Zmiana udziałów

Krzysztof_cwiklaKrzysztof_cwikla Użytkownik
edytowano kwietnia 2012 w Zarządzanie Nieruchomościami
Witam ostatnio z sądu pobierałem odpis księgi wieczystej przed pobraniem tego odpisu zostałem powiadomiony że jest wpis o wystąpieniu wspólnoty o zmianie udziałów /dodam tylko że jeden z właścicieli zakończył adaptację strychu na powiększenie mieszkania i załatwiał sprawę w formie aktu notarialnego /.
Mam pytanie czy nie powinno być tak że w tej kwestii powinna być podjęta uchwała jako że zmiana udziałów jest czynnością przekraczającą zakres czynności zwykłego zarządu .

Komentarze

  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Strych sprzedano m.in. po operacie i ustanowieniu odrębnej własności - były do tego potrzebne uchwały
    Teraz chodzi prawdopodobnie tylko o uzgodnienie treści księgi wieczystej z rzeczywistym stanem prawnym
    "Powództwo o usunięcie niezgodności między stanem prawnym nieruchomości ujawnionym w księdze wieczystej a rzeczywistym stanem prawnym może wytoczyć tylko osoba uprawniona do złożenia wniosku o dokonanie wpisu w księdze wieczystej (art. 10 ustawy z 6.7.1982 r. o księgach wieczystych i hipotece; t. jedn.: Dz.U. z 2001 r. Nr 124, poz. 1361 ze zm. i art. 6262 § 5 KPC). "
    Domniemywam, że teraz zarząd realizuje to, co wm dawno uchwaliła
  • Opcje
    Krzysztof_cwiklaKrzysztof_cwikla Użytkownik
    edytowano kwietnia 2012
    To znaczy jest to tak - tyle co wiem na teraz Jest uchwała w której wspólnota wyraża zgodę na zabudowę strychu jak też jest podana w tej uchwale kwota za metr . Strych został zabudowany i wykupiony . Więcej żadnych uchwał wspólnota nie podejmowała w tej sprawie . Dodam tylko że hehehehe nie dopatruję się jakichś historii spiskowych chodzi mi tylko jak to powinno być załatwiane od strony wspólnoty a jak od strony prawnej .
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    Skoro strych został przebudowany i powstał lokal, to zmieniły się też udziały, zarząd wystąpił zatem, wykonując uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na przebudowę i zmianę wielkości udziałów, do sądu o ich korektę uwzględniającą nową powierzchnię użytkową.

    [cite] koziorozka:[/cite]Strych sprzedano m.in. po operacie i ustanowieniu odrębnej własności - były do tego potrzebne uchwały
    Teraz chodzi prawdopodobnie tylko o uzgodnienie treści księgi wieczystej z rzeczywistym stanem prawnym
    "Powództwo o usunięcie niezgodności między stanem prawnym nieruchomości ujawnionym w księdze wieczystej a rzeczywistym stanem prawnym może wytoczyć tylko osoba uprawniona do złożenia wniosku o dokonanie wpisu w księdze wieczystej (art. 10 ustawy z 6.7.1982 r. o księgach wieczystych i hipotece; t. jedn.: Dz.U. z 2001 r. Nr 124, poz. 1361 ze zm. i art. 6262 § 5 KPC). "

    Zarząd nie musi wytaczać powództwa (zresztą nie czyniłby tego w sądzie wieczystoksięgowym), ponieważ właściciele lokali osiągnęli w sprawie udziałów porozumienie podejmując uchwałę.
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    Krzysztof_cwiklaKrzysztof_cwikla Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Dzięki za informację .
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.