Zarządca Przymusowy -załozenie konta bankowego

2»

Komentarze

  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] danka103:[/cite]My o tych podwyżkach dowiedzieliśmy się przypadkiem.
    One jak się okazało były już od 2 lat.
    ...jak przypadkiem ? co nie dostajecie na piśmie wymiaru miesięcznej zaliczki? To jest podstawowy dokument.
  • Opcje
    danka103danka103 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Wszystko było wliczone w opłatach eksploatacyjnych. Faktycznie nie zorientowaliśmy się . Podwyżkę pozostałych opłat też podano razem i też uchwalonych przez Radę Nadzorczą.Było to zastosowane do wszystkich wspólnot łącznie z nami.My mamy tylko ZP. My jesteśmy jeszcze w epoce kamienia łupanego i określenie tych opłat wcale nie jest nazwane zaliczką .Nasza SM to etap mieszkań spółdzielczych.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] danka103:[/cite]Wszystko było wliczone w opłatach eksploatacyjnych.
    Już wcześniej napisałem, że świat WM niewiele ma wspólnego ze światem SM.

    Zaliczka (należności we wspólnocie) powinna składać się ze wszystkich pozycji jakie zbiera wspólnota na utrzymanie nieruchomości i jest podzielona (zazwyczaj) na trzy grupy - zaliczki na utrzymanie lokalu,
    zaliczki na utrzymanie nieruchomości wspólnej oraz fundusz remontowo - inwestycyjny nieruchomości wspólnej.
    Nie ma zbiorczych stawek. Taki dokument ma charakter zaliczki miesięcznej/ przedpłaty na bieżące utrzymanie nieruchomości.

    W SM można stosować pozycje zbiorcze np. stawki opłaty eksploatacyjnej (taka studnia bez dna). Tytuł prawny to OPŁATA EKSPLOATACYJNA i ma znamiona czynszu miesięcznego.
  • Opcje
    danka103danka103 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    SM ma w statucie napisane, ze zarządza Wspólnotami Mieszkaniowymi a nie mieszkaniami społdzielczymi ,bo takich u nas nie ma . Tylko szkopuł w tym, że nasi panowie prezesi na tym etapie utknęli. Ja mam poważne obawy czy oni to rozróżniają.Fundusz Remontowy to strefa marzeń. Bardzo duża grupa właścicieli to do nas właśnie ma zal, że chcieliśmy to wprowadzić na właściwy tor i wybrać innego Zarządcę.
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Póki nie przekonasz większej grupy w swojej wspólnocie, nic się niestety nie zmieni.
    Tak więc powinnaś całą energię skierować na dogadanie się sąsiadów i pozbycie zarządu przymusowego. Na wszystko inne szkoda czasu - nic nie zdziałacie
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano lipca 2011
    [cite] danka103:[/cite]SM ma w statucie napisane, ze zarządza Wspólnotami Mieszkaniowymi
    SM może sobie do statuty wpisać nawet obsługę lotów na księżyc, Twojej wspólnocie nic do tego .

    Wasza wspólnota to odrębny podmiot nie mający nic wspólnego (chyba, że coś zatajasz) funkcjonowaniem SM.
    SM świadczy usługę waszej wspólnocie
    w postaci ZP ustanowionego przez Sąd, w związku z odmową właścicieli lokali powołania Zarządu wspólnoty z pośród siebie lub powierzenia zarządu nieruchomością wspólną w myśl art. 18.1 UoWL

    Skupcie się na tym (powołaniu ZW), a nie na rozgrywkach, co kto komu i jak.
    Bardzo duża grupa właścicieli to do nas właśnie ma żal,
    że chcieliśmy to wprowadzić na właściwy tor i wybrać innego Zarządcę.
    to zaproś ich tu na forum i na PRIVIE pogadamy , może przejrzą na oczy.
  • Opcje
    danka103danka103 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    To ,że nasza WM to odrębny podmiot to my dobrze wiemy tylko jak wytłumaczyć to właśnie tej pozostałej grupie właścicieli.Jak wielu z nich nie chce tego zrozumieć. Im tak dobrze.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Jak wielu z nich nie chce tego zrozumieć. Im tak dobrze.
    to zaproś ich tu na forum :bigsmile:
  • Opcje
    danka103danka103 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Mam poważne wątpliwości czy interesuje to naszych mieszkańców -3 osoby wiedzą o istnieniu tego forum i to z mojej grupy a tym nie trzeba tego tłumaczyć akurat.
  • Opcje
    danka103danka103 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Wiele osób jest starszych / ja też /,ale w przeciwieństwie do mnie nie interesują się tymi sprawami.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.