Wynik głosowania

2»

Komentarze

  • Opcje
    KatarzynkaKatarzynka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    I co mam z tym zrobić, bo ja jestem pewna, że tak właśnie będzie? :cry:
    Owner pisał, że nie może odmówić przyjęcia głosów. Co mam zrobić jak odmówi, wezwać Policję, przyjść z prawnikiem czy usiąść i płakać?
  • Opcje
    a-za-z Użytkownik
    edytowano listopada -1
    usiąść i płakać
    Tak, to jest pomysł.
    Ale jakby Ci było żal łez na administratora, to:
    jak Ci odmowi, to zwołaj zebranie (wg mnie MirekL poradził Ci rozsądnie).
    Ale Twoje aktualne pełnomocnictwa nie upoważniają Cię chyba do zwołania zebrania.
    Zatem musisz iść do właścicieli i powiedzieć, że administrator Cię odpalantował i że proponujesz zwołać zebranie w celu ponownego głosowania. Prosisz o podpis pod żądaniem zwołania zebrania za 10 dni. Trochę ponadawaj na administratora tak aby już przygotowywać grunt pod jego odwołaniem.
    Jak uzbierasz 10 % głosów, to udasz się do administratora i ciepniesz mu na biurko pismo z podpisami (kopię sobie zachowaj i odbierz podpis poświadczający wręczenie żądania).
    To nie wszystko. Teraz zacznie się praca w celu uzyskania ponad 50 % głosów. Kto nie przyjdzie ma Cię upoważnić.
  • Opcje
    ownerowner Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Jeszcze nic się nie stało. Administrator nie odmówił Ci udostępnienia listy do głosowania.
    Jeśli masz pełnomocnictwa, idź i zagłosuj za innych właścicieli. Jeśli Ci odmówi, będziesz działać dalej.
    Nie ma co martwić się na zapas.
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    Moim zdaniem w sytuacji, gdy zarządca omówi przyjęcia "głosów"od Katarzynki, ta winna sporządzić swoje oświadczenie na piśmie i doręczyć, wtedy uchwała będzie podjęta, bez względu na to czy zarządca przekażę kartę do głosowania czy nie.
    Z drugiej strony Katarzynce potrzebny jest dowód podjęcia uchwała, więc powinna zwrócić się do zarządcy o przekazanie kopii karty do głosowania, na której właściciele już wcześniej nanieśli swoje podpisy.
    Jeżeli rzeczywiście za uchwałą opowie się większość, to jakiekolwiek utrudnienia ze strony zarządcy, jak np. uniemożliwienie złożenia podpisu na karcie, odmowa przekazania odpisu karty mogą skutkować jego odpowiedzialnością cywilnoprawną.
    Z drugiej strony Katarzynko, może wystarczy spokojnie bez "żądam" a raczej używając zwrotu "zwracam się" porozmawiać z zarządcą i zakończyć ten spór.
    Jeżeli uzyskała Pani te pełnomocnictwa, to sprawa wydaje się być oczywista.
    Ustosunkowując się do poruszonej przez Mirka kwestii "dozbierania głosów", to rzeczywiści brak przepisu, który nakładałby na zarząd/zarządcę taki obowiązek, jednak moim zdaniem wszystko wynika z okoliczności danej sprawy. W omawianej sytuacji ten problem nie jest aż tak istotny, ponieważ Katarzynka ma już pełnomocnictwa a zarządca nie może odmówić właścicielowi oddania głosu nad uchwałą.
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    KatarzynkaKatarzynka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Zrezygnowałam z pisma, w którym cokolwiek żądam, gdyż nie mam na to podstawy. Oczywiście postaram się załatwić sprawę grzecznie i polubownie, ale powiem szczerze, że jak do tej pory takie podejście się nie sprawdza i dotyczy to wielu współwłaścicieli, którzy także mają niemiłe doświadczenia z naszym zarządcą. Jestem pierwszą osobą we wspólnocie, która czynnie próbuje coś zrobić i mam nadzieję, że mi się to uda (w dużej mierze dzięki Waszym radom, które otworzyły mi oczy na wiele spraw). Doszłam do wniosku, że każdy mój krok musi być podparty odpowiednim pismem, oczywiście na razie bez żądań. Nie omieszkam napisać na forum jak cała sprawa się zakończyła. Serdecznie dziękuję za każdy wpis pod moim wątkiem, gdyż z każdej wypowiedzi wiele wyniosłam :smile:
  • Opcje
    KatarzynkaKatarzynka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Witam ponownie :)

    Moja sprawa wreszcie została zakończona. Zarządca migał się od wydania karty w celu dopisania głosów argumentując, że ktoś z członków wspólnoty mógłby taką uchwałę zaskarżyć, że przy niej majstrowano i wolałby zwołać zebranie i przygotować nową uchwałę. Stwierdziliśmy, że nie będziemy się wykłócać i zwołamy zebranie bo warto omówić kilka innych spraw w szerszym gronie. Zebraliśmy kilka pełnomocnictw upewniając się, że będziemy mieli większość i szczęśliwie uchwała przeszła :)

    Dziękuję Wam bardzo, bo to dzięki Waszej pomocy :smile::tongue::bigsmile:
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    :clap:
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    a-za-z Użytkownik
    edytowano listopada -1
    No wiesz? Myślałem że dostaniemy jakieś buziaki, a Ty nam język pokazujesz?

    O niewdzięczna kobieto...
  • Opcje
    KatarzynkaKatarzynka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    No ale to taki zadziorny język :wink:
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.