zaskarżanie uchwał c.d.

2»

Komentarze

  • Opcje
    MarioMario Użytkownik
    edytowano listopada -1
    do KubyP: patrząc na Twoje komentarze na innych portalach związanych z tematyką Wspólnot to opinie o Tobie są jednakowe i jednoznaczne. Twoja mądrość opiera się jedynie o cyt. z Ustawy a oprócz Ustawy jest wiedza oparta o praktykę, wyroki sądów i precedensy, które pozwalają na praktyczne działanie i rozwiązanie problemu. Ktoś mądry powiedział, że teoria sobie a praktyka sobie. Niestety w życiu tak bywa, że się dziwimy. Nadto oprócz przepisów prawnych są uzgodnienia wewnętrzne - między ludzkie. Usiłowałem dociec skąd wzięła się funkcja nazywana "Przewodniczący Zarządu" skoro ustawa nie przewiduje. Zasięgnąłem informacji z Wspólnot liczących po kilkadziesiąt a nawet kilkaset członków. Ta funkcja została wprowadzona dla porządku działania Zarządów i nie jest sprzeczna z Ustawą. Analizując ustawę czy jest w niej zapis, wykluczający tworzenie funkcji? Mądrość to nie wytykanie komuś niewiedzy, błędów ale umiejętność wskazania prawidłowego kierunku działania.
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Mario: Mądrość to nie wytykanie komuś niewiedzy, błędów ale umiejętność wskazania prawidłowego kierunku działania
    "Nasza mądrość wywodzi się z naszego doświadczenia, a nasze doświadczenie z naszych głupstw" (Sacha Guitry) i "Wielką jest mądrością umieć znosić głupotę innych" (Pitagoras)
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano kwietnia 2013
    [cite] Mario:[/cite]do KubyP: patrząc na Twoje komentarze na innych portalach związanych z tematyką Wspólnot to opinie o Tobie są jednakowe i jednoznaczne.
    a tak konkretnie o jakie portale chodzi , bo na razie to demagogia ....
    Usiłowałem dociec skąd wzięła się funkcja nazywana "Przewodniczący Zarządu" skoro ustawa nie przewiduje.
    Zasięgnąłem informacji z Wspólnot liczących po kilkadziesiąt a nawet kilkaset członków.
    Ta funkcja została wprowadzona dla porządku działania Zarządów i nie jest sprzeczna z Ustawą.
    Analizując ustawę czy jest w niej zapis, wykluczający tworzenie funkcji?
    Mądrość to nie wytykanie komuś niewiedzy, błędów ale umiejętność wskazania prawidłowego kierunku działania.
    pytałeś u tych co robią tak jak ty , więc nie mogłeś niczego innego otrzymać tylko "poklepanie po plecach "

    Mądrość, to nie podawanie wiedzy na tacy, czego Ty oczekujesz , bo wiedza kosztuje , ale wskazywanie jak znaleźć ...
    ja ci towarzysko mogę podać przepis na dobra sałatkę, która robi moja żona , a pewnie jak ją zrobisz to nie będzie miała takiego smaku, które moje podniebienie zna.

    czyżby ci przeszkadzało nazywać się członkiem Zarządu WM
    co ci ta metka "Przewodniczący" daje ? ... wg mnie nic.
    Nic nie możesz podjąć/ zrobić bez zgody drugiego członka zarządu WM
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    KubaP: Nic nie możesz podjąć/zrobić, bez zgody drugiego członka zarządu WM
    Chyba, że tego drugiego, pierwszy członek (Przewodniczący) "namaści" tytułem wiceprzewodniczący. Tak naprawdę te funkcje i zaszczyty, mnie osobiście nie przeszkadzają :wink:
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano kwietnia 2013
    [cite] elan124:[/cite]
    [cite]KubaP: [/cite]Nic nie możesz podjąć/zrobić, bez zgody drugiego członka zarządu WM
    Chyba, że tego drugiego, pierwszy członek (Przewodniczący) "namaści" tytułem wiceprzewodniczący.
    Tak naprawdę te funkcje i zaszczyty, mnie osobiście nie przeszkadzają :wink:
    to nie ma być na zasadzie ... przeszkadza - nie przeszkadza , denerwuje - nie denerwuje , lubię -nie lubię .... tylko zgodnie z literą prawa ,

    Po co rozdmuchiwać tytułomanie, jeżeli UoWL ,nic o tytułach członków zarządu nie wspomina .

    Zasada we wspólnocie jest prosta.... wszyscy są równi , dopiero we dwójkę rosną w siłę.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.