Kiedy uchwała staje się uchwałą?

2»

Komentarze

  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano października 2011
    [cite] elan124:[/cite]Zarządy nie przedstawiają pisemnego sprawozdania z działalności Zarządu, tylko przedstawiają je w formie ustnej.
    Jeden z forumowiczów na jednym z for zastanawiał się i był ciekaw, jak to członkowie Zarządu, zwolennicy ustnej formy sprawozdania z działalności Zarządu,
    podejmowali uchwały, w drodze indywidualnego zbierania głosów po zebraniu (na zebraniu nie było właścicieli z wymagą ilością udziałów), w sprawie zatwierdzenia takiego sprawozdania ?

    Dla tego forumowicza było to osobliwe i zdumiewające ... ? A dla was ?
    Widzicie w tej ustnej „procedurze” jakieś zalety, mające usprawnić funkcjonowanie i proces podejmowanie decyzji ? Ja nie !
    No i co w tym takiego strasznego . takie sprawozdanie jest dołączane do protokołu z zebrania . Każdy właściciel ten co był na zebraniu i niedosłyszał i ten który będzie głosował w drodze indywidualnego oddawania głosu ( nie składania podpisu) ma możliwość zapoznania się w każdej chwili.
    Na drukowanie sprawozdań w 100 czy 200 egz nie stać wspólnoty ( czami takie sprawozdanie to jedna kartka formatu A4 a czasami to broszura 15 -20 stronicowa formatu A4). Lepiej tę kasę spożytkować na remont NW.

    Na zebrania właścicieli lokali trzeba chodzić, a nie zastanawiać się nad/pod "czym" oddaje głos właściciel nie obecny na zebraniu właścicieli lokali.
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    KubaP: takie sprawozdanie jest dołączane do protokołu z zebrania
    Jeżeli protokół został sporządzony... :wink: Takiego wymogu w uowl - jak zawsze twierdzą w dyskusjach na ten temat konserwatywni-forumowicze - nie ma !
    KubaP: ma możliwość zapoznania się w każdej chwili
    Nie ma. Patrz powyżej (jeżeli protokół został sporządzony)
    KubaP: Na zebrania właścicieli lokali trzeba chodzić
    Też tak sądzę, ale nie zmusisz nikogo.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano października 2011
    [cite] elan124:[/cite]
    KubaP: takie sprawozdanie jest dołączane do protokołu z zebrania
    Jeżeli protokół został sporządzony... :wink: Takiego wymogu w uowl - jak zawsze twierdzą w dyskusjach na ten temat konserwatywni-forumowicze - nie ma !
    KubaP: ma możliwość zapoznania się w każdej chwili
    Nie ma. Patrz powyżej (jeżeli protokół został sporządzony)
    KubaP: Na zebrania właścicieli lokali trzeba chodzić
    Też tak sądzę, ale nie zmusisz nikogo.
    Mnie patoloiczne sytuacje we WM nie interesują o których Ty tak często piszesz i cytujesz.
    Ja piszę o cywilizowanych wspólnotach, a nie o zaściankach w zarządzaniu z poprzedniej epoki .
    Jeżeli ciebie rajcuje patologia, populizm prawny we WM to ja passsuję.
    Komentarz edytowany KubaP
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    KubaP: Jeżeli ciebie rajcuje patologia, populizm prawny we WM to ja pasuję
    Mnie pasuje... !? To rozejrzyj się wokół. Ileż to cytatów, przepisów, wyroków, artykułów, punktów, paragrafów, serwuje się naszym kolegom-forumowiczom w każdej dyskusji. Nie widzisz tego... ? Przecież niemal każda dyskusja na Forum zmierza do podania właściwego przepisu prawnego, który może pomóc zbłąkanemu właścicielowi czy zarządcy odnaleźć właściwą drogę prawną, którą powinien się kierować. To wedłu ciebie jest populizm, że idąc za przykładem tylu znakomitości podaje się informację, że takiego przepisu nie ma w uowl. Jak nie ma to nie ma... Przesłanki racjonalne to jest już inna strona medalu.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano października 2011
    Mnie pasuje... !? To rozejrzyj się wokół. Ileż to cytatów, przepisów, wyroków, artykułów, punktów, paragrafów,
    serwuje się naszym kolegom-forumowiczom w każdej dyskusji. Nie widzisz tego... ?
    no i co z tego ....jak one obowiązują tylko w konkretnej sprawie i przy konkretnych stronach - podmiotach.
    Przecież niemal każda dyskusja na Forum zmierza do podania właściwego przepisu prawnego,
    To nie jest forum prawnicze , choć Wielki Brat tak chce - widać to po preferencjach userów w zakładce blog.

    We wspólnotach powstaje, inny niż dotychczas system prawny, którego jeszcze w Polsce nie było, jest to młode prawo ,
    Wielu tuzów - userów tego nie rozumie i szablonowo podchodzi do tematu/sprawy, mieszając różne zapisy prawne czy cytując fragmenty orzeczeń Sądowych ,
    byle w nich zostało użyte słowo jakie im odpowiada lub jest potrzebne do głoszonych tez.

    Ci co to kupują i idą do Sądu często się przekonują, że to był tylko populizm i wprowadzenie w błąd.

    Czy U Ciebie w rodzinie, też tak rozmawiasz, cytując paragrafy .... zastanawiasz się, co ci grozi jak krzykniesz na żonę czy dzieci,.... zastanawiasz się jakie konsekwencje prawne ci grożą jak ciebie koledzy przyprowadzą do domu na rauszu - myślę co najwyżej ciche dni......:wink: a byliby tacy userzy co znaleźliby ci wyrok - dożywocie! za przytoczone czyny.


    We WM rządzą właściciele lokali , za pomocą uchwał.(jak na razie) i tego się trzymajmy.
    Komentarz edytowany KubaP
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    KubaP: zastanawiasz się jakie konsekwencje prawne ci grożą, jak ciebie koledzy przyprowadzą do domu na rauszu
    Zależy do jakiego... ? :wink:
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.