Czy ktoś mi pomoże?

2»

Komentarze

  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Przecież EDDIE wcześniej napisał: przy twoim adresie na geoportalu nie ma numerów działek, w ogóle nie ma zaznaczonego podziału na działki I dalej: powinno być tak: zdjęcie A jest tak: zdjęcie. Obawiam się, że musisz wybrać się do Wydziału Architektury w swoim urzędzie i wziąć mapkę ze swoją działką. Koszt około 20zł.. Co ma kolor włosów do tej sytuacji... ? Ja osobiście lubię blondynki :bigsmile:
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano kwietnia 2013
    "składającego się z działek oznaczonych numerami:
    690/38 o powierzchni 354 m2 ,
    643/39 o powierzchni 5764 m2,
    626/57 o powierzchni 621m2,
    624/65 o powierzchni 1.500m2,
    61 o powierzchni 830m2,
    60 o powierzchni 1.296m2,
    czyli o łącznej powierzchni 10.365 m2"
    Niezła sieczka, ale może się okazać, że każdy z trzech budynków jest wydzielony po obrysie a 3 pozostałe działki to np. parking, teren zielony itp. Choć już mieliśmy tu na forum jeden budynek na trzech działkach
    Samanta nie wie, która to jest jej działka, więc kilka mapek potrzebuje
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano kwietnia 2013
    [cite] samantha:[/cite]To jeszcze mnie blondynkę uświadomcie czy ma to być mapka sytuacyjna?
    Dziękuje za info :bigsmile:
    :cry:ma to być mapka z podziałem geodezyjnym czyli z naniesionymi granicami działek geodezyjnych :wink:
  • Opcje
    samanthasamantha Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Dzięki KubaP,zapytano mnie dzisiaj czy ma być mapka zasadnicza ,czy sytuacyjna.
    Nie znam się na fachowych nazwach map.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    ja bym wziął zasadniczą
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano kwietnia 2013
    Samantha: Nie znam się na fachowych nazwach map
    Nie musisz, wystarczy, że wiesz do jakich celów posłuży ci ta mapka. Koniec języka za przewodnika... :wink:
  • Opcje
    EDDIEEDDIE Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] KubaP:[/cite]
    W Wydziale Ewidencji Gruntów mapkę dają od ręki, przynajmniej u mnie.
    nie dają tylko można/trzeba sobie kupić

    Urząd to nie sklep, tam nic się nie kupuje. W urzędzie pewne czynności wymagają opłaty.
    Mapkę dają od ręki i do ręki, o koszcie mapki pisałem wcześniej.

    Nowy doklejony: 14.04.13 17:58
    Dostałem wiadomość na maila z geoportalu:

    Szanowny Panie,
    nie wszystkie rejony Polski są pokryte danymi ewidencyjnymi ponieważ właściwe miejscowo starostwa powiatowe nie przekazały do Działu Geoportalu adresów usług udostępniających granice działek ewidencyjnych oraz ich numeracje. W przypadku danych o charakterze katastralnym również nie cały obszar kraju jest pokryty danymi jednak wszystkie pytania i uwagi należy kierować do administratorów/właścicieli danych tj. w przypadku danych ewidencyjnych - właściwe miejscowo starostwo powiatowe natomiast w przypadku danych o charakterze katastralnym - Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
    Pozdrawiam,
    ...
  • Opcje
    samanthasamantha Użytkownik
    edytowano listopada -1
    I tak właśnie jest w moim przypadku ,ze blok jest na kilku działkach
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Sprawdziłaś?
    Jak tak, to niezły pasztet macie
    Może ktoś przypomni (ja nie mogę znależć) podobną sprawę z tego forum - jeden blok z trzema wspólnotami, bo wybudowano go na trzech działkach
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano kwietnia 2013
    [cite] EDDIE:[/cite]
    [cite] KubaP:[/cite]
    W Wydziale Ewidencji Gruntów mapkę dają od ręki, przynajmniej u mnie.
    nie dają tylko można/trzeba sobie kupić
    Urząd to nie sklep, tam nic się nie kupuje. W urzędzie pewne czynności wymagają opłaty.
    Mapkę dają od ręki i do ręki, o koszcie mapki pisałem wcześniej.
    Zbyt duże uroszczenie tranzystancji. Do sklepu idziesz z własnej woli, ... do urzędu, bo musisz, innej drogi nie masz.
    W urzędzie nie dają nic za dramo, opłata jest wnoszona od ręki albo ukryta w opłatach podatkowych płaconych przez ciebie .:bigsmile:
  • Opcje
    samanthasamantha Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Mapa na to wskazuje,obawiam się ,że sytuacja nie przedstawia się pozytywnie.
  • Opcje
    EDDIEEDDIE Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] KubaP:[/cite]
    Do sklepu idziesz z własnej woli, ... do urzędu, bo musisz, innej drogi nie masz.
    W urzędzie nie dają nic za dramo, opłata jest wnoszona od ręki albo ukryta w opłatach podatkowych płaconych przez ciebie .:bigsmile:


    Taaak? Spróbuj nie iść do sklepu przez miesiąc, przecież nie musisz:bigsmile:

    Czy ktoś pisał, że w urzędzie dają coś za darmo??
  • Opcje
    samanthasamantha Użytkownik
    edytowano listopada -1
    U mnie w UM taka mapka kosztuje 9pln.
  • Opcje
    samanthasamantha Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Sugerujesz,że trzeba by wykupić od miasta te działki?
    Z tego co mi wiadomo miasto nie sprzedaje gruntów na których stoją bloki spółdzielni.

    Nowy doklejony: 22.04.13 15:27
    "Musicie być właścicielami działek na których stoi wasz budynek."
    To pytanie kieruje do EDDIE,dobrze zrozumiałam że niczego nie jesteśmy w stanie zmienić
    poki nie wykupimy gruntu?
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Jak masz wieczyste użytkowanie to też można się przekształcać , gorzej jak nie jest ustalony właściciel gruntu albo spadkobiercy się obudzili po długim Śnie.
  • Opcje
    samanthasamantha Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Wszyscy którzy wykupili swoje mieszkania płaca podatek za wieczyste użytkowanie gruntu.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Wieczyste to tak jak prawie właściciel ... niczego nie musicie wykupować... chyba, że macie dużo kasy ... i każdy zechce się poczuć Panem na swoich włościach ... potem będziecie płacić podatek od nieruchomości gruntowej?
  • Opcje
    samanthasamantha Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Zawsze tak sądziłam,ale po poście EGGIE-go do mnie zwątpiłam.
    Mapka terenu pokazuje że blok stoi na kilku działkach czy to w jakiś sposób
    uniemożliwia nam powierzenie zarządzania profesjonalnej firmie jeśli taka bedzie wola wiekszości właścicieli?
  • Opcje
    a-za-z Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Możecie się wydzielać.
    Możecie (później) powierzyć zarządzanie nieruchomością profesjonalnej firmie.
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Samantha: jeśli taka będzie wola większości właścicieli ?
    W jaki sposób przeprowadza się u was głosowanie udziałami ? Czy wszyscy głosujący właściciele lokali w budynku wspólnoty, mają jednakowe mianowniki (ułamek udziałowy) ?
  • Opcje
    biedron_kabiedron_ka Użytkownik
    edytowano kwietnia 2013
    elan124: W jaki sposób przeprowadza się u was głosowanie udziałami ? Czy wszyscy głosujący właściciele lokali w budynku wspólnoty, mają jednakowe mianowniki (ułamek udziałowy) ?
    - ???!!!
    Samantha: Jest to Spółdzielnia Mieszkaniowa.
    Spółdzielnia domagała się od lokatorów spłacenie najpierw zadłużenia przypadającego na mieszkanie, a potem dopiero umożliwiała przekształcenie w całkowita własność.
    Sugerujesz,że trzeba by wykupić od miasta te działki?
    Z tego co mi wiadomo miasto nie sprzedaje gruntów na których stoją bloki spółdzielni.
    :confused:
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano kwietnia 2013
    Zagapiłem się, przepraszam... :confused:
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.