Zalety bycia w Wspólnocie?

2»

Komentarze

  • Opcje
    KarolaKarola Użytkownik
    edytowano listopada -1
    mogłabym zrobić plan zarządzania swojego budynku, ale mój budynek jest nowy( 2 lata) i nie ma co w nim remontować, ulepszać. Budynek rodziców jest stary, ma ponad 100 lat, jest pod ochroną, nie można go wyburzyć i mogłabym wymyślić kilka fajnych możliwości rozwojowych, remonty, które spowodowałyby wzrost wartości nieruchomości, poza tym mam pozostałe dokumenty odnośnie budynku rodziców..,
    znalazłam forum odnośnie tego zarządcy, w którym ktoś napisał, że "załatwienie u niego jakichkolwiek spraw graniczy z cudem",
    W podaniu do zarządcy ojciec poprosił o ksero wszystkich dokumentów, jutro mają oddzwonić..
    zarządcy pewnie sie nie chciało, bo koniec marca i mnóstwo zebrań mają..
  • Opcje
    ownerowner Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Zadeklaruj, że pokryjesz koszty kserokopii, że możesz pomóc przy kserowaniu (skoro mają nawał roboty z zebraniami), albo że niektóre dokumenty możesz sfotografować cyfrówką - będzie szybciej i bez kosztów (dla zarządcy). Postaraj się wykazać ze swej strony maksimum dobrej woli i chęci pomocy, żeby odebrać wszelkie możliwe argumenty przeciw. Po prostu - nie daj mu szans na odmowę. :wink:
  • Opcje
    KarolaKarola Użytkownik
    edytowano listopada -1
    powiedziałam, że pokryje koszty, że za udostępienie dokumentów zostawie mu swój plan do wykorzystania, rozmawiałam z nim sugerując współprace, on mi dokumenty- ja mu plan. do 31 marca są zabrania, więc w czw sie wybiorę z ojcem do niego..
    Podobno po dobroci nie da sie z nim nic załatwić, trzeba od razu atakować.. a ja tak nie potrafie.., spróbuję jeszcze raz..
  • Opcje
    wojakwojak Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] Karola:[/cite] zarządca powiedział że rodzice są właścicielami jedynie lokalu, a współwłaścicielami całej nieruchomości
    I wszystko sie zgadza!ako tacy maja pelne prawo do wszelkich informacji nt. swojej wlasnosci, nawet jesli nie sa jedynymi, samoistnymi jej wlascicielami :smile:
  • Opcje
    KarolaKarola Użytkownik
    edytowano listopada -1
    rano zarządca zadzwonił.. mam przygotowane dokumenty, mogę iść po odbiór.. chyba pismo poskutkowało:)
  • Opcje
    a-za-z Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Nie chwal dnia przed zachodem...
    Albo jak mówił trener stulecia:
    dopóki piłka w grze...
  • Opcje
    Echo1Echo1 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    1.Jakie uprawnienia ma administrator wspólnoty, co należy do jego obowiązków? Kto dokonuje bieżących opłat- energia elektryczna - woda - ścieki? ( Czy ma dostęp do kasy wspólnoty)?
    2.Rozumiem, że wszystkie wydatki wspólnoty,, poważne’’ np. remont bloku ( wybór firmy remontowej), zakup węgla do kotłowni ( za ile, od kogo) itp., podejmuje się poprzez głosowanie, większością głosów na zebraniu. Wszystkie wydatki wspólnoty muszo być najpierw omówione, przeanalizowane przez członków wspólnoty. ( Tak)
  • Opcje
    ownerowner Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] Echo1:[/cite]Jakie uprawnienia ma administrator wspólnoty, co należy do jego obowiązków?
    Wszystko zależy od tego, jaką umowę z administratorem zawrze zarząd wspólnoty. Zasada powinna być prosta: zarząd decyduje, administrator wykonuje. Administrator nie powinien mieć samodzielnego dostępu do konta wspólnoty - każdy przelew (papierowy czy elektroniczny) powinien zatwierdzić zarząd.
    [cite] Echo1:[/cite]wszystkie wydatki wspólnoty,, poważne’’ np. remont bloku ( wybór firmy remontowej), zakup węgla do kotłowni ( za ile, od kogo) itp., podejmuje się poprzez głosowanie, większością głosów na zebraniu.
    Stałe wydatki trzeba planować i ująć szacunkowe koszty (w tym również koszty planowanych remontów) w rocznym planie gospodarczym, zatwierdzonym jedną uchwałą. Wybór firmy to decyzja zarządu wspólnoty, ale wynagrodzenie dla wykonawcy nie może przekroczyć górnego pułapu, zatwierdzonego uchwałą.

    Zakup opału to decyzja zarządu. Ale koszty tez powinny być ujęte w planie gospodarczym.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.