UCHWAŁY

LUCYNALUCYNA Użytkownik
edytowano kwietnia 2012 w Zarządzanie Nieruchomościami
W tym roku podjęliśmy 6 uchwał , wiem że trzeba dostarczyć je właścicielom lokali ,czy muszą te uchwały być podpisane przez zarząd czy wystarczy tylko pieczątka ?(bo trochę tego będzie):wink:
I jeszcze jedno :uchwała zostaje podjęta większością udziałów (na zebraniu nie było wniosku aby inaczej głosować) czy jeśli mam większość udziałów "za"to czy muszę chodzić po lokalach aby uzbierać całość udziałów ?czy istnieje coś takiego jak głos wstrzymujący się?

Komentarze

  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano kwietnia 2012
    W tym roku podjęliśmy 6 uchwał , wiem że trzeba dostarczyć je właścicielom lokali ,czy muszą te uchwały być podpisane przez zarząd czy wystarczy tylko pieczątka ?(bo trochę tego będzie)
    czy były one uchwalone w trybie mieszanym czy zapadły na zebraniu? Jeżeli były w trybie mieszanym masz obowiązek dostarczenia TREŚĆ uchwał.
    art.23.3. [b]O treści uchwały,[/b] która została podjęta z udziałem głosów zebranych indywidualnie, [b]każdy właściciel lokalu powinien zostać powiadomiony na piśmie.[/b]
    
    I jeszcze jedno :uchwała zostaje podjęta większością udziałów (na zebraniu nie było wniosku aby inaczej głosować) czy jeśli mam większość udziałów "za"to czy muszę chodzić po lokalach aby uzbierać całość udziałów ?czy istnieje coś takiego jak głos wstrzymujący się?
    Jak masz wiekszośc to nie
  • Opcje
    LUCYNALUCYNA Użytkownik
    edytowano listopada -1
    W naszej wm jest 95 lokali z czego 45 lokalami właścicielem jest jeszcze gmina i to ona zarządza tymi udziałami .Na zebraniu było 18 właścicieli ,czyli głosy były zbierane w drodze indywidualnego zbierania głosów:bigsmile:(18 lokali +gmina =większość udziałów):smile:
    Wiesz ale pytam czy każdą uchwałę którą będę dostarczać właścicielom lokali musi być podpisana przez zarząd ,czy wystarczy tylko pieczątka wspólnoty?? bo trochę dużo tego podpisywania
    I jeszcze jedno czy tworząc projekt uchwały mogę napisać aby glos oddać "za" lub "przeciw" i projekt uchwały dostarczyć do biura zarządu lub wrzucić do skrzynki pocztowej zarządcy?Z projektem uchwały ludzie muszą się zapoznać ,większość z nich pewnie wyrzuca te kartki jak tylko zamknę drzwi-takie odnoszę wrażenie .A tak będą może czuli że trzeba brać udział w tym co trzeba robić we wm.
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Podpisz jeden projekt a pozostałe skseruj
    U mnie jest tylko ZA i PRZECIW, bo ze 2 lata temu uznałam, że "wstrzymał się" utrudnia mi życie
    Nie rozumiem sytuacji na zebraniu - jak był na nim pełnomocnik gminy i 18 prywatnych właścicieli, to uzyskałaś większość udziałów i latać po mieszkaniach nie musisz
  • Opcje
    LUCYNALUCYNA Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Koziorozka
    Na zebraniu byli tylko właściciele mieszkań 18 osób a u pełnomocnika gminy byłam w gminie :cool:
    dzięki za podpowiedź odnośnie tego ksero.A co odnośnie tych moich projektów? (projekt uchwały dostarczyć do biura zarządu lub wrzucić do skrzynki pocztowej zarządcy?Z projektem uchwały ludzie muszą się zapoznać ,większość z nich pewnie wyrzuca te kartki jak tylko zamknę drzwi-takie odnoszę wrażenie .A tak będą może czuli że trzeba brać udział w tym co trzeba robić we wm).
  • Opcje
    PosesjaPosesja Użytkownik
    edytowano kwietnia 2012
    Na zebraniu byli tylko właściciele mieszkań 18 osób a u pełnomocnika gminy byłam w gminie
    Czyli uchwały zostały podjęte w trybie mieszanym - częściowo na zebraniu, a częściowo w drodze indywidualnego zbierania głosów. Masz obowiązek powiadomić na piśmie wszystkich właścicieli lokali (tych, co byli na zebraniu i tych, co nie byli) o treści podjętych uchwał.

    Skoro uchwały zostały podjęte, to o jakich projektach piszesz? Właściciele mają oddać głosy w głosowaniu nad uchwałą - albo na zebraniu, albo na indywidualnych kartach do głosowania, albo na zbiorczej karcie (zależy, jak to jest u Was przyjęte). To oddanie głosu jest potrzebne, a nie oddanie projektu uchwały.

    Po co powtarzasz większość swojego posta?
  • Opcje
    LUCYNALUCYNA Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Bo muszę podjąć jeszcze dwie uchwały a nie będzie organizowane kolejne zebranie
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano kwietnia 2012
    [cite] LUCYNA:[/cite]W naszej Wiesz ale pytam
    czy każdą uchwałę którą będę dostarczać właścicielom lokali musi być podpisana przez zarząd ,
    czy wystarczy tylko pieczątka wspólnoty?? bo trochę dużo tego podpisywania
    Nie musisz "wszystkiego" podpisywać, aby wysłać właścicielom lokali informację o podjętych uchwałach.
    Tworzysz na kompie treść uchwał, na końcu piszesz za zgodność z oryginałem i podpisujesz, drukujesz w formie broszury , kserujesz i tak dostarczasz właścicielom lokali ( wszystkim)

    U siebie / u administratora trzymasz oryginały uchwał podpisane przez Zarząd i komisje skrutacyjną (te głosy z zebrania ) i]tabelka pod uchwałą[/i
    I jeszcze jedno
    czy tworząc projekt uchwały mogę napisać aby glos oddać "za" lub "przeciw" i projekt uchwały dostarczyć do biura zarządu lub wrzucić do skrzynki pocztowej zarządcy?
    Przecież głosowanie może się odbyć w drodze indywidualnego zbierania głosów głosów , wystarczy przygotować tylko karty do głosowania z treścią uchwał i dostarczy je właścicielom lokali.

    na temat technik głosowania poczytaj sobie tu
    https://forum.zarzadca.pl/discussion/3806/zbieranie-glosow-w-drodze-indywidualnego-glosowania/#Item_34
    https://forum.zarzadca.pl/discussion/2999/indywidualne-zbieranie-glosow/#Item_12
    https://forum.zarzadca.pl/discussion/3968/termin-zakonczenia-glosowania/#Item_7
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    [cite] LUCYNA:[/cite]W tym roku podjęliśmy 6 uchwał , wiem że trzeba dostarczyć je właścicielom lokali ,czy muszą te uchwały być podpisane przez zarząd czy wystarczy tylko pieczątka ?(bo trochę tego będzie):wink:
    I jeszcze jedno :uchwała zostaje podjęta większością udziałów (na zebraniu nie było wniosku aby inaczej głosować) czy jeśli mam większość udziałów "za"to czy muszę chodzić po lokalach aby uzbierać całość udziałów ?czy istnieje coś takiego jak głos wstrzymujący się?

    Zarząd obowiązany jest powiadomić właścicieli o podjętych uchwałach na piśmie i tylko to powiadomienie, w którym informuje o treść uchwał, podpisuje.
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.