Dyskusje na wolne tematy

FormozaFormoza Użytkownik
edytowano grudnia 2012 w Wolne tematy
[align=right]Komentarze przeniesione z wątku: Najem lokalu od wspólnoty mieszkaniowej - Proszę o pomoc. (admin)[/align]
W tym wątku https://forum.zarzadca.pl/dyskusja/4387/fundusz-celowy-czy-zgodny-z-uowl/#Item_31 KubaP wyraził zupełnie odmienne zdanie na temat zapraszania najemców na spotkania wspólnoty. Określił to jako "łamanie prawa".

Komentarze

  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano grudnia 2012
    [cite] Formoza:[/cite]W tym wątku https://forum.zarzadca.pl/dyskusja/4387/fundusz-celowy-czy-zgodny-z-uowl/#Item_31
    KubaP wyraził zupełnie odmienne zdanie na temat zapraszania najemców na spotkania wspólnoty.
    Określił to jako "łamanie prawa".
    naprawdę .... a teraz co się kryje pod wskazanym linkiem
    [cite] KubaP:[/cite]
    [cite] Zarządca:[/cite]Chodziło mi o to, że z takiej ewidencji powinny wynikać pozycje, które należy nanieść na zaliczkach - czyli masz rację, nie trzeba odrębnie ustalać wzoru zaliczki indywidualnej, ponieważ naniesione na niej pozycje związane z tytułami wynikają z tytułów umieszczonych w ewidencji, której forma i zakres są przyjmowane uchwałą.

    w strukturze zaliczki podanej przez us^era Formozę to jest niemożliwe
    [cite]Formoza:[/cite]Nasze opłaty składają się z następujących składników:
    1. Zaliczki na koszty zarządu nieruchomością wspólną - z tej kasy opłacamy: drobne naprawy, prąd, konserwacje, ubezpieczenia, wynagrodzenie admina, utrzymanie czystości. Dodatkowo z tej puli zakupujemy takie rzeczy jak: kosiarka, podkaszarka, pompa wody, paliwo do podkaszarki, trawę, nawozy, ziemię, torf, drzewa, krzewy, ławki, latarnie itp.
    2. Fundusz remontowy - z tej puli spłacamy kredyt zaciągnięty na termomodernizację.
    3. Zaliczki na świadczenia - nieczystości.

    W strukturze zaliczki https://forum.zarzadca.pl/komentarz/54626/, którą ja zaproponowałem wszytko jest jasne i zgodne z prawem, jasne dla właścicieli lokali, bo łatwo mogą sobie wszystko policzyć i zgodne z prawem dla np. US

    no faktycznie mam inny pogląd ... w tym wątku wypowiadam się na temat struktury zaliczki jaką powinien płacić właściciel lokalu oraz kto powinien mieć wpływ na jej tok legislacyjny ...

    jablko.gif
    Komentarz edytowany KubaP
  • Opcje
    PosesjaPosesja Użytkownik
    edytowano grudnia 2012
    W tym poście: https://forum.zarzadca.pl/dyskusja/4387/fundusz-celowy-czy-zgodny-z-uowl/#Item_16
    Formoza:
    Uważasz że niewłaściwym posunięciem było by aby na takie spotkanie zapraszać najemców? My tak robimy. Zapraszamy najemców (jest ich trzech) ponieważ wielu z nich mieszka w tym bloku od momentu jego powstania i trudno tu potraktować takiego człowieka w sposób że nie ma nic do powiedzenia bo pewnie ma i to dużo.

    KubaP:
    tak uważam ... łamanie prawa nie usprawiedliwia waszych praktyk ... dobrze, że waszej WM jest wszytko cacy ... a część właścicieli nie zdaje siebie sprawy do czego może doprowadzić ujawnienie informacji wrażliwych np. wysokości zadłużenia właścicieli lokali. Najemca / lokator na zebraniu jest traktowany jako osoba trzecia ...
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano grudnia 2012
    64px-Heckert_GNU_white.svg.png
    [cite] KubaP:[/cite]
    [cite]Formoza:[/cite] Starałem się pokrótce przedstawić jak podzielone są koszty mojej wspólnoty i na co się je przeznacza aby odpowiednio przedstawić cel utworzenia funduszu celowego
    przedstawić ? co nie oznacza, że struktura zaliczki jest poprawna ... ale rozumiem dla ciebie to rzecz gustu , a o gustach się nie dyskutuje...
    [cite]Formoza:[/cite] Dobrze zrozumiałeś. Moja zaliczka składa się z trzech pozycji i jest dostosowana do potrzeb mojej wspólnoty.
    co nie oznacza, że struktura zaliczki jest poprawna ... i zrozumiała dla wszystkich właścicieli lokali...
    [cite]Formoza:[/cite] A kto powiedział, że w mojej wspólnocie wszyscy nie są właścicielami?
    [cite]Formoza:[/cite] Na spotkaniu sprawozdawczym wszyscy lokatorzy są informowani
    :bigsmile: pod pojęciem "lokatorzy" mieszczą się najemcy, użytkownicy , dzierżawcy, właściciele lokali , a UoWL mówi tylko o właścicielach lokali, ich pełnomocnikach ...
    [quote] [cite]Formoza:[/cite]  [b]Uważasz że niewłaściwym posunięciem było by aby na takie spotkanie zapraszać najemców? [/b]My tak robimy.[b] Zapraszamy najemców [/b](jest ich trzech) ponieważ [u]wielu z nich mieszka w tym bloku od momentu jego powstania [/u]i trudno tu potraktować takiego człowieka w sposób że nie ma nic do powiedzenia bo pewnie ma i to dużo.[/quote] tak uważam ... łamanie prawa nie usprawiedliwia waszych praktyk ... dobrze, że waszej WM  jest wszytko cacy ... a część właścicieli nie zdaje siebie sprawy do czego może doprowadzić ujawnienie informacji wrażliwych np. wysokości zadłużenia właścicieli lokali. Najemca / lokator na zebraniu jest traktowany jako osoba trzecia ...
    
    [cite]Formoza:[/cite] Czy oprócz uwag jakie mi zwróciłeś na temat przykładowego (zgodnego z UOWL) sposobu przedstawiania zaliczek jakie lokator powinien otrzymać
    lokator nie otrzymuje zaliczek i lokatorom się na tym forum nie pomaga .... tu udziela się informacji właścicielom lokali.. :bigsmile:

    Na przyszłość używaj właściwego słownictwa dla środowiska wspólnot mieszkaniowych a będziesz bardzie zrozumiały dla innych .

    W twojej strukturze zaliczki , fundusze celowe nie maja racji bytu, bo u was są "kieszenie bez dna" i cokolwiek zrobicie będzie dobrze .:bigsmile:
    Nie widzę potrzeby czegokolwiek wyróżniania. Wystarczy powiększyć jedną z kieszeń i sięgnąć głębiej .
    [cite]Formoza:[/cite] Ok temat utworzenia funduszu celowego na pokrycie innych wydatków nie związanych z kosztami zarządu gdzie mieszkańcy wpłacali by na ten cel jednakową kwotę dla wszystkich lokali odpuszczam.
    Właściciele w myśl UoWL nie mają obowiązku pokrywania kosztów innych niż takie, które są niezbędne do utrzymania prawidłowego funkcjonowania wspólnoty.
    Taaaak ... to po co ten zapis
    Art.14. 2. Na żądanie zarządu właściciel lokalu jest obowiązany zezwalać na wstęp do lokalu, ilekroć jest to niezbędne do przeprowadzenia konserwacji, remontu albo usunięcia awarii w nieruchomości wspólnej, [b]a także w celu wyposażenia budynku, jego części lub innych lokali w dodatkowe instalacje.[/b]
    

    to w jakie sytuacji można dokonywać wyposażenia budynku, jego części lub innych lokali w dodatkowe instalacje. Bez funduszy celowych tego się nie da zrobić.:bigsmile:
    . Na jakiej podstawie można podnieć wartość nieruchomości z lat 60 ?, do potrzeb technicznych obecnie obowiązujących np. instalacja internetowa czy monitoring? o termomodernizacji nie wspomnę ....

    ta wypowiedź jest związana ze strukturą zaliczki , zapraszanie bez ważnego powodu (waloru) najemców lokali właścicielskich czy osoby postronne na zebranie właścicieli lokali jest patologią ,
    dla was( Posesji i Formozy) to żadna różnica z czym związana jest sytuacja obecności najemcy części wspólnych czy najemcy lokalu właścicielskiego .... ważne, że KubuśP użył słowa "patologia"; "najemca"... haha.gif
    Komentarz edytowany admin
  • Opcje
    FormozaFormoza Użytkownik
    edytowano listopada -1
    dla was( Posesji i Formozy) to żadna różnica z czym związana jest sytuacja obecności najemcy części wspólnych czy najemcy lokalu właścicielskiego .... ważne, że KubuśP użył słowa "patologia"; "najemca"...
    I teraz widzisz jaka jest różnica między tobą a Posesją?? Posesja bez problemu potrafił znaleźć odpowiedni fragment... Ty natomiast cytujesz prawie cały wątek. Chcesz zamydlić komuś oczy??
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano grudnia 2012
    64px-Heckert_GNU_white.svg.png
    [cite] Formoza:[/cite]
    dla was( Posesji i Formozy) to żadna różnica z czym związana jest sytuacja obecności najemcy części wspólnych czy najemcy lokalu właścicielskiego ....
    ważne, że KubuśP użył słowa "patologia"; "najemca"...
    I teraz widzisz jaka jest różnica między tobą a Posesją??

    Posesja bez problemu potrafił znaleźć odpowiedni fragment...
    Ty natomiast cytujesz prawie cały wątek. Chcesz zamydlić komuś oczy??
    Formoza zacznij od siebie .... ja między wami nie widzę różnicy.... chyba, że w posiadanej wiedzy ....

    nie wprowadzaj destrukcji w dyskusjach ....i "Wujek dobra rada" radzi ci " kibic z dala niech się nie ...."

    jablko.gif
    jablko.gif
    jablko.gif
  • Opcje
    FormozaFormoza Użytkownik
    edytowano grudnia 2012
    :bigsmile: Szybko ulegasz emocjom. Jakiś niestabilny emocjonalnie jesteś po tym weekendzie :bigsmile: Wujka dobra rada powinien cechować spokój, opanowanie i kultura osobista:bigsmile:
    Wyluzuj bo ci ciśnienie skoczy i krwinka w oczku Kubusiowi pęknie:bigsmile:

    PS. Ten baran to twój znak rozpoznawczy??
  • Opcje
    FormozaFormoza Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Ale mi zaimponowałeś :shocked:
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano grudnia 2012
    [cite] Formoza:[/cite]Ale mi zaimponowałeś :shocked:
    zakochany.gif
    co ty ,co ty ... uspokój się... nie jesteśmy parą ....
  • Opcje
    FormozaFormoza Użytkownik
    edytowano listopada -1
    :boje_sie::bialaflaga:

    Nowy doklejony: 15.12.12 21:04
    A gdzie wsiąkła koziorozka?? Nie ma jej chyba z miesiąc:sad:
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Formoza: A gdzie wsiąkła koziorozka ? ?
    Nie musi nigdzie wsiąkać. Przypuszczam, że czeka na lepsze dyskusje... :wink:
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Panowie przecież koziorozka to kobieta ... pojawia się i znika ...

    ...idą świeta roboty jest huk ... temat śmieciowy ją wciągnął ....
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.