmienię, iż nie macie w zasadzie innego wyjścia, tylko - uwzględnić musicie!!!!
    W każdym innym wypadku nie warto papieru marnować na ten regulamin, bo będzie martwy i bez możliwości wyegzekwowania, uwzględniając również fakt, że wspólnota nie może ustalać żadnych sankcji za jego nieprzestrzeganie.
  • Opcje
    wartawarta Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Wygląda na to, że nie zrozumiałeś o czym pisałam, a stan patologiczny uznajesz za podstawę do ingerecji w prawa i wolności osobiste.
    I vice wersa.To wlasnie takie bezmyslne upieranie sie przy swoich uprawnieniach bez uwzgledniania reszty (w tym wypadku wspolwlascicieli) prowadzi do takich patologicznych stanow!
  • Opcje
    ownerowner Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Sprawa anten odsłania poważny problem.
    Z jednej strony, za bezpieczeństwo obiektu budowlanego odpowiada wspólnota jako ogół właścicieli lokali. Jeśli wspólnota ma powołany zarząd, to w pierwszej kolejności odpowiedzialność w razie wypadku ponoszą członkowie zarządu.
    Z drugiej strony prawo oraz sądowa wykładnia nie dają wspólnocie i jej zarządowi żadnych instrumentów zapewnienia bezpieczeństwa - może poza donosami na głupich czy niefrasobliwych właścicieli lokali.

    Ochronę własności prywatnej mamy już zapewnioną, teraz przydałoby się zapewnić osobom trzecim ochronę przed nadużyciami w korzystaniu z tej własności.
  • Opcje
    wartawarta Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Dziekuje za bardzo rozsadne podsumowanie tej jak widac potrzebnej dyskusji.Temat z pwenoscia bedzie powracal.
  • Opcje
    HaneczkaHaneczka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] warta:[/cite]To wlasnie takie bezmyslne upieranie sie przy swoich uprawnieniach bez uwzgledniania reszty (w tym wypadku wspolwlascicieli) prowadzi do takich patologicznych stanow!
    Nie wiem, czy zechciałeś zauważyć, że o bezmyślności nie było tutaj mowy. :fierce:
    Ze swoich praw należy umieć korzystać, a przede wszystkim nigdy nie pozwalać i nie godzić się na to, aby ktoś je podeptał.
  • Opcje
    HaneczkaHaneczka Użytkownik
    edytowano lutego 2010
    [cite] owner:[/cite]Sprawa anten odsłania poważny problem.
    Tak, bardzo poważny.
    Jeszcze bardziej poważny, a czasem dramatyczny wobec kołtuńskiego podejścia tłumu, bez rozumu.
    [cite] owner:[/cite]Z jednej strony, za bezpieczeństwo obiektu budowlanego odpowiada wspólnota jako ogół właścicieli lokali.
    Nikt wspólnocie nie zabrania zabezpieczyć obiektu budowlanego zgodnie z wymaganymi przepisami.
    [cite] owner:[/cite] Jeśli wspólnota ma powołany zarząd, to w pierwszej kolejności odpowiedzialność w razie wypadku ponoszą członkowie zarządu.
    Zarząd reprezentuje wspólnotę i ponosi odpowiedzialność w jej imieniu. Członkowie zarządu ponoszą odpowiedzialność za czynności dokonywane w ramach zarządu zwykłego, a więc jednym z ich głównych zadań i obowiązków jest ubezpieczyć nieruchomość od wszystkiego, co jest możliwe.
    Poza tym, mogą jako członkowie zarządu również się ubezpieczyć w zakresie sprawowanej funkcji.
    [cite] owner:[/cite]Z drugiej strony prawo oraz sądowa wykładnia nie dają wspólnocie i jej zarządowi żadnych instrumentów zapewnienia bezpieczeństwa - może poza donosami na głupich czy niefrasobliwych właścicieli lokali.
    Chyba trochę przesadziłeś. Dają prawo wspólnocie i jej zarządowi, tak jak wszystkim innym ludziom w tym kraju.
    Wystarczy o to zadbać.
    Montaż powinien odbywać zgodnie z przepisami, określonym wytycznymi oraz warunkami technicznymi ustalonymi przez osobę do tego uprawnioną, a więc instpektora nadzoru budwlanego.
    Wspólnota/zarząd mając jakiekolwiek wątpliwości może zwrócić się o wydanie opinii w tej sprawie i na tej podstawie zakwestionować działania kogoś, kto działa niezgodnie z przepisami i na szkodę pozostałych współwłaścicieli. Do demontażu włącznie, jeśli to się odbywa w ochronie dobra wspólnego i bezpieczeństwa pozostałych, ale podstawą są konkrety, które jednoznacznie przemawiają za takim rozwiązaniem.
    [cite] owner:[/cite]Ochronę własności prywatnej mamy już zapewnioną, teraz przydałoby się zapewnić osobom trzecim ochronę przed nadużyciami w korzystaniu z tej własności.
    Tam gdzie jest mowa o nadużyciach, nie ma już mowy o korzystaniu ze swojej własności zgodnie z prawem.
    To chyba prosty wniosek? :cool:
  • Opcje
    wartawarta Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Członkowie zarządu ponoszą odpowiedzialność za czynności dokonywane w ramach zarządu zwykłego, a więc jednym z ich głównych zadań i obowiązków jest ubezpieczyć nieruchomość od wszystkiego, co jest możliwe.
    Poza tym, mogą jako członkowie zarządu również się ubezpieczyć w zakresie sprawowanej funkcji
    Totalna bzdura.Pozostawiam bez komentarza bo szkoda na to czasu.
    Mysle,ze nalezy zakonczyc ta dyskusje bo przybiera groteskowa forme.A jak widac "nawiedzonych" glosicieli nieograniczonej wolnosci osobistej(nawet kosztem innych )i tak sie nie przekona!
  • Opcje
    grzcie2083grzcie2083 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Witam
    Zima jest każdy widzi,i co niektórzy odczuli jej skutki.Jeszcze kilka słów dotyczących anten zamocowanych na dachach. Jak wcześniej pisałem mieszkam w budynku ze W M.Mam nie wykupione mieszkanie.A problem dotyczy kilku lokatorów w ze W M. Zsuwające się z dachu nawet kilkuset tonowe masy śniegu pozrywały przewody antenowe tym kilkoro lokatorom.Wczoraj na budynku zjawił się P.Admin. i wywiązała się delikatnie mówiąc pyskówka.Poszkodowani mieszkańcy zarówno ci z kwaterunku jak i ci ze WM domagają się zwrotu kosztów za naprawę wymianę pozrywanych kabli od Zarządcy budynku,a argumentują to zaniedbaniami ze strony zarządcy jakie stworzył zalegający śnieg na dachu.Nie ma w tym temacie na tym budynku żadnych zakazów dotyczących montowania anten na dachu,nie ma podstawy prawnej, bo jest to część wspólna.Admin. nie pryjął argumentacji mieszkańców i nastąpił pat.Część poszkodowanych chce złożyć najpierw pismo z rachunkami za naprawę instalacji do zarządcy a w przypadku braku odp. do sądu z powództwa cywilnego.
    Grzegorz
  • Opcje
    marta26421marta26421 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Warto! Pisz i dziel się swoimi spostrzeżeniami.

    To co dzieje się tak naprawdę we WM pisze m.in. Romek i Prezes.
  • Opcje
    HaneczkaHaneczka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] warta:[/cite]Totalna bzdura.Pozostawiam bez komentarza bo szkoda na to czasu.
    No, ślicznie! Jestem pod wrażeniem. :shocked:
    Masz dar przekonywania... i do tego, jeszcze TA SIŁA argumentacji.
    Chciałoby się powiedzieć: "trwaj chwilo, trwaj... Jesteś taka piękna!"
    [cite] warta:[/cite]Mysle,ze nalezy zakonczyc ta dyskusje bo przybiera groteskowa forme.
    I to jest następny sukces.
    Trafność oceny jest powalająca. Gratulacje.
    [cite] warta:[/cite]A jak widac "nawiedzonych" glosicieli nieograniczonej wolnosci osobistej(nawet kosztem innych )i tak sie nie przekona!
    Dając własne świadectwo tolerancji i poszanowania praw innych do wyrażania swojego zdania - już mnie przekonałeś.
  • Opcje
    grzcie2083grzcie2083 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Witam
    Pisząc o problemie na tym forum oczekiwałem iż uzyskam konkretne ,fachowe odpowiedzi,porady.Jednak widzę iż to jakieś bzdurne dialogi .Darujcie sobie ten kawiarniany styl.
    Grzegorz
  • Opcje
    marta26421marta26421 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Grzegorz!Czy budynek posiada tabliczkę WM?
  • Opcje
    HaneczkaHaneczka Użytkownik
    edytowano lutego 2010
    [cite] grzcie2083:[/cite]Pisząc o problemie na tym forum oczekiwałem iż uzyskam konkretne ,fachowe odpowiedzi,porady.Jednak widzę iż to jakieś bzdurne dialogi.
    Ja też nie oczekuję na tym Forum chamskich odzywek i zachowań. Uważasz, że nie mam prawa odnieść się do czyjejś niezbyt kulturalnej wypowiedzi?
    [cite] grzcie2083:[/cite]Darujcie sobie ten kawiarniany styl.
    Choć temat anten, jako taki, jest dla mnie priorytetowy, takimi komentarzami na pewno nie zachęcisz mnie do uczestnictwa na tym Forum.
    Nie będziesz wyznaczał mi, co mogę powiedzieć i w jaki sposób, a co nie.
    Daruj sobie ocenianie.
  • Opcje
    grzcie2083grzcie2083 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Witam Marto.
    Nie na budynku nie ma takiej informacji.
  • Opcje
    marta26421marta26421 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Jesteś kolejną osobą na tym forum, która pisze o braku tabliczki WM na ścianie budynku.

    Czy znasz numer REGON i NIP nadany WM?
  • Opcje
    grzcie2083grzcie2083 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Nie nie znam ale go zdobęde.
  • Opcje
    marta26421marta26421 Użytkownik
    edytowano lutego 2010
    USTAWA z dnia 17 maja 1989 r. Prawo geodezyjne i kartograficzne

    Art. 47b. 1. Właściciele nieruchomości zabudowanych oraz nieruchomości przeznaczonych pod zabudowę zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego są obowiązani umieścić na nieruchomości, w widocznym miejscu, tabliczkę z numerem porządkowym nieruchomości oraz utrzymywać ją w należytym stanie.
    2. Minister właściwy do spraw budownictwa, gospodarki przestrzennej i mieszkaniowej określi, w drodze rozporządzenia, sposób ustalania numerów porządkowych oraz oznaczania nimi nieruchomości, uwzględniając w szczególności, że oznaczenie nieruchomości numerem porządkowym następuje z urzędu lub na wniosek właściciela nieruchomości.
    **********************************
    Rozporządzenie w sprawie książki obiektu budowlanego
    http://www.zarzadca.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=44&Itemid=29

    Wspólnota Mieszkaniowa - jak ją zorganizować ?
    http://www.zarzadca.pl/content/view/179/32/
  • Opcje
    grzcie2083grzcie2083 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Jeszcze pytanie bo być może żle zrozumiałem.czy jeżeli w na budynku jest wspólnota to musi ona WM mieć na budynku tabliczkę?
    Oznakowanie jest w postaci informacji z nr budyku,ulicy,dzielnicy.
  • Opcje
    marta26421marta26421 Użytkownik
    edytowano lutego 2010
    Nazwa: WSPÓLNOTA MIESZKANIOWA 3-5-7 Ul. SŁONECZNA

    Podstawa prawna: Ustawa z dnia 24.06.1994r. o własności lokali
    Art. 6. "Ogół właścicieli, których lokale wchodzą w skład określonej nieruchomości, tworzy wspólnotę mieszkaniową. (...)"

    Kto i od kiedy tworzy WM należy ustalić.
  • Opcje
    grzcie2083grzcie2083 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    OK jasne,dziękuje.:bigsmile:
  • Opcje
    marta26421marta26421 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Grzegorz! Trzeba sprawdzić KW oraz rejestr gruntów i budynków w Starostwie.
  • Opcje
    ownerowner Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] grzcie2083:[/cite]Jeszcze pytanie bo być może żle zrozumiałem.czy jeżeli w na budynku jest wspólnota to musi ona WM mieć na budynku tabliczkę?
    Nie, nie musi. Numer porządkowy nieruchomości tak, ale żadna "tabliczka WM" nie jest wymagana. To wymysł marty.
    [cite] grzcie2083:[/cite]Oznakowanie jest w postaci informacji z nr budyku,ulicy,dzielnicy
    I wystarczy. Jest wszystko OK.
  • Opcje
    grzcie2083grzcie2083 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Dziękuje pozdrawiam.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.